Ivetka: Učiť plávať deti počas letnej dovolenky? Výborný nápad!

CK SATUR - 07.12.2017

Ivetka je dôležitou súčasťou nášho animačného tímu rodinného klubu Planet Fun. Tento rok strávila leto ako trénerka plávania v športovej akadémii na Severnom Cypre. Možno bola súčasťou aj vašej letnej dovolenky. Ako certifikovaná trénerka plávania II. stupňa, počas roka trénuje deti v Košiciach. Má tak bohaté skúsenosti s prácou s deťmi a vie, ako ich motivovať vo vode i na suchu. Ako sa práca trénerky líši tu a na Cypre, aké mali v športovej akadémii podmienky a najmä aké pokroky dosiahli jej zverenci sa dozviete v našom rozhovore.

ivet a deti v plaveckej akademiiPlavecká športová akadémia oslovila všetkých - plavcov i neplavcov. FOTO: archív CK SATUR

Ako dlho sa venuješ plávaniu a trénovaniu? Dosiahla si aj nejaké úspechy?

Plávaniu sa venujem od  5.ročníka na základnej škole a za svoj najväčší úspech považujem účasť na Majstrovstvách Sveta stredných škôl v Poľsku. K trénerstvu ma to ťahalo už počas mojej aktívnej kariéry plavkyne a neskôr triatlonistky. Začínala som ako asistentka trénera pri mladších plavcoch. Od neho som sa veľmi veľa naučila. Po maturite som získala certifikát trénera, mala som príležitosť učiť aj v Bratislave a Prešove no nakoniec zvíťazil môj “domáci” bazén, kde už druhý rok trénujem svoje skupiny detí.

Ako si sa dostala k práci animátorky- trénerky športovej akadémie?

Bol to celkom zamotaný príbeh. Ako bežný mladý človek som listovala novinky na Facebooku a zaujala ma fotka ZAŽI SUPER LETO PRI MORI. Kedže leto milujem, hneď som začala viac pátrať. Po zistení, že spĺňam podmienky a je to pre cestovnú kanceláriu SATUR,  som hneď poslala svoj životopis. Pozvali ma na casting - no ten sa konal v čase, keď som bola mimo Slovenska. Už som si vravela, že nič z toho nebude a leto strávim klasicky - na košickom bazéne. O týždeň som znova surfovala na internete a našla som, že tentokrát hľadajú bývalého plavca a certifikovaného trénera plávania na Severný Cyprus.  A bolo rozhodnuté. V apríli som absolvovala školenie a príjímaci pohovor a od júna žila naplno svoj animačný sen. :)


Chcete vedieť viac o rodinnom klube Planet Fun?

Prečítajte si aj: Nekonečné leto s rodinný klubom Planet Fun


Leto si strávila na Severnom Cypre. Venovala si sa animáciám a výuke plávania v športovej akadémii. Ako vyzeral tvoj deň?

Každý deň bol iný a niečím výnimočný. Začínali sme 9:30 poradou s celým medzinárodným hotelovým animačným tímom. O 10-tej začínal náš animačný program. Keďže sme boli 6-členný tím slovenských animátorov, každý z nás mal, deň, čo deň inú úlohu - v mini, maxi alebo tínejdž klube. K tomu 3 až 4x týždenne som doobeda trénovala plávanie v športovej akadémii. Po rannom bloku nasledoval obed, zväčša s deťmi, a obedná pauza. Od 14:30 do 17-tej poobedný program a po jeho skončení som rozdávala plavecké rady dospelým :) Nasledovala večera a po nej večerné rodinné aktivity ako Milujem Slovensko, vypúšťanie lampiónov šťastia alebo lodičiek prianí, minidisco a hotelový večerný program, ktorého sme boli súčasťou. Deň sme zakončili v hotelovom disco clube neskoro večer.

ivetka s detmi na toboganeIvetka trávila s deťmi čas vo vode počas akadémie i mimo nej. FOTO: archív CK SATUR

Ako prebiehal kurz? Bolo treba deti nejako extra motivovať?

Keďže sme mali každý týždeň nový turnus plaveckú akadémiu sme vždy začínali rozdelením detí do dvoch skupín a to plavcov a neplavcov. Nasledovala rozcvička na suchu (veď čo by to bol za tréning bez kvalitnej rozcvičky?!;-)) Plávali sme cca 45 minút. Na konci turnusu sme mali prípravné oficiálne plavecké preteky, kde sa bojovalo o medaile a diplomy. Pre deti to bola obrovská motivácia získať medailu a ukázať rodičom, že už vedia plávať aj bez vestičky.

VIDEO: Plavecká akadémia na Severnom Cypre

 

Chodili do akadémie len malé deti, neplavci? Venovala si sa len začiatočníkom, alebo si po rady chodili aj plavci?

Plavecké rady som rozdala takmer každej vekovej kategórie. Od 3-ročných drobcov z miniclubu až po babičku, ktorá si užívala dovolenku s vnúčatami. Primárne to boli ale deti vo veku 3 až 12 rokov, ktoré nevedeli vôbec plávať, ba až mali strach z vody No do akadémie chodili aj deti, ktoré závodne plávajú v športových kluboch po celom Slovensku.

dospeli pocas treningu v moriSvoje plavecké zručnosti si zlepšovali aj dospelí. FOTO: archív CK SATUR

Aké podmienky pri výučbu ste mali?

V hoteli Kaya Artemis sme mali ideálne podmienky pre plaveckú akadémiu. Trénovali sme vo vnútornom bazéne a SATUR nám zabezpečil plavecké pomôcky - vestičky, dosky, špagetky - skrátka všetko, čo k výuke plávania potrebujeme.

Ako by si zhodnotila svoju „úspešnosť“ resp. úspešnosť svojich žiakov? Naučili sa plávať všetci?

Sama som neverila, že bude možné naučiť plávať deti za tak krátky čas - počas letnej dovolenky. No podmienky za akých sa učili, chuť trénovať a hlavne intenzita tréningov pomohla. Takže to určite hodnotím ako veľmi úspešný projekt.

Aké sú tvoje ďalšie plány? Budeš sa venovať športovej akadémii aj budúce leto?

Môj najbližší cieľ je pripraviť sa na prvú animačnú zimu na lyžiach v talianskych Alpách. Po jej absolvovaní môžem začať uvažovať o lete. Každopádne, určite by som rada viedla malé plavecké talenty aj o rok.

VIDEO: pozvánka na zimnú lyžovačku s Planet Fun

Hotely so športovou akadémiou v roku 2018

Porto Carras Sithonia ****+

Melia Saidia Beach *****

Limak Cyprus *****+

Melia Saidia Garden *****

Kaya Artemis Resort and Casino *****

Jaz Makadi Oasis Resort *****

Seashell Resort & Spa *****

Jaz Makadina *****

Adalya Elite Lara *****

El Malikia Beach Resort Abu Dabbab ****

 

Po veľkom úspechu športovej akadémie na Severnom Cypre, sme sa tento rok rozhodli športovú akadémiu rozšíriť. Okrem plávania, si môžete vyskúšať tenis, futbal, jogu a kurz tanca. Preto, ak váhate s výberom rodinnej dovolenky, nemusíte sa “obmedziť” len na Severný Cyprus - animátorov rodinného klubu Planet Fun nájdete až v 22 hoteloch. Pričom až v 10 nájdete aj športovú akadémiu.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR