Harmony inclusive

CK SATUR - 02.05.2018

Ako dobre, že éru all inclusive, kedy sme boli ohúrení možnosťou konzumovať do nemoty očividne strieda nový trend – zdravá dovolenka. To je taká, na ktorej neriešime čo budeme jesť, ale čo si zacvičíme a ako si oddýchneme až na hranicu nirvány.

Táto otázka zaznieva na mnohých kávičkách, babincoch, či rodinných radách, ktoré sa rozhodujú kde a ako dovolenkovať: Je tá ajurvéda fakt taká super? Je.

Pričom nevychádzame len z toho, že ide o najstarší liečebný systém na svete, zrodený v starobylej Indii pred asi 5 000 rokmi, ale aj z toho, že sme na vlastnej koži vyskúšali rôzne ajurvédske „techtle mechtle“. Je však enormný rozdiel absolvovať nejaké ošetrenie doma, alebo sa ísť do ajurvédy skutočne ponoriť tam, kde je jej domov. Na ajurvédsku „vlnu“ naskočila aj tradičná slovenská cestovná kancelária SATUR a to je dobre, lebo nie každá Madam zvládne vycestovať na vlastnú päsť a vybrať si z bezodného internetu osvedčený rezort.

ajurvedsky pobyt v indiiDovolenka, po ktorej sa vrátite naozaj zresetovaný. FOTO: archív CK SATUR

Dajme si teraz základné pätoro, že prečo ísť na ajurvédsku dovolenku:

  1. Lebo vyvážená vegetariánska strava a upokojujúca atmosféra rezortov vás nanovo reštartujú.
  2. Lebo na tomto type dovolenky, ďaleko od masových komerčných stredísk sa uvoľníte, omladnete a vzpružíte svoju myseľ i telo.
  3. Lebo mať masáže tri až päťkrát denne (v cene pobytu) to je nebo samé.
  4. Lebo sa môžete rozhodnúť, či požadujete iba relax, alebo liečbu alebo hĺbkovú očistu organizmu. „Ak skôr relax, odporúčame rezorty pri mori, kde si každý deň doprajete masáže, vychádzky a kúpanie. Pri liečebných pobytoch a hĺbkovej očiste organizmu odporúčame rezorty vo vnútrozemí, pretože ponúkajú lepšie klimatické podmienky pre liečenie chorôb ako horúce a rušné oblasti na pobreží:“- radí Nora Fedorová z CK Satur, ktorá si ich, ako správna šéfka cestovky najprv všetky pozrela a odskúšala.
  5. A napokon – lebo je to diametrálne odlišný oddych a na rozdiel od klasickej dovolenky, z neho ešte dlho budete čerpať zásobu energie

Keď sme sa prehŕňali ponukou, zapôsobil na nás Hotel Somatheeram/Manaltheeram Resort ide o prvú ajurvédsku nemocnicu + kliniku krásy s komfortom hotelového rezortu. Je postavená v tradičnom keralskom štýle uprostred obrovskej záhrady a deti nemajú povolený vstup… cítime, že to by bolo ono!  

Čo čakať?

Po vstupnom vyšetrení vám ajurvédsky lekár zostaví súbor procedúr šitých na mieru. V podstate budete mať celý deň o program postarané, liečebné procedúry vám vyplnia čas, večer ledva padnete do postele a budete spať ako bábätká. Príjemné účinky celo telových masáží sú podporované ajurvédskymi bylinnými olejmi, ktoré stimulujú krvný obeh, zvyšujú tok energií a uvoľňujú napätie. K tomu vegetariánska diéta a joga,- pri ktorej sa pristavíme.

joga na plazi pri zapade slnkaVychutnať si ranný a večerný pozdrav slnku na pláži môžete aj tento rok. FOTO: archív CK SATUR

Zdalo by sa, že toto úžasné cvičenie už dosiahlo svoj vrchol v obľúbenosti, no vyzerá to na pravý opak, dopyt po joge očividne rastie spolu s tlakom, ktorý na nás vyvíja náš stresujúci každodenný život. Preto sú jogové pobyty stále žiadanejšie a okrem tradičných destinácií ako sú spomínaná Sri Lanka či Kerala, sa stávajú aj súčasťou bežných dovoleniek. „Naše jogové pobyty organizujeme v spolupráci s najnavštevovanejším bratislavským joga centrom HYC a túto sezónu budeme cvičiť v hoteloch na Severnom Cypre, Zakynthose a Chalkidiki“, vysvetľuje Nora Fedorová. Nezáleží na tom, či ste v joge začiatočníčka, alebo s ňou už máte skúsenosti, chytí vás to, to je isté. Joga dovolenka je nový rozmer, cvičíte si (2 x denne), dýchate ten fantastický vzduch, decká sa hrajú so slovenskými animátormi… čo viac si priať?

deti v plaveckej akademii
Z detičiek sa vďaka športovej akadémii stali malí plavci. FOTO: archív CK SATUR

Aj športové akadémie SATUR-u sa už stali samostatnou značkou, rodiny vyslovene vyhľadávajú dovolenku s aktívnou pridanou hodnotou. Pri generácii detí, ktoré majú so športom zúfalo vlažné vzťahy je to skvelá novinka a príležitosť rozhýbať ich. Športové akadémie majú široký záber, nájdete v nich profi inštruktorov, ktorí naučia vaše deti plávať (za jednu 10 dňovú dovolenku to zvládnu, klobúk dole) hrať tenis, fubal, či surfovať! (na Sicílii). Toto leto budú fungovať v najobľúbenejších destináciách od Turecka, cez Egypt, Grécko, Bulharsko, Taliansko, dokonca aj Maroko.

Kedy ísť?

Vlastne kedykoľvek, ajurvéda sa na Srí Lanke a v Indii praktizuje celý rok. Ak chcete vyslovene liečiť nejaké ochorenie, respektíve absolvovať hĺbkový detox, ideálne je nadchádzajúce obdobie jún- september, pretože rôzne ochorenia a ich prejavy sa podľa ajurvédy najlepšie liečia práve vtedy. Dažde totiž zmývajú prach, očisťujú a ochladzujú atmosféru, otvárajú póry na tele a telo lepšie vstrebáva liečivé oleje, masážne aj terapeutické procedúry.  

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR