Európsky covid pas by mali schváliť v júni

CK SATUR - 30.03.2021

Európsky parlament je pripravený ratifikovať zelený preukaz, takzvaný COVID pas, na svojom plenárnom zasadnutí od 7. do 10. júna, uviedol v pondelok Juan Fernando López Aguilar, ktorý je predseda príslušného výboru europarlamentu.

Podľa návrhu Európskej komisie zo 17. marca by preukaz, ktorý môže byť v digitálnej aj papierovej podobe, mal zahŕňať informácie o tom, či bol jeho nositeľ zaočkovaný proti ochoreniu, alebo má negatívny výsledok PCR testu, či potvrdenie o prekonaní covid-19.

Poslanci Európskeho parlamentu sa minulý štvrtok v Bruseli dohodli na zrýchlení legislatívneho schvaľovania digitálneho zeleného preukazu, ktorý by najneskôr koncom júna mal zaistiť bezpečný a voľný pohyb po krajinách EÚ počas pandémie.

López Aguilar, ktorý je zodpovedný za rokovanie o návrhu v mene parlamentu, v pondelok na online tlačovej konferencii trval aj na tom, že musí byť zabezpečená ochrana osobných údajov ako aj „doložka platnosti“, ktorá by obmedzovala, ako dlho bude preukaz potrebný.

Zdroj: tasr

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR