Turisti cestujúci na dovolenku do Egypta v súčasnosti platia za víza 25 dolárov (cca 23,50 EUR). Po novom však vláda africkej krajiny chcela, aby zaplatili až 60 dolárov (cca 56 EUR). Proti rozhodnutiu sa okamžite ozvali zástupcovia cestovného ruchu, podľa ktorých by zvýšené poplatky mohli cestovateľov odradiť od návštevy krajiny.

Egyptské ministerstvo pre cestovný ruch sa preto rozhodlo počkať. Plány na zvýšenie poplatku za vstupné víza pre zahraničných návštevníkov zatiaľ odložili do prvého júla tohto roka, informujú egyptské médiá. Aj keď svoje kroky bližšie nekomentovali, zástupcovia cestovného ruchu sa potešili.


Prečítajte si tiež!

Cestujete do Vietnamu? Pozor na zmenu víz, ktorá zasiahne aj Slovákov


A s nimi aj cestovatelia, ktorí v najbližších mesiacoch plánujú svoju dovolenku v Egypte. Môžu si tak aj naďalej bez strachu zo zvýšených cien dopriať chvíle oddychu na pobreží Červeného mora a spoznávať staroveké pamiatky. Snívate o dovolenke v Egypte aj vy? Najlepšiu ponuku nájdete v našej cestovnej kancelárii Satur!

Autor: Satur.sk

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR