All inclusive po emirátsky v Ras Al Khaimah

CK SATUR - 08.11.2022

V náručí Arabského zálivu a púštnych vysokých hôr leží podmanivý emirát Ras Al Khaimah, ktorý sa stáva dovolenkovým rajom. Aj pre mnohých obyvateľov Spojených arabských emirátov je najlepším únikom od rušného veľkomesta. Očarúva krásnymi plážami, pohorím Hajar tiahnucim sa až ku brehom mora a modernými hotelmi s vynikajúcimi službami, ktoré sú mnohokrát až nad očakávania.

Keďže je o tento emirát záujem, aj vďaka stále novým hotelom, pridali sme let do Dubaja priamo z Bratislavy, kde budeme lietať až do 15. mája 2023. Ras Al Khaimah je pre svoju polohu z pohľadu teplôt oveľa príjemnejší než iné časti emirátov a to pre horský masív, ktorý ho obklopuje. Pri mori príjemne pofukuje, tak máte pocit väčšej sviežosti.

Pláž pohľad z izby v Doubletree by Hilton Resort & Spa Marjan Island
Ras Al Khaimah a jeho príjemné morské prostredie. SAE. Foto: CK SATUR

Dovolenku v Ras Al Khaimah si môžete vychutnať nielen na relax na pláži, ale je tiež skvelou základňou ak hľadáte aktívny oddych. Veď napokon práve pohorie Jais je hlavnou turistickou atrakciou a v posledných rokoch sa stalo centrom mnohých aktivít. Či už chcete vyskúšať najdlhší zipline priamo z hôr alebo sa pustiť do lezenia po svahoch, toto je jedno z najlepších miest na návštevu Spojených arabských emirátov.

Waldorf Astoria Ras al Khaimah, SAE
Pobrežné mesto Ras Al Khaimah. SAE. Foto: CK SATUR

„All inclusive hotely“

Ras Al Khaimah sa môže popýšiť tými najlepšími plážami a to dokonca v celých Spojených arabských emirátoch. Preto pri týchto pieskových plážach vyrástli vynikajúce hotely svetovej úrovne s all inclusive konceptom stravovania, čo je výhoda oproti Dubaju, ktorý je skôr obchodným, zábavným a kultúrnym centrom.

Vodné atrakcie pri The Bay Club - Doubletree by Hilton Marjan Island
Pláž v Ras Al Khaimah. SAE. Foto: CK SATUR

Nájdete tu kvalitné 5* hotely z obľúbenej siete Rixos, alebo Hilton, ktoré ponúkajú skvelé služby, fantastickú svetovú gastronómiu, zábavu pre rodiny s deťmi, ale aj súkromie pre páry. Keďže pobrežie Ras Al Khaimah sa zdá byť „nekonečné“, neustále niečo nové pribúda a tak aj tu cestovný ruch napreduje. V centre diania je ostrov Al Marjan, kde je napríklad hotel Hampton by Hilton Marjan Island 4*, ktorý leží na piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora, či luxusný InterContinental Ras al Khaimah Mina al Arab Resort & Spa 5* nachádzajúci sa na ostrove Hayat a obklopený brehmi Arabského zálivu, rozľahlou púšťou a horami, čím tak svojou unikátnou polohou na idylickom ostrove, zaručuje dokonalý oddych a dovolenku snov.

Vodný svet Hotel InterContinental Ras Al Khaimah Mina Al Arab Resort & Spa *****
InterContinental Ras Al Khaimah. SAE. Foto: CK SATUR

„All inclusive novinky"

V Ras Al Khamiah priamo na pobreží pribudli tento rok nové hotely. Jedným z nich je Mövenpick Resort 5* na ostrove Al Marjan, ktorý je za poslednú dobu veľmi obľúbeným dovolenkovým centrom. Tento 11- poschodový rezort je vhodný pre milovníkov vodných športov, páry ako i rodiny s deťmi, keďže ponúka priestranné izby. Leží priamo na 300 m dlhej súkromnej pláži. K dispozícii je niekoľko reštaurácií a je už len na vás či volíte raňajky, polpenziu alebo all inclusive. Hotel myslel aj na detský svet, a tak vytvoril detský klub Starfish Adventure, krytú detskú zónu s rozlohou 200 m2, detský bazén s toboganom a plávajúci vodný park Wibit, ktorý je zatiaľ v tomto emiráte najväčší.

Vodný svet Hotel Mövenpick Resort. Ras Al Khaimah. SAE
Pláž hotela Mövenpick Resort v Ras Al Khaimah. SAE. Foto: CK SATUR

Ďalšou novinkou v Ras Al Khaimah je hotel Radisson Resort 4*, ktorý leží tiež na ostrove Al Marjan. Tak ako ostatné tunajšie hotely, má svoju privátnu pieskovú pláž s pozvoľným vstupom do mora. Známa hotelová sieť Radisson sa vyznačuje po celom svete veľmi kvalitnými službami. Hotel ponúka stravovanie formou all inclusive, nádherný výhľad na pobrežie, dva vonkajšie bazény, detský bazén so šmykľavkami a detské ihrisko. 

 Radisson Resort, pláž, Ras Al Khamiah. SAE
Radisson Resort. Ras Al Khamiah. SAE. Foto: CK SATUR

Náš tip na rodinnú dovolenku:

Medzi rodinami je obľúbený Rixos Bab Al Bahr 5*, ktorý sa nachádza na polostrove Marjan, 40 minút jazdy od letiska v Dubaji. Krásna pláž, štýlové ubytovanie, dych berúci výhľad a vynikajúci all inclusive. Patrí medzi najobľúbenejšie rodinné hotely v Spojených Arabských Emirátoch. Kľudné prostredie, priamo na nádhernej pláži s očarujúcim výhľadom a skvelými službami si jednoducho získa srdcia malých aj veľkých.

Pláž pri hoteli Rixos Bab Al Bahr. SAE
Hotel Rixos Bab Al Bahr v Ras Al Khaimah. SAE. Foto: CK SATUR

Hotelové izby sú veľmi elegantne zariadené a majú výhľad na more, na bazén a púšť. Priamo pred hotelom sa nachádza 345 m dlhá piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora. V hoteli nájdete skvelé reštaurácie s medzinárodnou kuchyňou a stravovanie formou ultra all inclusive. Vynikajúca je ázijská, turecká a rybia. Neďaleko hotela je nákupné centrum Al Hamra Mall. Centrum Ras Al Khaimah je vzdialené cca 25 min. Za nákupmi sa môžete vydať do Manar Mall, ktoré je vzdialené cca 15 min.

Bazén v hoteli Rixos Bab Al Bahr, RAK, SAE
Bazén hotela Rixos Bab Al Bahr. Ras Al Khaimah. SAE Foto: CK SATUR

„All inclusive pláže“

Väčšina návštevníkov Ras Al Khaimah upriamuje svoju pozornosť práve na tunajšie pláže. Dlhé pobrežie emirátu je posiate luxusnými hotelmi, ktoré ponúkajú svoj vlastný kúsok zlatého piesku. Pláže sú upravené, majú pozvoľný vstup do mora, čím sú vhodné aj pre rodiny s deťmi. Každý hotel má na pláži ležadlá a slnečníky a all inclusive hotely aj lákavé reštaurácie a bary len kúsok od mora. Všetky strediská ponúkajú aj vodné športy s požičovňou na kajaky, vodné skútre, windsurfing či paddleboardy.

Pláž v Ras Al Khaimah. SAE.Pláže v Ras Al Khaimah. SAE. Foto: CK SATUR

„All inclusive športové vyžitie“

Asi 50 km severovýchodne od Ras Al Khaimah leží Jebel Jais, ktoré je súčasťou pohoria Hajar. Je zároveň najvyššou horou v Spojených arabských emirátoch s vrcholom vysokým 1934 m. 20 km dlhá cesta na vrchol (nie až úplne) sa kľukatí celou cestou po úbočí hory s vyhliadkovými plošinami pozdĺž trasy, kde sa môžete nechať unášať nekonečnými výhľadmi na okolité púštne hory. V hornej časti cesty je park Viewing Deck, séria upravených terás s kaviarňami odkiaľ si môžete užiť pohľady na krásne skalnaté štíty až po pobrežnú nížinu. Najmä podvečer je pohorie zaliate do oranžovej nádhery, kde skaly doslova žiaria vo svetle zapadajúceho slnka.

Pohorie Hajar, SAE
Pohorie Hajar. SAE. Foto: CK SATUR

Na svoje si prídu aj milovníci golfu. Nájdu tu až dve 18-jamkové ihriská zasadené v dokonalej prírodnej scenérií. Kým golfový klub Al Hamra sa rozprestiera na pobreží Arabského zálivu, golfový klub Tower Links ponúka počas hry výhľad na pohorie Hajar.

Golf, Ras Al Khaimah. SAE

Golf v Ras Al Khaimah. SAE. Foto: CK SATUR


Inšpirácia: Turistický sprievodca Ras Al Khaimah


„All inclusive zážitky“

Rozmanitý Arabský polostrov je rajom pre poznávanie púštneho života, pričom sa to aj tu len tak „hemží životom“. Nechajte sa vtiahnuť do sveta obyvateľov púšte, kde je jasné, že len dokonalá znalosť nehostinného prostredia, ktorú si odovzdávajú z generácie na generáciu, umožňuje „obyvateľom Arábie“ prežiť. A za celé tie storočia to zvládli perfektne.

Beduínsky kemp v púšti, Ras Al Khaimah. SAEBeduínsky kemp v Ras Al Khaimah. SAE. Foto: visitrasalkhaimah.com

Vysadnite na „štvornohú hnedú krásavicu", alebo sa povozte na pieskových dunách na jeepe, štvorkolkách a spoznajte tak skutočné púštne laboratórium v prírodnej rezervácii Al Wadi, či beduínsky život v púštnom kempe.

Púšť a ťavy. SAEŽivot v púšti. SAE. Foto: unsplash.com

Púšť ponúka veľa atrakcií a aj so správnou dávkou adrenalínu môžete vyskúsať napríklad jadzu na jeepoch v štýle tzv. "dune bashing", kde si vychutnáte netradičnú jadzu s pieskom o preteky. 

Dune bashing v Ras Al Khamiah. SAE
Dune bashing v Ras Al Khamiah. SAE. Foto: CK SATUR

Ak máte chuť „hodiť“ sa z hory, zamierte do Jabel Jais, ktoré je domovom tej najdlhšej zipline na svete – Jebel Jais Flight. Ťahá sa dolu svahom v dĺžke 2,8 km a stala sa jednou z hlavných dobrodružných atrakcií v SAE. Z miesta vzletu a to blízko vrcholu Jabel Jais, zipline prechádza cez skalnaté, balvanmi posiate kontúry hôr pod nimi a dosahuje rýchlosť až 120 km za hodinu. Okrem vzrušenia zo samotného letu a úžasnej horskej scenérie pozdĺž cesty je hlavným vrcholom pristátie na plošine, ktorá je zavesená vo vzduchu.

Jebel Jais Flight, SAE
Najdlhší zipline na svete v Ras Al Khaimah. SAE. Foto: CK SATUR

Aj ďalšie tunajšie zipline dobrodružstvo Jais Sky Tour ponúka síce menej rýchly zážitok, ale o to s lepšou príležitosťou zastaviť sa a užiť si horské scenérie cez 7 plošín zavesenými na bokoch hory spojené ziplinami. Trať je dlhá 5 km. Ďalšou novinkou je tu aj bobová dráha Jais Sledder, jediná svojho druhu v celých emirátoch v dĺžke 1885 m a dosahujúca rýchlosť 40 km za hodinu.

Jais Sledder, RAK. SAE
Bobová dráha Jais Sledder v Ras Al Khaimah. SAE. Foto: CK SATUR

„All inclusive púšť“

Len 45 minút od Dubaja, leží v púšti nádherná oáza v beduínskom štýle, hotel Ritz-Carlton Ras Al Khaimah, Al Wadi Desert*****. 500 ha chránenej prírodnej rezervácii Al Wadi obývajú domorodé divé zvieratá, ako antilopy, oryxy a gazely. Ak tu strávite aj tisíc a jednu noc, nudiť sa nebudete. Všade navôkol je dostatok aktivít, od jazdy na koni, výletov na ťavách pri západne slnka do púšte až po sokolie predstavenia či pozorovanie hviezd. Nudiť sa nebudú ani deti, ktoré si môžu užiť výlety za pozorovaním vtákov, lukostreľbu, interakciu so sokolmi a sovami, kŕmenie rýb, výlety do stajní a rozprávky pod hviezdami.

Al Wadi Desert. SAE
Púšť v Ras Al Khamiah. SAE. Foto: CK SATUR

V prepychových kúpeľoch je 10 kráľovských a luxusných pavilónov, zážitok z relaxu umocňuje aj dažďový prales a 16 rôznych hydroterapií. Samostatné vily majú veľkú vonkajšiu terasu so súkromným bazénom, pričom niektoré majú schody priamo do pieskových dún. Interiér ako z rozprávky, od pohodlnej postele, cez samostatnú vaňu, až po stanové vilky, kde je presklená dažďová sprcha. Rustikálna reštaurácia Farmhouse podáva mäsové jedlá z vlastnej udiarne, čerstvé ryby a domácu zeleninu. Nechýba vonkajší bar, odkiaľ môžete sledovať západ slnka alebo pozorovať ťavy na farmách. Aby bol beduínsky zážitok dokonalý, poobede si vychutnajte arabský čaj v salóniku a večeru si dajte pod hviezdnou oblohou medzi dunami.

Ubytovanie hotela Ritz-Carlton, Ras Al Khaimah, Al Wadi Desert. SAE
Oáza a pieskové duny pred hotelom Ritz-Carlton, Al Wadi Desert. Ras Al Khaimah. SAE. Foto: CK SATUR


Inšpirácia: Známy neznámy emirát Ras Al Khaimah


„All inclusive história“ 

Aj samotné mesto Ras Al Khaimah ako pobrežné letovisko splní očakávania pre dokonalú dovolenku plnú oddychu. Historicky je tento región veľmi dôležitý, a archeologické vykopávky odhaľujú, že táto oblasť bola obývaná už od 3. tisícročia pred n. l. Nazrieť do jeho histórie sa oplatí v Národnom múzeu Ras Al Khaimah, ktoré odvádza výbornú prácu na pochopenie tejto kultúry a tradícií. V tomto emiráte sa nachádza pevnosť Dhayah a oblasť Jazirah Al Hamra s nádhernou atmosférou, ktoré poskytujú ďalší pohľad do života emirátov pred ropným priemyslom v polovici 20. storočia.

Národné múzeum Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty
Národné múzeum v Ras Al Khaimah. SAE. Foto: CK SATUR

„All inclusive vyhliadka“

Necelých 20 km severne od mesta Ras Al Khaimah leží pevnosť Dhayah postavená z nepálených tehál zo 16. storočia. Postavená bola na strategickom mieste, na kopci oproti zálivu, aby bránila región pred útokom Britov. Ako obranná vojenská veža tak hrala pevnosť dôležitú úlohu v histórii Ras Al Khaimah. Aj ďalšie zničené opevnenia a veže sú vidieť na juhu od kopca. Bitka v roku 1891 medzi emirátmi a britskými silami mala za následok zničenie väčšej časti pevnosti. Panoramatický výhľad z hradieb je však skvelým miestom na objavovanie nielen miestnej prírody ale aj histórie.

Dhayah pevnosť. RAK. SAE
Pevnosť Dhayah. Ras Al Khaimah. SAE. Foto: CK SATUR

„All inclusive scenérie“

Drsné a surové je pohorie Hajar, avšak jeho scenérie sú tie najlepšie v celých Spojených arabských emirátoch. Aj keď je táto oblasť nehostinná a neúrodná, ponúka nádherné pohľady akoby do samej „duše“ hôr. Pre nenáročný výlet sa môžete vydať z mesta Ras Al Khaimah po hlavnej diaľnici E18 smerom na juh do vnútrozemia a potom odbočte na diaľnicu E87, ktorá pretína srdce pohoria Hajar. Diaľnica E11 smerujúca na sever z mesta Ras Al Khaimah smerom k pevnosti Dhayah tiež ponúka úžasné horské scenérie. A ani taký večerný piknik vôbec nesklame. 

Picnic in Jebel Jais
Pohorie Hajar. Ras Al Khaimah. SAE. Foto: CK SATUR

„All inclusive dedinka“

Jazirah Al Hamra je malá dedinka so síce chátrajúcimi domami, ale vyniká práve tradičnou architektúrou z koralových blokov. Nachádza sa 20 km južne od mesta Ras Al Khamiah. Kedysi to bola rybárska a perlová dedinka založená už v 16. storočí. So zánikom perlového priemyslu a začiatkom obdobia objavu ropy, ju obyvatelia v 60. rokoch minulého storočia opustili. Vďaka suchému púštnemu podnebiu je veľa koralových blokov pomerne dobre zachovaných, čím tak môže každý návštevník získať skutočnú predstavu, ako vyzeral tradičný život v emirtáskej dedine. Aj mešita tu bola obnovená.

Jazirah Al Hamra, RAK. SAE

Jazirah Al Hamra. Ras Al Khaimah. SAE. Foto: CK SATUR


Nezabudnuteľná dovolenka v Ras Al Khaimah, fantastický all inclusive, pieskové pláže a neskutočný zipline vás prenesú do púštneho sveta plného neuveriteľných možností, pod ktoré sa podpísali síce rozlohovo malé, ale o to viac veľkolepé emiráty. V CK SATUR vám pri výbere radi poradíme a pomôžeme. U nás vždy nájdete overené a kvalitné hotely.

 

 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR