5 dôvodov prečo si predĺžiť leto

CK SATUR - 27.08.2018

Dokážete prekonať zažité predstavy, že augustom končí leto a od septembra je už more chladné? Výhodnejšie ceny, stále krásne počasie a výrazne menej turistov v rezortoch – to je len pár výhod, keď sa na dovolenku vyberiete v septembri. Na čo sa ešte tešiť?

1. Prijateľné teploty v horúcich destináciách

Toto leto bolo horúce, nielen na Slovensku, ale aj na pobreží Stredozemného mora, preto sa netreba obávať nižších teplôt. More je stále vyhriate na príjemné teploty a teploty vzduchu sú v mnohých prípadoch prijateľnejšie ako uprostred prázdnin. Septembrová dovolenka pri mori láka tých, čo majú radšej pokojnejšie dovolenky – rodiny s neškolopovinnými deťmi a páry. Tešiť sa môžu na stále príjemnú klímu, viac miesta na pláži, menšie rady pri toboganoch, ako aj v bufetoch a reštauráciách.

prazdna plaz v egypte
Viac voľných lehátok a priesotru na pláži si môžete užiť práve počas septembrovej dovolenky. FOTO: archív CK SATUR

2. Ušetríte pred i počas dovolenky

Rozhodli ste sa v lete necestovať a čakať na septembrovú ponuku last minute? Dobrou správou je, že  tento rok nájdete v našej ponuke dostatok last minute zájazdov do väčšiny destinácii, v naozaj výhodných cenách. Keďže je september už záverom sezóny aj v letoviskách, ceny v nich sa menia, a tak aj prípadné nákupy suvenírov môžu vyjsť lacnejšie ako na vrchole sezóny.

3. Animátori Planet Fun aj v septembri

Pokiaľ cestujete s deťmi a je pre vás dôležitou súčasťou dovolenky prítomnosť animačného tímu v hoteli, práve vo vybraných hoteloch v našej ponuke, nájdete slovenských animátorov Planet Fun, aj v septembri. Okrem hotelového animačného tímu sa tak deťom môže venovať aj slovensky hovoriaci animátor v hoteloch Limak Cyprus 5*Kaya Artemis* na Severnom Cypre , v hoteli Porto Carras 4* na Chalkidiki a v tureckom hoteli Adalya Elite 5*.

VIDEO: Hymnu Planet Fun si môžete vychutnať aj v septembri

4. Joga pri mori pomôže načerpať energiu na chladné dni

Joga je náukou o tele, mysli a duši a v súčasnosti je už aj životným štýlom, ktorého cieľom je práve dosiahnutie rovnováhy medzi telom a mysľou. Minuloročná novinka priniesla množstvo pozitívnych ohlasov, a preto sme sa rozhodli, že si jogu pri mori na gréckych ostrovoch v septembri zopakujeme. V spolupráci s profesionálnym joga štúdiom (HYC) aj tento rok prinášajú každodenné cvičenie jogy, v kombinácii s plávaním v mori a čerstvým prímorským vzduchom na ostrove Zakyntos, v hoteli Sentido Alexandra Beach 5* a na polostrove Chalkidiki, v hoteli Porto Carras 4*. Nezáleží na tom, či ste v joge začiatočník, alebo s ňou už máte skúsenosti, profesionálne slovenské inštruktorky vám poradia. 

5. Tipy kam sa vybrať v septembri

Raj pre rodiny s deťmi na Severnom Cypre

Letnú dovolenku s vyhriatym pieskom na pláži s pozvoľným vstupom do mora, no najmä v rozsiahlych rezortoch s bazénmi, aquaparkami, bohatou ponukou atrakcií a reštaurácií si môžete vychutnať práve na obľúbenom Severnom Cypre. Septembrovú last minute dovolenku si môžete užiť v novinke tohto roka – päťhviezdičkovom hoteli Limak Cyprus, ako aj v susednom hoteli Kaya Artemis 5*. Do polovice septembra tu nájdete aj animátorov klubu Planet Fun, ktorý sa postarajú o zábavu vašich detičiek a vy si môžete oddýchnuť a na nič nemyslieť.

Teplota vzduchu/mora: 31/25 °C

tobogany hoteloveho komplexu limak cyprus
Aj rady na tobogány sa výrazne skrátia. FOTO: archív CK SATUR

Ultra all inclusive Turecko

Už minulý rok sa Turecko vrátilo medzi TOP 5 najvyhľadávanejších destinácií pre letnú dovolenku Slovákov a leto 2018 takmer ovládlo, ako tretia najvyhľadávanejšia destinácia. Turecko je dlhodobo známe vysokou kvalitou ponúkaných služieb, či už v rámci all inclusive, alebo dokonca ultra all inclusive dovolenky. Moderné hotelové komplexy, ktoré svojou výbavou bazénov, aquaparkov a dokonca lunaparkov lákajú najmä rodiny s deťmi, pre priaznivý pomer cena vs. kvalita.

Teplota vzduchu/mora: 32/26 °C

bazen hotela adalya elite
A možno sa vám, počas septembrovej dovolenky podarí, aj záber na prázdny bazén. FOTO: archív CK SATUR

Krásne pláže a bohatá história na gréckych ostrovoch

Grécke ostrovy Rhodos a Kréta mnohé spája, okrem tradičnej gréckej kuchyne v tavernách sú to aj krásne pláže – mnohé nájdete aj medzi TOP plážami Európy a bohatá história. Septembrová dovolenka tu preto nie je len o oddychu na pláži, ale aj o výletoch po okolí. Navštíviť môžete napríklad miesto, kde sa nahádzal bájny Rhódsky kolos, alebo krétsky ostrov malomocných Spinnalonga.

Teplota vzduchu/mora: 28/23 °C

plaz elafonsi na kreteásne Pláže Kréty patria medzi najkrajšie v Európe. FOTO: archív CK SATUR

Čas aj na oddych, poznávanie a dobré jedlo na Sicílii

Ak chcete aby pre vás letná dovolenka bola aj gastronomickým zážitkom vyberte si Taliansko. Príjemne vyhriate more nájdete na juhu, či už na Kalábrii, alebo na ostrove Sicília. Práve ostrov ponúka okrem gastronomických zážitkov aj tie poznávacie. Za návštevu určite stojí stále aktívna sopka Etna, ako aj historické mestečká Taormina, Noto a Syrakúzy.

Teplota vzduchu/mora: 28/23 °C

sicilske trubicky cannoli
Aj takéto sicílske dobroty môžete ochuntať, veď Taliani sú známy gurmáni. FOTO: depositphotos.com

Nekonečné zážitky v Emirátoch

Spojené arabské emiráty si každoročne pripravia pre svojich návštevníkov množstvo nových zážitkov a inak tomu nie je ani tento rok. Súčasťou príprav na nadchádzajúcu medzinárodnú výstavu EXPO 2020 v Dubaji je otváranie nových atrakcií, ako napríklad Dubai Frame a Dubai Ain. Pokojnejšiu atmosféru zažijete v susednom emiráte Ras Al Khaimah, ktorý je označovaný aj ako najzelenší a vyskúšať si tu môžete napríklad jazdu najdlhšou zipline na svete. V emiráte Abú Dhabí môžete navštíviť obrovskú mešitu šejka Zayeda, ako aj novootvorenú „pobočku“ múzea Louvre.

Teplota vzduchu/mora: 35/32 °C

Egypt je na jeseň ešte príjemnejší

Rovnako ako SAE aj Egypt patrí medzi destinácie, v ktorých sú letné mesiace len pre odvážnych, a práve na jeseň tu teploty začínajú byť znesiteľnejšie. Ako vyplýva aj z pozitívnych recenzií našich klientov, stále si drží pozíciu obľúbenej destinácie pre dovolenku. Rezorty v Hurghade a Marsa Alam sľubujú kvalitné služby, príjemné teploty a najmä pobrežie tvorené koralmi, ktoré ocenia najmä milovníci potápania a šnorchlovania.

Teplota vzduchu/mora: 30/26 °C

potapanie v egypte
Na Egypt nedajú dopustiť milovníci potápania a šnorchlovania. FOTO: depositphotos.com

Hoci sme si tento rok užili horúcich dní dostatok, aj doma na Slovensku, šum mora mnohým chýba. Ak si ešte chcete leto predĺžiť a vycestovať za slnkom, môžete sa vybrať do jednej zo spomínaných destinácií v ponuke CK SATUR.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR