Zanzibar - poznávanie afrického raja

Zanzibar

4.8 31 recenzií

Celkové
hodnotenie
4.8
31 5

Tradičné lode na Zanzibare
Malá reštaurácia The Rock
Červená opica Colobus
Národný park Jozani Chwaka Bay
Miestne strukoviny a obilniny
Katolícka katedrála Rímskeho svätého Jozefa
Socha Zanzibar - poznávanie afrického raja
Piesočnatá pláž Zanzibar - poznávanie afrického raja
Pohľad na loď v mori Zanzibar - poznávanie afrického raja
Piesočnatá pláž Zanzibar - poznávanie afrického raja
Pláž Zanzibar - poznávanie afrického raja
Tradičné baobaby Zanzibar - poznávanie afrického raja
Suchozemská korytnačka Zanzibar - poznávanie afrického raja
Atrakcie Zanzibar - poznávanie afrického raja
Prístav na Zanzibare
Pohľad na loď v mori
Piesočnatá pláž Zanzibar - poznávanie afrického raja
Jedlo Zanzibar - poznávanie afrického raja
Zanzibar - poznávanie afrického raja- obyvatelia
Pláž a dobytok Zanzibar - poznávanie afrického raja
Zanzibar - poznávanie afrického raja- obyvatelia
Zanzibar - poznávanie afrického raja- obyvatelia
Zanzibar - poznávanie afrického raja- mesto
Tanec masajov Zanzibar - poznávanie afrického raja
Romantický západ slnka na Zanzibare
Pohľade na loď v mori Zanzibar - poznávanie afrického raja
Tradičný tanec masajov na zANZIBARE
Zanzibar - poznávanie afrického raja- obyvatelia
Opice v džungli Zanzibar - poznávanie afrického raja
Zanzibar - poznávanie afrického raja- obyvatelia
Lovci morských plodov na pláži Zanzibar - poznávanie afrického raja
Pastier kráv na pláži Zanzibar - poznávanie afrického raja
Video – Teleráno na cestách s CK SATUR na Zanzibare - Diamonds La Gemma Dell´Est ****+
Video – Hotel Diamonds Mapenzi Beach **** - CK SATUR a Teleráno na cestách na Zanzibare
Video – Zanzibar - TA3 za hranicami

Podrobné info o zájazde


All Inclusive

2 deti do 12 rokov zdarma

Maximálne 16 osôb

Národné parky

S pobytom pri mori

Slovenský sprievodca

Vstupy v cene

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Na úžasnom ostrove Zanzibar, v Indickom oceáne, vás privítame miestnym welcome drinkom, čerstým kokosom. S nami zažijete jedinečný západ Slnka na dhow lodičkách v Nugwi, pečenie palaciniek na miestnom trhu v hlavnom meste Stone Town a nezabudnuteľný výlet na ostrov Memba.

11 resp. 10 - dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

4* hotel.

Stravovanie

Poplenzia, resp. All Inclusive počas jarných termínov.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. 8/7 x ubytovanie v 4* plážovom rezorte s all inclusive (len v hoteli, nie počas výletov). Obed počas celodenného výletu. Vstupy uvedené v programe. Celodenný výlet do rezervácie Jozani a na koreninové plantáže. Celodenný výlet do Stone Townu a na Prison Island. Všetky miestne transfery. Sprievodcu CK SATUR. Cestovné poistenie.


Celková cena nezahŕňa

Povinné doplatky: pobytovú taxu cca 10 USD (platí sa v hoteli), vstupné víza Zanzibar 50 USD (platí sa pri vstupe), príplatok za jednolôžkovú izbu v závislosti od termínu.

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Letecká.

Program zájazdu

1. deň

1. - 2. deň: Odlet z Viedne na čarovný Zanzibar. Ubytovanie v plážovom rezorte. Čaká nás prvá prechádzka po nádhernej pláži, vynikajúce domáce jedlo, či skutočne dych berúci západ slnka.
1

Zanzibar

Zanzibar, Zanzibar

PlážePríroda

Vychýrené ostrovy ležiace v Indickom oceáne získavajú stále väčšiu popularitu. Turistov sem láka najmä prekrásne more s bielymi pieskovými plážami. Bohatý je tu tiež podmorský život, pri výbere ubytovanie teda treba dbať aj na lokalitu, každý kút je totiž jedinečný. Hoci sa do širšieho povedomia dostal Zanzibar (pôvodne Zandž barr – ostrov černochov) pomerne nedávno, má za sebou bohatú históriu pod nadvládou Arabov, Portugalcov či Británie. Každý z nich pritom zanechal na tomto rajskom území poznateľné stopy – islam, obchod z otrokmi či jeho konečné zrušenie.

Viac Menej

3. deň

Dnes sa presunieme do Kamenného mesta (UNESCO). Na mieste, kde sa mimochodom 5. septembra 1946 narodil svetoznámy Freddie Mercury, určite navštívime aj krásnu katedrálu Sv. Jozefa, ktorú postavili francúzski misionári a miestni stavitelia v románskom slohu. Nevynecháme ani starú pevnosť na pobreží, ktorá tu stojí už viac než 300 rokov. Neskôr sa preplavíme na Prison Island. Pochmúrna história ostrova, ktorý bol najprv domovom pre otrokov a neskôr pre chorých obyvateľov je už dávno preč a teraz predstavuje domov pre nádherné veľké korytnačky. Návrat do rezortu.
2

Stone Town

Stone Town, Zanzibar

Fakultatívny výletHistória

V legendárnom meste (chránená pamiatka UNESCO) akoby sa miestami zastavil čas. Navštívte Dom divov, Palace museum, dom Dr. Livingstona a arabskú pevnosť a vdýchnite neopakovateľnú atmosféru starých čias. Prejdite sa vinutými uličkami okolo rušného trhu, uvidíte nespočetne veľa mešít, dve katedrály a všade umelecky vyrezávané vchodové dvere. Neobíďte ani miesto, kde stál hárem sultána Bargasha na Marahubi, dotvára obraz bohatej histórie Zanzibaru a jeho živej kultúry. Stone Town má aj niekoľko vynikajúcich obchodov so suvenírmi a veru je z čoho vyberať! Pri prechádzke narazíte na obchody s umeleckou drevorezbou, zanzibarské truhlice, oblečenie, koreniny a starožitnosti. Mnoho obchodov so suvenírmi sa nachádza pozdĺž Kenyatta Road vo Shangani a Gizenga ulice za starou pevnosťou.

Viac Menej
3

Prison Island

4. deň

Dnešný deň nás čaká opäť skvelý celodenný poznávací program. Vydáme sa preskúmať nádhernú prírodnú rezerváciu Jozani. Hneď pri vstupe nás očarí krásny mahagónový les. Počas prehliadky budeme môcť pozorovať rôzne druhy vtáctva, ale hlavne vzácny endemit, Guerézu červenú zanzibarskú. Čaká nás tradičný Svahilský obed a zastávka na koreninových a ovocných plantážach. Návrat do rezortu.
4

Gueréza červená zanzibarská

Gueréza červená zanzibarská, Zanzibar

Príroda

Zaujímavým endemitom, na ktorý sú domáci patrične hrdí, je práve guaréza. Ide o druh opice, ktorá sa vyskytuje len na území zanzibaru a je priateľská až flegmatická. Najvýraznejšie sa od ostatných odlišuje najmä tým, že má len štyri prsty, chýba jej teda palec, ktorý je taký typický pre rady primátov. Vďaka systému, ktorý majú v národnom parku Jozani vybudovaný, sa môžete dostať až do tesnej blízkosti celých rodín guérezy. Možno ich tak pozorovať v prirodzenom prostredí a vychutnať si tu čaro miestnej prírody na dosah ruky.

Viac Menej
5

Jozani forest

5. deň

5. - 10/11. deň: Tieto dni si doprajeme jedinečný relax, prechádzky a oddych na krásnych piesočnatých plážach, vynikajúce jedlo, exotické ovocie, či osviežujúce miešané drinky v skvelom plážovom rezorte. Poobede odlet do Viedne.

Počas voľných dní možnosť fakultatívneho výletu:
2 dni/1 nocC SAFARI – NYERERE NATIONAL PARK ( EX SELOUS GAME RESERVE)

1. deň: safari sa odchádza na medzinárodné letisko v Zanzibare približne o 06:00 h., na vnútroštátny odlet o 07:45 h. do Nyerere národného parku ( väčšinou je krátky prestup v Dar Es Salaam po 20 min letu ). V parku sa pristáva približne o 09:15 – 09:30, a začína sa safari game drive – pozorovanie zveri. Okolo obeda približne o 13:00 sa klienti ubytovávajú a nasleduje obed, je krátka pauza na oddych a potom sa pokračuje v safari game drive – pozorovaní zveri, až k rieke Rufiji, kde sa pokračuje lodným safari na rieke. Po lodnom safari je návrat na ubytovanie, večera, oddych.

2. deň: skoro ráno sa odchádza na safari game drive – pozorovanie zveri ( väčšinou už klienti majú so sebou aj raňajkový piknikový balíček ), pokračuje sa v safari až k pristávacej ploche, a odlet z parku je o 09:30, s návratom na Zanzibar o 11:20 približne ( možný opätovný prestup v Dar Es Salaam ). Po návrate je transfer z letiska na hotel.

Ubytovanie: Lake Manze Tented Camp

O SELOUSGAME RESERVE
V novembri 2019 sa takmer dve tretiny prírodnej rezervácie SELOUS zmenili na národný park a premenovalo sa na NYERERE, na počesť „otca národa“ Julius Mwalimu Nyerere, prvého prezidenta v krajine po získaní nezávislosti a veľkého ochrancu prírody. Jeho citát: „Prežitie našej divočiny je predmetom vážneho znepokojenia nás všetkých v Afrike. Tieto divoké tvory uprostred divokých miest, ktoré obývajú, sú nielen dôležité ako zdroj údivu a inšpirácie, ale sú neoddeliteľnou súčasťou našich prírodných zdrojov a nášho budúceho živobytia a pohody. Prijatím poverenia na správu našej divočiny slávnostne vyhlasujeme, že urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme zabezpečili, že si vnúčatá našich detí budú môcť vychutnať toto bohaté a vzácne dedičstvo“. Národný park Nyerere s rozlohou veľkosti Rakúska je obrovskou oblasťou chránenej divočiny, ktorá zostala nedotknutá milióny rokov. Je to najväčší národný park v Afrike a zaberá celkovú plochu 30 893 km2 ( takmer 12 000 štvorcových míľ ), čo predstavuje 3,2 % rozlohy z Tanzánie. Je tiež najväčšou baštou pre divoké psy v Afrike.C

Cena zahŕňa: transfer z hotela na letisko a späť, 1x ubytovanie v Lake Manze Tented Camp v dvojlôžkovom stane, výlet na safari podľa programu v safari jeepoch, balenú pitnú vodu v aute počas safari, plnú penziu, anglicky hovoriaceho safari šoféra-sprievodcu, poplatky a vstupy do parku.
Cena nezahŕňa: doplatok za 1/1, nápoje mimo zaplatené služby, výdaje osobnej potreby, prepitné pre safari šoféra-sprievodcu, ktoré činí 5 - 10 USD/osoba deň
Poznámka: útrata za nápoje nezahrnuté do servisu sa platí na recepcii pred odchodom z parku (USD, EUR, TSH, ale nie je možné platiť kartou)

Poznámka

Maximálna veľkosť skupiny 13 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ostrov v Indickom oceáne, rodisko slávneho Freddieho Mercuryho, so zaujímavou, bohatou históriou, belostnými plážami a legendárnym západom slnka.

Zanzibar ponúka pestrú škálu dojmov, od morbídneho kúzla Stone Town, cez bohaté a rozmanité koreninové plantáže až po nespočetné odtiene modrej, zelenej a bielej pobrežia. Výlet na Zanzibar ponúka fascinujúci pohľad na rôznorodosť ostrova a množstvo krásnych zážitkov.

Zanzibar má množstvo vynikajúcich hotelov, a to ako v Stone Town, tak aj na plážach. Odporúčame spojiť krátky pobyt v Stone Town, preskúmať históriu a architektúru s pobytom na jednej z krásnych pláží Indického oceánu.

Brilantné biele pláže Zanzibaru sú obmývané teplými tyrkysovými vodami Indického oceánu a sú ideálnym miestom pre odpočinok, opaľovanie a oddych od po rušných výletoch. Pláže na Zanzibare sú rajom, striedajú sa s malebnými rybárskymi dedinkami, kde ľudia stále žijú jednoduchým, už roky nezmeneným spôsobom života. Na Zanzibare existuje viac ako 25 fantastických pláží.

Turistickým centrom severu je Nungwi s prekrásnymi plážami, pestrým nočným životom, množstvom „ruksakových“ turistov, s výbornými reštauráciami a potápačskými centrami. V tomto regióne sú obľúbené „Full Moon Party“, s pozorovaním mesiaca a jeho odrazu v mori.

Hotely sú väčšinou neveľké, s ležérnou atmosférou a dobre zapadajú do okolitej krajiny. Pláž sa pomaly rozširuje smerom na východ. Na západnom pobreží ostrova stojí za návštevu Mangapwani pláž. Takmer celý východ ostrova je - až na zopár skál a mangrovníkov - jedna dlhá, biela, palmami lemovaná pláž - Matemwe, Pwani Mchangani, Kiwengwa, Uroa, Bwejuu a Jambiani, všetko dlhé krásne pláže s bielym pieskom. Kiwengwa je centrum paušálnych turistov s mnohými veľkými, prevažne talianskymi all inclusive rezortami.

Kúpanie je ovplyvnené prílivom a pri odlive je treba za vodou presjť pomerne ďaleko po piesku. Smerom na západ vplyv odlivu slabne.

Indický oceán je raj vodných športov - potápanie, šnorchlovanie, rybolov na otvorenom mori, jazda na kajaku, windsurfi ng, vodné lyžovanie a plachtenie na tradičných miestnych plachetniciach. Zanzibar patrí k najvychytenejším potápačským lokalitám - potápať sa môžete k lodným vrakom, v noci alebo aj v morských prúdoch. A s trochou šťastia môžete vidieť na východe delfíny a na severe veľryby.

Hlavné mesto: Zanzibar City
Časový posun: +2h

Mena: Tanzánijský šiling
Kurz: 1€ = 2699,74 TZS

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR