Zanzibar - poznávanie afrického raja

Zanzibar

5 31 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
31 5

Galéria Zanzibar - poznávanie afrického raja
Atrakcie Zanzibar - poznávanie afrického raja
Príroda Zanzibar - poznávanie afrického raja
Príroda Zanzibar - poznávanie afrického raja
Príroda Zanzibar - poznávanie afrického raja
Príroda Zanzibar - poznávanie afrického raja
Príroda Zanzibar - poznávanie afrického raja
Príroda Zanzibar - poznávanie afrického raja
Ostatné Zanzibar - poznávanie afrického raja

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Priamo na pláži

Zvýhodnené pre seniorov 55+

Slovenský sprievodca

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Vstupy v cene

S pobytom pri mori

Národné parky

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Na úžasnom ostrove Zanzibar, v Indickom oceáne, vás privítame miestnym welcome drinkom, čerstým kokosom. S nami zažijete jedinečný západ Slnka na dhow lodičkách v Nugwi, pečenie palaciniek na miestnom trhu v hlavnom meste Stone Town a nezabudnuteľný výlet na ostrov Memba.

11 - dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

4* hotel.

Stravovanie

Poplenzia.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Bratislavy. 8x  ubytovanie v 4* plážovom rezorte s polpenziou. Obed počas celodenného výletu. Vstupy uvedené v programe. Celodenný výlet do rezervácie Jozani a na koreninové plantáže. Poldenný výlet do Stone Townu a na Prison Island. Všetky miestne transfery. Služby miestneho a slovensky hovoriaceho sprievodcu CK SATUR. Servisný poplatok 390 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Povinné doplatky: pobytovú taxu cca 10 USD (platí sa v hoteli), vstupné víza Tanzánia 50 USD (vybavuje a platí sa po prílete pri vstupe). Ostatné doplatky: príplatok za jednolôžkovú izbu 500 EUR, stravu a nápoje nad rámec uvedený v programe. Fakultatívne aktivity. Cestovné poistenie.

Doprava

Letecká.

Program zájazdu

1. deň

1. - 2. deň: Odlet z Bratislavy a ranný prílet na čarovný Zanzibar. Ubytovanie v plážovom rezorte. Čaká nás prvá prechádzka po nádhernej pláži, vynikajúce domáce jedlo, či skutočne dych berúci západ slnka.
1

Zanzibar

Zanzibar, Zanzibar

PlážePríroda

Vychýrené ostrovy ležiace v Indickom oceáne získavajú stále väčšiu popularitu. Turistov sem láka najmä prekrásne more s bielymi pieskovými plážami. Bohatý je tu tiež podmorský život, pri výbere ubytovanie teda treba dbať aj na lokalitu, každý kút je totiž jedinečný. Hoci sa do širšieho povedomia dostal Zanzibar (pôvodne Zandž barr – ostrov černochov) pomerne nedávno, má za sebou bohatú históriu pod nadvládou Arabov, Portugalcov či Británie. Každý z nich pritom zanechal na tomto rajskom území poznateľné stopy – islam, obchod z otrokmi či jeho konečné zrušenie.

Viac Menej

3. deň

Individuálne voľno a oddych v plážovom rezorte.
2

Jozani forest

Jozani forest, Zanzibar

Fakultatívny výletPríroda

Prírodná lesná rezervácia je domovom vzácnych opíc Red Colobus (červená gueréza). Mimoriadne živé opičky sú veľmi fotogenické. Žijú tu aj ďalšie endemické druhy opíc a aj nepolapiteľný zanzibarský leopard (naposledy videný pred niekoľkými rokmi). Jozani má vynikajúci náučný chodník a skvelých sprievodcov. Mangrovníkový porast, hustý tropický les s typickými drevinami, no skutočná džungľa!

Viac Menej
3

Gueréza červená zanzibarská

4. deň

Dnešný deň nás čaká skvelý celodenný poznávací program. Vydáme sa preskúmať nádhernú prírodnú rezerváciu  Jozani. Hneď pri vstupe nás očarí krásny mahagónový   les. Počas prehliadky lesa, budeme môcť pozorovať rôzne  druhy vtáctva, ale hlavne vzácny endemit, Guerézu červenú zanzibarskú. Čaká nás tradičný Svahilský obed   a zastávka na koreninových a ovocných plantážach. Práve korenie je pre ostrov veľmi typické a pestuje sa tu už od 16. storočia. Návrat do rezortu.

5. deň

Preplavíme sa na Prison Island. Pochmúrna história ostrova, ktorý bol najprv domovom pre otrokov a neskôr pre chorých obyvateľov je už dávno preč a teraz predstavuje domov pre nádherné korytnačky veľké. Poobedný návrat do rezortu.

6. deň

6. - 7. deň: Tieto dni si doprajeme jedinečný relax, prechádzky a oddych na krásnych piesočnatých plážach, vynikajúce jedlo, exotické ovocie, či osviežujúce miešané drinky v skvelom plážovom rezorte. Pre tých aktívnejších tu bude možnosť vyskúšať potápanie či šnorchlovanie, alebo absolvovať rôzne výlety loďou v okolí.

7. deň

8. - 11. deň: Po odhlásení z hotela sa poobede presunieme do Kamenného mesta (UNESCO). Na mieste, kde sa mimochodom 5. septembra 1946 narodil svetoznámy Freddie Mercury, určite navštívime aj krásnu katedrálu Sv. Jozefa, ktorú postavili francúzsky misionári a miestni stavitelia v románskom slohu. Nevynecháme ani starú pevnosť na pobreží, ktorá je od roku 1700 postavená na mieste, kde pôvodne stál portugalský kostol Následný presun na letisko a nočný let do Bratislavy.

Poznámka

Maximálna veľkosť skupiny 13 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Zanzibar

Ostrov v Indickom oceáne, rodisko slávneho Freddieho Mercuryho, so zaujímavou, bohatou históriou, belostnými plážami a legendárnym západom slnka.

Hlavné mesto: Zanzibar City
Časový posun: +2h

Mena: Tanzánijský šiling
Kurz: 1€ = 2494,26 TZS

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness