Veľká noc v Maďarsku

Maďarsko

4 18 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
18 5

Veľká noc v Maďarsku- zámok
Veľká noc v Maďarsku- zámok
Veľká noc v Maďarsku- interiér
Veľká noc v Maďarsku- pamiatky
Veľká noc v Maďarsku- most a mesto
Veľká noc v Maďarsku- zámok
Veľká noc v Maďarsku- zámok
Veľká noc v Maďarsku- mesto v noci
Veľká noc v Maďarsku- nočné mesto

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Národné parky

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Centrum juhovýchodného maďarska Segedín, pôvabné mesto Veľkej nížiny Kecskemét, biorezervácia Bugačská pusta, hlavné mesto Maďarska Budapešť. To všetko za 4 dni počas veľkonočných sviatkov.

4-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

3x v hoteli 3*

Stravovanie

Raňajky

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za 1/1 izbu 46 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, za 3 večere 45 EUR, vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Autokarová

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách ( z Bratislavy o 7:00 hod.) do Szegedu, ubytovanie v hoteli, pešia prehliadka mesta. Szeged - Segedín leží na sútoku riek Tisa a Maros. Voda tu zanechala svoje stopy, keď počas jedinej noci v r. 1879 zničila prílivová vlna Tisy takmer celé mesto. Väčšina pozoruhodných budov stojí na rozľahlom Dómskom námestí, ktoré patrí k najkrajším námestiam Maďarska (Votívny kostol vyzdobený nádhernou mozaikou Madony, Dimitrova veža, impozantná Nová synagóga v štýle maurskej secesie s nádhernou sklenenou kupolou znázorňujúcou vesmír, slávna cukráreň Virág, Múzeum spisovateľa Ferenca Móru, veterný mlyn Szeged - Kiskundorozsma a iné). Po prehliadke individuálne voľno, fakultatívne večera, nocľah.
1

Szeged – Segedín

Szeged – Segedín, Maďarsko

Kultúra

Segedín je s rozlohou 280,84 km² a 162 tisíc obyvateľmi štvrtým najväčším mestom Maďarska. Je hospodárskym a administratívnym centrom juhovýchodného Maďarska. Mesto je situované 165 km od Budapešti na juhu krajiny v tesnej blízkosti hraníc so Srbskom a Rumunskom. Najväčšie mesto maďarského juhu získalo svoje meno podľa slova "sziget", ktorým sa v Uhorsku označuje slovo "ostrov". V Szegede nájdete nezpočetné množstvo reštauračných zariadení a krčmičiek. Od pivníc (sörözö) a vinární (borozó) až po luxusnejšie reštaurácie, kde k štandardnému vybaveniu patrí cimbalista a huslista. Segedínskou špecialitou však nie je segedínsky guláš (to je slovenský názov), ale rybia polievka (halászlé).

Viac Menej

2. deň

Po raňajkách dokončenie prehliadky mesta a odchod na Bugačskú pustu - Bugac, rozkladajúcu sa na ploche 11 tisíc ha a najnavštevovanejšiu z deviatich častí národného parku Kiskunság, vyhlásenú UNESCO za biorezerváciu. Prehliadka Pastierskeho múzea s ukážkami z každodenného života pastierov, stavby pastierskych obydlí, salašov a výroba predmetov na každodennú potrebu v minulosti. Odchod do neďalekého Kecskemétu, fakultatívne večera, nocľah.
2

Kecskemét

Kecskemét, Maďarsko

HistóriaKultúra

Kecskemét bol kedysi obchodným mestom a spolu so Szegedom jediné, ktoré počas osmanskej okupácie nevyrabovali, a to vďaka tomu, že patrilo priamo pod sultánovu správu. Dnešný Kecskemét, okrem toho, že sa tu vyrába preslávená marhuľovica (okolo mesta vidno samé ovocné sady), je pozoruhodný svojimi secesnými stavbami s bohatou keramickou výzdobou a niekoľkými múzeami, najmä Galériou na Rákoczi utca a s kvetinovými námetmi prekypujúcim palácom Cifra. Kossuth tér s promenádou je presne to miesto, kde by sme si mali v pokoji posedieť pri káve a pozorovať ruch tohto veľmi milého miesta.

Viac Menej

3. deň

Po raňajkách prehliadka pôvabného mesta Veľkej nížiny, presláveného svojou „barackpálinkou“ (krásna secesná radnica s farebnými keramickými ozdobami, Františkánsky barokový kostol , secesný Palác Cifra). Po príchode do Budapešti autokarová prehliadka najdôležitejších historických pamätihodností mesta, individuálne voľno, fakultatívne večera, nocľah.
3

Budapešť

Budapešť, Maďarsko

HistóriaKultúra

Hlavné a zároveň najväčšie mesto Maďarska. Toto mesto so župným právom a taktiež správnym centrom Peštianskej župy sa rozprestiera po oboch stranách rieky Dunaj. Už v 1. storočí pred Kristom na tomto území sídlili Kelti a okolo roku 89 tu sídlili Rimania. Dlhé roky pod nadvládou Habsburgovcov bola Budapešť rozdelená na Pešť, Starý Budín a Budín. Od 1. januára 1873 boli tieto tri časti zlúčené a vytvorili tak viacmenej jednotnú Budapešť. 

Viac Menej

4. deň

Po raňajkách pešia prehliadka historického centra mesta Budapešť, individuálne voľno s možnosťou návštevy múzeí, galérií, Széchenyiho kúpeľov, ZOO. V podvečerných hodinách odchod na Slovensko.

Zmena programu vyhradená.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands