Veľká noc v Grazi

Rakúsko

5 6 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
6 5

Hodinová veža, Graz
Radnica v Grazi
Graz
Eggenberg
Veľkonočný Graz
Umelý ostrov na rieke Mur, Graz
Veľká noc v Grazi

Podrobné info o zájazde


Bez stravy

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Historické centrum v zozname UNESCO a jeho premena na obrovské trhovisko so všetkým, čo Veľká noc prináša. Ručne maľované vajcia od výmyslu sveta ale i labužnícke lahôdky oslovia každého návštevníka.

1-dňový zájazd.

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa

Za miesto v prednej polovicu autokaru 7 EUR.

Vstupy, cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Autokar.

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 07:30 hod.) do Grazu, vzdialeného z Bratislavy 240 km. Mesto preslávilo predovšetkým historické centrum, ktoré bolo v r. 1999 zapísané na Zoznam svetového dedičstva UNESCO (prehliadka). Počas Veľkej noci sa centrum mesta zmení na obrovské trhovisko s ponukou lákavých kulinárskych špecialít, domácich bio výrobkov, veľkonočných ozdôb, darčekov a umeleckých predmetov. Miestni ľudoví majstri tu vystavujú svoje originálne diela, ktoré sa dajú aj kúpiť. Návštevníci môžu obdivovať bohatý veľkonočný sortiment ako napr. ručne maľované husacie vajíčka, vtáčiky a zajačiky zo skla, rôzne ozdobné predmety z keramiky a dreva, rapkáče, voňavé prírodné mydlá, hračky, kvety a iné spomienkové darčeky. Veľkonočné trhy sa tradične nesú aj v duchu pôžitkov. Graz ako kulinárske centrum labužníckych lahôdok predstaví rôzne chute regiónu, dobroty zo sedliackych dvorov a typické štajerské špeciality, ku ktorým patrí vychýrený tekvicový olej, rozličné domáce tekvicové produkty a kvalitné vína. V podvečerných hodinách odchod na Slovensko s príchodom do Bratislavy okolo 21:00 hod.
Graz, Rakúsko

História

Hlavné mesto spolkovej krajiny Štajersko - Graz sa rozkladá po oboch brehoch rieky Mur. Priamo uprostred mesta sa nachádza Zámocký vrch - Schlossberg - zalesnený kopec, na ktorý sa dá vystúpiť. Z bývalej pevnosti na plošine nad mestom zostali vcelku už iba vežové hodiny, ktoré sa stali akýmsi symbolom mesta. Za nový symbol mesta sa dá považovať Kunsthaus - Dom umenia, ktorý sa nachádza pravom brehu rieky Mur ako obrovská modrá bublina.

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Rakúsko

Rakúsko, má vysoké alpské štíty, lyžiarské strediská, jazerá, romantické horské údolia a romantické mestá na poznávanie. Preto je Rakúsko ideálnou voľbou na dovolenku počas celého roka. Rakúsko, južný sused Slovenskej republiky, má vysoké alpské štíty, jazerá, romantické horské údolia a romantické mestá, ktoré sú ideálne na dovolenku. Pod pojmom Rakúsko si veľa ľudí predstaví alpskú krajinu s prekrásnymi historickými mestami ako Viedeň alebo Salzburg a ľudí hovoriacich nemecky, záhradkárom sa vybavia previsnuté tirolské muškáty a ľuďom milujúcim históriu fakt, že až do roku 1918 vládli rakúsky Habsburgovci aj na Slovensku. 

Hlavné mesto: Viedeň
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands