Škótsko-Faerské ostrovy-Island

Dánsko, Faerské ostrovy, Island, Škótsko, Veľká Británia

5 8 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
8 5

Faerské ostrovy
Hrad v Edinburgu
Seljalandsfoss
Škótsky kilt, Škótsko, poznávací zájazd
Škótske pohorie
Útesy Vestmanna
Island príroda
Island Alka bielobradá
Ladovec
Video – Dánsko - TA3 za hranicami
Video – Spoznaj Island - CK SATUR

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Kombinácia troch krajín, ktorých spoločným menovateľom je nedotknutá príroda. Škótsko – jeden z posledných kútov krásnej a divokej prírody v celej Európe, miesto kde počuť ticho – Faerské ostrovy a ostrov štyroch živlov – Island. Všetky ponúkajú doslova únik od civilizácie.

11-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3* a 4* hotely, 1x nocľach na trajekte

Stravovanie

8x raňajky

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu s prestupom na trase Viedeň – Edinburgh, Edinburgh – Vagar, Keflavik – Viedeň, servisné poplatky, plavbu trajektom na trase Faerské ostrovy – Island, dopravu mikrobusom na Faerských ostrovoch a na Islande, plavbu loďou na ostrov Mykines – Faerské ostrovy, transfery letisko – hotel – letisko, transfer zo Schwechatu do Bratislavy, ubytovanie v 3* hoteloch v Škótsku a na Islande, v hoteli 4* na Faerských ostrovoch, s raňajkami, 1 x nocľah na trajekte v dvojlôžkových kajutách, plavbu v ľadovcovej lagúne Jökulsárlon, vstup do Ľudového múzea Skógar, sprievodcu CK SATUR.


Celková cena nezahŕňa

Ostatné vstupy, cestovné poistenie. Doplatok z Za 1/1 izbu v hoteloch 560 EUR. Vstupné do kúpeľov Blá Lónid 83 EUR, deti do 13 rokov v sprievode rodičov – zadarmo. (doporučujeme objednať pri kúpe zájazdu), za škótsky večer 80 EUR.


Poznámka

Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Doprava

Letecká doprava Bratislava-Edinburgh, prelet Edinburgh-Vágar, lodná doprava Faesrké ostrovy-Island, let Keflavík-Viedeň

Program zájazdu

1. deň

Transfer na letisko a následný odlet do Edinburghu.

2. deň

Celodenná prehliadka Edinburghu, hlavného mesta Škótska. Vydáme sa po dláždenej Royal Mile – Kráľovskej míli okolo katedrály St. Giles až k  palácu Holyrood, oficiálnej škótskej rezidencii kráľovnej. Pozrieme si tiež majestátny Edinburghský hrad. Fakultatívne možnosť návštevy škótskeho večera, kde si pochutnáme na tradičnom škótskom haggis. Ubytovanie.
1

Edinburgh

Edinburgh, Veľká Británia

HistóriaKultúra

Edinburgh je hlavné mesto Škótska. Pre svoj bohatý kultúrny život ho nazývajú aj Atény severu. Sídlia tu viaceré kultúrne a umelecké inštitúcie, ako napr. Národná galéria, Škótska kráľovská akadémia, Škótske kráľovské múzeum, Múzeum moderného umenia. Leží na východnom pobreží škótskej centrálnej zóny, pozdĺž ústia rieky Forth blízko Severného mora. Pre svoje svojrázne usporiadanie a ohromnú kolekciu stredovekej a georgiánskej architektúry, vrátane mnohých kamenných činžiakov, je často považované za jedno z najmalebnejších miest v Európe.

Viac Menej

3. deň

Po raňajkách nás čaká presun na letisko a preletna ostrov Vágar. Po prílete sa zastavíme v obciachSandavagur a Midvagur, presunieme sa podmorskýmtunelom na ostrov Streymoy do Vestmannya navštívime Múzeum Faerskych ság. Následnáplavba okolo útesov Vestmannabjorgini, presunna hotel, ubytovanie.
2

Vágar

Vágar, Veľká Británia

História

Tretí najväčší ostrov Faerských ostrovov má rozlohu 175,4 km² a 2 949 obyvateľov. Kuriozitou je tvar ostrova, ktorý sa líši od ostatných tým, že sa nápadne podobá na zvieratko- vyzerá ako psia hlava. Ostrov pozostáva z 41 vrchov, pričom najvyšší Árnafjall, meria 722 m a 2,7 % ostrova tvorí voda, z toho najviac jazerá Sørvágsvatn a Fjallavatn. Obe jazerá sú obľúbené vďaka ideálnym podmienkam na rybolov.

Viac Menej
3

Vestmanna

4. deň

Celodenná prehliadka ostrovov Streymoy a Eysturoys návštevou dedinky Saksun, Tjornuvik a Gjogv.Neskôr sa zastavíme pri vodopáde Fossa a futbalovomštadione v Toftire. Následná prehliadka mestaKlaksvík a Vidareidi.
4

Streymoy

Streymoy, Britské Panenské ostrovy

História

Streymoy je najväčší, najľudnatejší ostrov na Faerských ostrovoch a je aj veľmi hornatý, čoho dôkazom je aj najvyšší vrch ostrova Kopsenni s 789 metrami. 40% obyvateľov Faerských ostrvov žije práve tu a najväčší podiel na tom má hlavné mesto Tórshavn, v preklade Thorov prístav, ktoré je pomenované po bohovi búrky a bleskov v severskej mytológii. Turisti pátrajú po zasnežených vrchoch a nádhernej prírode, no Váš pohľad si zaslúžia aj tradičné farebné domčeky.

Viac Menej
5

Klaksvík

5. deň

Po raňajkách zastávka v dedinke Gásadálura Bour, presun trajektom na Mykines, návštevanajväčšej kolóny alky bielobradej a túra na ostrovčekMykinesholmur. Návrat na ubytovanie.

6. deň

Dnes sa vydáme za poznaním smerom na juh. Loďousa presunieme na ostrov Sandoy, ktorý je domovommiestnych ság. Ostrov je pomenovaný po veľkychpiesočných a dunách. Je tiež domovom pre takmersedem tisíc oviec a takmer sedemdesiat tisíc párovikonických Aliek. Po prehliadke ostrova sa vrátimena ubytovanie.

7. deň

Dnes nas čaká prehliadka stredovekého duchovnéhocentra Kirkjubour a hlavného mesta Tórshavn . Krátke voľno na nákupy a následne pokračovanie trajektomna Island. 

8. deň

Príchod do prístavu Seydisfjördur. V dopoludňajších hodinách scénická jazda po pobreží Východných fjordov, zaujímavá história Múzea  kameňa, malebné rybárske mestečko Höfn. Splazy najväčšieho európskeho ľadovca Vatnajökull (12 tisíc km2), dychvyrážajúca scenéria ľadovcovej lagúny Jökulsárlon. Plavba priamo medzi ľadovými kryhami na obojživelníku! Ubytovanie.
6

Vatnajökkul

Vatnajökkul, Island

Príroda

Najväčší ľadovec mimo arktickej oblasti s plochou 8 300 km2, čo tvorí až 8% rozlohy Islandu. Vatnajökkul leží na juhovýchodnej časti vnútrozemia ostrova Island. Ľadovcové splazy sú ohrozované erupciou podľadovcových sopiek, ktoré majú neskôr katastrofické následky. Tieto ľadovcové splazy priťahujú veľké množstvo nie len turistov, ktorí ich obdivujú ale i glaciológov, ktorí ich skúmajú. Vatnajökkul je naozaj pastvou pre oči, pretože ľadovcové splazy majú rôzne tvary a môžete tak premýšľať nad tým, na aký tvar sa to podobá.

Viac Menej

9. deň

Nádherná oblasť islandského juhozápadu plná povestných prírodných krás. Dedinka Vík leží neďaleko magickej pláže s čiernym pieskom a bazaltovými stĺpmi všetkých veľkostí a tvarov. Útesy Dýrholaey, vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss, Ľudové múzeum s perfektným vyobrazením islandskej histórie. Zastavíme aj pri ľadovci Sollheimsjökull – zažite ostrov ohňa a ľadu na vlastnej koži! Ubytovanie.
Vík, Island

História

Najjužnejšia dedina na Islande leží len 185 km od známeho Reykjavíku. Podľa posledného sčítania z roku 2011 tu žije 291 obyvateľov a teda môžete sledovať autentický život v tejto dedinke. Domáci si vážia prírodu a rovnako sa o ňu aj starajú. Dôkazom sú aj hlavné ťahače turistov, skala Reynisdrangar, ľadovec Mýrdalsjökull a mys Dyrhólaey. Zaujímavosťou je, že Vík Mýrdal každoročne vyhráva najdaždivejšie pobrežné mesto Islandu, ročný úhrn zrážok dosahuje 2273 mm.

Viac Menej
8

Dýrholaey

9

Skógafoss a Seljalandsfoss

10. deň

Zlatý trojuholník, alebo tri drahokamy Islandu: najstarší parlament sveta Tingvellir, ležiaci v rovnomennom národnom parku, trojstupňový vodopád Gulfoss a gejzír Strokkur. Tingvellir je unikátom tak z historického, ako aj geologického hľadiska – práve tu sa môžete ocitnúť „jednou nohou v Amerike a druhou v Európe.“ Gejzír Strokkur vyvrhujúci vodu do výšky 15-30 metrov. Monumentálny, dvojstupňový vodopád Gulfoss padá do hĺbky 32 metrov a za slnečných dní sa jeho kvapky odrážajú v prekrásnej dúhe. Kráter Kérid – miesto, kde účinkovala aj slávna Bjork. Pokračujeme prehliadkou polostrova Reykjanes. Geotermálna oblasť Krysuvík s bublajúcimi bahennými jazierkami a farebnými fumarolami. Jazda pozdĺž pobrežia do rybárskej dedinky Grindavík. To najlepšie nás čaká na koniec: slávna Modrá Lagúna (Blá Lóniđ)! Top atrakcia uprostred čierneho lávového poľa, mliečno-modrá geotermálna voda s liečivým bahnom má ideálnych 38 °C. Transfer na letisko v Kefl avíku a odlet do Viedne.
10

Tingvellir

Tingvellir, Island

História

Þingvellir je národný park na juhovýchode Islandu pri polostrove Reykjanes a navštevovaý je hlavne pretože v tejto oblasti vznikol Althing, najstarší parlament v Európe. Na prvý pohľad obyčajná budova sídli parlament od roku 1881. Na Islande majú zákonodarný zbor už od roku 930 a okrem krátkeho obdobia v 19. storočí existuje dodnes. Tingvellir bol v roku 1944 bol vyhlásený za národný park a ideálne to s ním pokračovalo aj v roku 1983, kedy bol zapísaný na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Viac Menej
11

Gulfoss

12

Gejzír Strokkur

13

Blá Lónid

11. deň

Prílet do Viedne v ranných hodinách, transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 25.8.2020 - 4.9.2020 10 nocí

Juraj Kordík

Juraj Kordík

Moje motto: "Hlavne sa nebáť."

Svet je veľký, je super a treba ho spoznať - mať otvorenú myseľ, vnímať impulzy, ktoré prichádzajú a nasávať atmosféru miest. Ja si miesta rád zažijem, od pouličného jedla, sadenia a kosenia ryže, vozenia sa na byvoloch a vysedávaním s miestnymi ľuďmi. Takmer 3 a pol roka som žil v Ázii, kde som sa naučil svet vnímať ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2019 pre CK SATUR