Sicília po stopách minulosti

Taliansko, Sicília

3.7 6 recenzií

Celkové
hodnotenie
3.7
6 5

Taormina, antické divadlo, Sicília, poznávací zájazd, Taliansko
Katedrála v Palerme, Sicília, poznávací zájazd, Taliansko
Agrigento, grécky kostol, Sicília, poznávací zájazd, Taliansko
Palermo, Sicília, poznávací zájazd, Taliansko
Taormina, ruiny grécko-rimanského divadla, Sicília, poznávací zájazd, Taliansko
Palermo, poznávací zájazd, Taliansko
Liparske ostrovy, poznavaci zajazd, Taliansko
Liparské ostrovy, poznávací zájazd, Taliansko

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Národné parky

Doprava

Lietadlo a počas pobytu mikrobus resp. autobus.8-dňový letecký zájazd

Strava

7x raňajky


Cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň - Katánia - Viedeň, transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava, autokarovú dopravu počas pobytu, 7x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 190 EUR.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 158 EUR, za 7 večerí 75 EUR, za fakultatívny výlet na Liparské ostrovy 58 EUR.

Upozornenie

Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Ubytovanie

7x v hoteli 3* 

Program zájazdu

Program

1. deň:

Transfer z Bratislavy do Viedne, odlet do Katánie.  Po prílete transfer na ubytovanie, fakultatívne večera.

2. deň:

Po raňajkách sa vyberieme na celodenný výlet do oblasti Etny, najvyššej a najaktívnejšej sopky Európy, ktorá bola Rimanmi pokladaná za kováčsku dielňu boha ohňa Vulkána. Autobusom sa dopravíme do nadmorskej výšky 1 900 m n. m., odkiaľ možno lanovkou a následne terénnymi autami pokračovať až do výšky 2 900 m n. m., do oblasti lávových polí (fakultatívne). Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň:

Raňajky, individuálne voľno v meste Milazzo, alebo fakultatívny výlet na Liparské ostrovy.  Navštívime ostrov Lipari, kde absolvujeme prehliadku rovnomenného hlavného mesta súostrovia. Ďalej sa presunieme na ostrov Vulcano, kde sa nám naskytne možnosť kúpania v sírnych prameňoch (nie je v cene fakultatívneho výletu). Odchod na ubytovanie v meste Cefalú, fakultatívne večera.

4. deň:

Po raňajkách navštívime Monreale, najvýznamnejšiu normandskú pamiatku na Sicílii, známu na celom svete stredovekými mozaikami. Pokračovať budeme do Palerma, ktorého jedinečnú polohu znásobuje zmes architektúry od islamskej po normandskú, od baroka po secesiu.  Absolvujeme autobusovú prehliadku so zastávkou na návštevu katedrály, kde sa nachádzajú pozostatky sv. Rozálie, patrónky Palerma, prezrieme si Kráľovský palác. Ubytovanie, fakultatívne večera.

5. deň:

Po raňajkách sa vyberieme do Agrigenta, rozprestierajúceho sa v miestach, kde predtým bol Akragas, jedno z najdôležitejších miest antického sveta, rival mesta Syrakúzy.  Vychutnáme si prechádzku historickým jadrom s úzkymi stredovekými uličkami, následne navštívime Údolie chrámov - archeologickú oblasť, považovanú za najpôsobivejšie komplexy starogréckych stavieb mimo územia Grécka. Ubytovanie, fakultatívne večera.

6. deň:

Po raňajkách sa presunieme do najvyššie položeného mesta na Sicílii - Enna, ktoré tróni na nedobytnej skale a je pokladané za centrum kultu Demetry (bohyne plodnosti). Pokračovať budeme cez vnútrozemie Sicílie do provinčného rušného mesta Piazza Armerina, kde hlavnou atrakciou sú vo Ville Romana del Casale dochované nádherné mozaiky antického Ríma (prehliadka). Ubytovanie, fakultatívne večera.

7. deň:

Raňajky. Dnes spoznáme Syrakúzy, podľa rímskeho konzula Cicera najkrajšie grécke mesto (3.-5. storočie p. n. l.). Absolvujeme prehliadku antického Neapolisu. Ubytovanie, fakultatívne večera.

8. deň:

Po raňajkách sa presunieme do malebnej Taorminy, jedného z najkrajšie položených miest na Sicílii. Z gréckeho divadla si vychutnáme nádherný pohľad na stále činnú sopku Etnu.  Záverečné hodiny na Sicílii strávime v Katánii, zničenej zemetrasením v roku 1693, ktorá je dnes mestom najnápadnejších barokových pamiatok z lávového kameňa na Sicílii.  Z Piazza del Duomo sa ešte raz pokocháme výhľadom na sopku. Transfer na letisko, odlet do Viedne a následný transfer do Bratislavy.

Lokalita

Taliansko

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jednej strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Sicília

Symbolom ostrova je Etna, najväčšia doteraz činná sopka v Európe. Turisti Sicíliu vyhľadávajú pre jej osobitosť, množstvo slnečných dní, čisté more, plážové zákutia a zachované antické pamiatky. Ideálna slnečná klíma umožňuje kúpanie a slnenie od začiatku mája až do konca októbra.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2018 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness