Severné Thajsko - po stopách kráľovských miest

Thajsko

5 15 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
15 5

Kráľovský veľký palác v Bangkoku
Biely chrám Wat Rong Khun
Wat Chedi Luang
Ayutthaya – hlava Budhu v koreňoch stromu
Kanchanaburi v Thajsku
Chrám skloneného Budhu v Bangkoku
Pamiatky v Thajsku
Sloní camp
Damnoen Saduak plávajúce trhy
Kultúra Thajska
Tradičná Thajská žena

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Národné parky

S pobytom pri mori

Slovenský sprievodca

Vstupy v cene

Priamy let

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Nikdy nespiaci Bangkok - "Benátky východu". Kráľovské mesto Ayuthaya. Severné Thajsko - raj pre milovníkov kultúry i prírody. Impozantné chrámy a pozostatky kedysi nádherných palácov Thajského kráľovstva. Oddych na pláži národného parku Koh Chang. Ideálne spojenie odpočinku a poznávania.

13 - dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

3* hotely počas okruhu, 4* hotel počas pobytu na pláži.

Stravovanie

Polpenzia (raňajky a obedy) počas poznávacej časti, raňajky počas pobytu na pláži, 1x tradičná thajská večera.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. Miestny prelet Phitsanulok – Bangkok. 11 x ubytovanie v 3* hoteloch počas poznávacej časti a v hoteli 4* na ostrove Koh Chang. 5 x polpenzia počas poznávacej časti, raňajky počas pobytu na pláži, 1 x tradičná thajská večera. Všetky prehliadky a transfery podľa programu. Miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR.


Celková cena nezahŕňa

Fakultatívne výlety a aktivity. Doplatok za jednolôžkovú izbu 520 EUR. Cestovné poistenie


Poznámka

 

 


Doprava

Letecká.

Program zájazdu

1. deň

1. - 2. deň: Odlet z Európy. Prílet do Bangkoku. Vitajte v „krajineúsmevov“ a nikdy nespiacom veľkomeste Bangkok.Presunieme sa do hotela a oddýchneme si po dlhomlete. Večera v typickej miestnej reštaurácii.

3. deň

3. deň: Raňajky, prehliadka Bangkoku. Počas poldenného výletu navštívime tri najslávnejšie chrámy Bangkoku: Kráľovský palác, jedna z najkrajších ukážok starovekého bohatstva. Skladá sa z viacerých budov používaných pri rôznych príležitostiach: Pohrebný palác, Prijímací palác, Trónna sála, Korunovačná sála, Kráľovský hosťovský dom a krásny chrám Smaragdového Budhu „Wat Phra Kaew“, „Wat Po“ je najrozsiahlejší chrám Bangkoku, nachádza sa tu socha Ležiaceho Budhu, chrám je známy aj ako domov thajských masáží, Wat Trimitr je domovom grandiózneho Zlatého Budhu (5,5 tony rýdzeho zlata). Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii.
1

Ayutthaya

Ayutthaya, Thajsko

HistóriaIné atrakcie

Mesto Ayutthaya leží asi 80 kilometrov od dnešnej thajskej metropoly a je obľúbeným cieľom turistov mieriacim sem väčšinou na jednodňový výlet z Bangkoku. Historická časť Ayutthaye je zapísaná na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Ayutthaya je starobylé thajské mesto založené v 14. storočí. Stalo sa druhým hlavným mestom krajiny, v tej dobe ešte nazývanej Siam a na vrchole svojho rozkvetu, na začiatku 18. storočia, bolo najväčším mestom na svete (alebo jedným z najväčších). Za tento rozmach vďačilo svojej polohe a obchodu a stalo sa ázijským a svetovým obchodným centrom, niečo ako New York 18. storočia. Lenže v tej dobe New York existoval len pár rokov, takže miesto toho bolo mesto prezývané Benátkami Východu, podľa obchodnej a námornej veľmoci v Európe, ktorá už v tej dobe mala nakročené k svojmu úpadku.

Viac Menej

4. deň

4. deň: Raňajky. Presun do mesta Ayutthaya, bývalého hlavného mesta Thajska (1350 - 1767). Pozrieme si impozantné ruiny niekdajšieho centra kráľovstva. Navštívime chrám Wat Mongkol Borpith s gigantickou bronzovou sochou a tri stredoveké pagody v chráme Wat Phra Srisanpetch, ktorý bol svojho času najväčším chrámom v meste Ayutthaya a bol používaný ako kráľovský palác niekoľkých kráľov. Ďalej navštívime slávny chrám Wat Chai Wattanaram na brehu rieky. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii a budeme pokračovať do mesta Tak, kde prenocujeme.
2

Chiang Mai

Chiang Mai, Thajsko

HistóriaIné atrakcie

Najväčšie mesto v severnom Thajsku. V meste sa nachádza 300 chrámov zo 14. storočia. Mesto je vynikajúcim východzím bodom pre výlety, napr. na slonie, orchideové alebo motýlie chovy, prípadne k hore Doi Inthanon. Častým cieľom je taktiež 1676 metrov vysoká hora Doi Suthep, odkiaľ je nádherný výhľad na mesto.

Viac Menej

5. deň

5. deň: V skorých doobedňajších hodinách budeme  pokračovať z mesta Tak do Chiang Mai, „ruže severu“. Navštívime impozantný Wat Doi Suthep, ktorý je dominantou mesta. Finálny výstup vedie cez Naga, spolu 306 schodov. Pokocháme sa nádherným výhľadom na mesto. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii. 

3

Sankampaeng

Sankampaeng, Thajsko

HistóriaIné atrakcie

Okres v provincií Chiang Mai v severnom Thajsku bol pomenovaný podľa San Kampaenga v roku 1923. Okres je známy hodvábnymi továrňami. Popri ceste z Chiang Mai do Sankampaeng je veľa obchodov s ručne vyrábanými tradičnými thajskými tovarmi, ako napr. dáždniky z Bo Sang.

Viac Menej

6. deň

6. deň: Po raňajkách odídeme smerom na sever do slonieho campu, kde uvidíme, ako slony pracovali v džungli po celé stáročia. Uvidíme kúpanie slonov v rieke. Odvážlivci si môžu užiť aj jazdu na týchto majestátnych zvieratách (aktivita za doplatok). Ďalej navštívime farmu s orchideami. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii a navštívime miestnu remeselnú štvrť Sankampaeng. Tradičná thajská večera. 

4

Phitsanulok

Phitsanulok, Thajsko

HistóriaIné atrakcie

Dôležité historické mesto v severnom Thajsku, je hlavým mestom provincie Phitsanulok, ktorá sa ťahá po celej dĺžke Laotianskej hranice. Phitsanulok je jedno z najstarších miest v Thajsku, ktoré bolo objavené pred 600 rokmi. Je známe ako miesto narodenia kráľa Naresuana, ktorý oslobodil krajinu spod burmáskej okupácie v neskoršom 16. storočí. 

Viac Menej

7. deň

7. deň: Z mesta Chiang Mai sa po raňajkách vydáme smerom na juh do Lampang. Navštívime Wat Phra Dhat Lampang Luang so smaragdovým Budhom. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii. Pokračujeme prehliadkou historického parku Sukhothai, ktorého názov v doslovnom preklade znamená „Úsvit šťastia“. Sukhothai bolo prvým hlavným mestom Thajska (1238 - 1376). Prejdeme sa udržiavaným a atraktívnym parkom. Neskôr navštívime Wat Sri Chrum s obrovským sediacim Budhom. Presunieme sa do mesta Phitsanulok.

8. deň

8. deň: Po raňajkách sa presunieme na letisko. Čaká nás prelet do Bangkoku a transfer autobusom na ostrov Koh Chang, ktorý je zároveň národným parkom. Relax na pláži.  

5

Koh Chang

Ko Chang, Thajsko

Príroda

V preklade znamená Ko Chang, sloní ostrov. Svoj názov nedostal len tak. Jeho názov je odvodený od jeho tvaru, ktorý pripomína telo slona. Slony, ktoré sa nachádzajú na tomto ostrove tu však nežili prirodzene ale boli dovezené. Okrem toho je ostrova domovom makaka, malej indickej cibetky  a malého ázijského mongoosa.

Viac Menej

9. deň

9. - 12./13. deň: Oddych v hoteli pri pláži, kúpanie, fakultatívny program. Presun na letisko v Bangkoku a odlet do Európy.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 4.11.2020 - 16.11.2020 12 nocí

Roman Lipták

Roman Lipták

Spravme si svet z vľúdnych slov a viet z láskavých činov 

Cestovanie pre mňa bolo spôsobom ako viac spoznať sám seba. Najprv sa mi všetko vonku zdalo lepšie ako doma/vnútri. Až neskôr som zistil, že môžeme byť hrdí na to, čo máme doma a zároveň môžeme pracovať na tom, s čím nie sme spokojní. Cestoval som aj kvôli tomu, aby som našiel tú najlepšiu zábavu, plnil si sny, alebo ako sa ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Thajsko

Vitajte v Oriente, v krajine, kde sa mieša fascinujúca starodávna kultúra a súčasnosť. Thajsko je exotická krajina, a to doslova – príroda, pamiatky, kuchyňa, ľudia, spôsob života a myslenia, náboženstvo. To všetko vytvára úžasný mix zážitkov, ktorý vás prenesie do exotického sveta. Aj keby ste navštívili Thajsko stokrát, vždy budete mať čo objavovať.

Hlavné mesto: Bangkok
Časový posun: +5h

Mena: Thajský baht
Kurz: 1€ = 35,316 THB

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR