Ponza & Rím s návštevou Vily Borghese

Taliansko, Lazio, Rím

5 6 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
6 5

Pohľad na mesto Ponza
Vila Borghese
Pohľad na krištáľovo čisté more
Fontána di Trevi
Bazilika sv. Petra vo Vatikáne
Pohľad na Baziliku sv. Petra a Forum Romanum
Renesančný park a Vila Borghese
Prístav na ostrove Ponza
Zastávky v zákutiach na mori

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Wi-Fi

S pobytom pri mori

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Tento poznávací zájazd spája prehliadku historického Ríma (klasický okruh) i možnosť kúpania a odpočinku na pláži na ostrove Ponza – najväčšom z Pontínskych ostrovov, ktoré vznikli zo zvyškov vyhasnutých sopiek. Ostrov Ponza je malebný ostrov s farebnými domčekmi a jednou z najkrajších pláží v Taliansku – Cala di Luna, kam sa trajektom z Anzia dostaneme za menej ako 2 hodiny. Budeme obdivovať prekrásnu prírodu, krištáľovo čisté more, modré jaskyne vytvorené Etruskami i mnohé malebné zátoky a útesy. Naše kroky povedú aj do nádherného renesančného parku zo 17. storočia, ktorý je najkrajším a druhým najväčším v Ríme. Nachádza sa v ňom aj najstaršia ZOO v celom Taliansku a 3 múzeá svetového významu: národná galéria – najväčšia zbierka moderného umenia v IT národné etruské múzeum galéria Borghese – TOP – zbierka renesančného a barokového umenia.

4-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3x ubytovanie v hoteli 3*

Stravovanie

3x raňajky


Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň - Rím - Viedeň, transfer z Bratislavy na letisko a späť, transfer letisko - hotel - letisko, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, transfer do Anzia a späť do hotela, trajekt na / z  ostrova Ponza, sprievodcu CK SATUR. Servisné poplatky 190 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za 1/1 izbu 140 EUR, za lodný okruh ostrovom Ponza 38 EUR / dospelá osoba, deti od 4-12 rokov 25 EUR (cena zahŕňa kúpanie, obed na lodi + nápoje (voda, víno, káva) počas obeda) za vstup do galérie Borghese 32 EUR / dospelá osoba, 18-25 r. 20 EUR, do 18 r. = 10 EUR. Poznámka: nutné objednať si vstupy pri kúpe zájazdu, pretože nie je možné kupovať lístky do galérie Borghese priamo na mieste. Prepravu počas pobytu v Ríme, pobytovú taxu, vstupy do pamiatok, lodný okruh ostrovom Ponza a cestovné poistenie.

Doprava

letecká doprava Viedeň - Rím - Viedeň, transfer z Bratislavy na letisko a späť, transfer letisko - hotel - letisko, transfer do Anzia a späť do hotela.Trajekt na ostrov Ponza a späť.

Obľúbené letoviská, už od 600 km od Bratislavy, piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, živé promenády s obchodíkmi, kaviarňami, pizzeriami, reštauráciami a barmi, talianska zmrzlina, chutná talianska kuchyňa, komfortne vybavené apartmány s kuchynkami a rodinne vedené hotely v blízkosti pláží, zábavné a vodné parky a historické mestá. Vitajte na talianskom Jadrane.

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jednej strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands