Ponza & Rím s návštevou Vily Borghese

Taliansko, Lazio, Rím

5 6 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
6 5

Pohľad na mesto Ponza
Vila Borghese
Pohľad na krištáľovo čisté more
Fontána di Trevi
Bazilika sv. Petra vo Vatikáne
Pohľad na Baziliku sv. Petra a Forum Romanum
Renesančný park a Vila Borghese
Prístav na ostrove Ponza
Zastávky v zákutiach na mori

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Wi-Fi

S pobytom pri mori

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Tento poznávací zájazd spája prehliadku historického Ríma (klasický okruh) i možnosť kúpania a odpočinku na pláži na ostrove Ponza – najväčšom z Pontínskych ostrovov, ktoré vznikli zo zvyškov vyhasnutých sopiek. Ostrov Ponza je malebný ostrov s farebnými domčekmi a jednou z najkrajších pláží v Taliansku – Cala di Luna, kam sa trajektom z Anzia dostaneme za menej ako 2 hodiny. Budeme obdivovať prekrásnu prírodu, krištáľovo čisté more, modré jaskyne vytvorené Etruskami i mnohé malebné zátoky a útesy. Naše kroky povedú aj do nádherného renesančného parku zo 17. storočia, ktorý je najkrajším a druhým najväčším v Ríme. Nachádza sa v ňom aj najstaršia ZOO v celom Taliansku a 3 múzeá svetového významu: národná galéria – najväčšia zbierka moderného umenia v IT národné etruské múzeum galéria Borghese – TOP – zbierka renesančného a barokového umenia.

4-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3x ubytovanie v hoteli 3*

Stravovanie

3x raňajky


Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň - Rím - Viedeň, servisné poplatky, transfer z Bratislavy na letisko a späť, transfer letisko - hotel - letisko, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, transfer do Anzia a späť do hotela, trajekt na / z  ostrova Ponza, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za 1/1 izbu 140 EUR, vstup do galérie Borghese 35 EUR / dospelá osoba, 18-25 rokov = 25 EUR, do 18 rokov = 15 EUR. Za celodenný výlet loďou okolo ostrova Ponza 80 EUR / dospelá osoba, 4-12 rokov = 35 EUR (cena zahŕňa privátnu loď, obed na lodi + nápoje (voda, víno, káva) počas obeda).  Poznámka: nutné objednať si vstupy pri kúpe zájazdu, pretože nie je možné kupovať lístky do galérie Borghese priamo na mieste. Prepravu počas pobytu v Ríme, pobytovú taxu, vstupy do pamiatok, lodný okruh ostrovom Ponza a cestovné poistenie.

Doprava

letecká doprava Viedeň - Rím - Viedeň, transfer z Bratislavy na letisko a späť, transfer letisko - hotel - letisko, transfer do Anzia a späť do hotela.Trajekt na ostrov Ponza a späť.

Program zájazdu

1. deň

Transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet do Ríma. Po prílete do Ríma, „najväčšieho múzea pod holým nebom“, sa transferom presunieme do hotela a následne sa vyberieme spoznávať skvosty historického Ríma: Koloseum – symbol starého Ríma, kde sa v minulosti odohrávali zápasy gladiátorov, Konštantínov oblúk, Forum Romanum – centrum politického a spoločenského rímskeho života, cisárske fóra – Fori Imperiali, Palatín, Kapitol, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II. Prejdeme sa po rušnej obchodnej ulici Via del Corso s množstvom nákupných možností. Presun metrom na ubytovanie.
1

Koloseum

Koloseum, Taliansko

HistóriaKultúra

Najznámejšia rímska pamiatka, ktorá bola postavená niekedy v prvom storočí nášho letopočtu, si pamätá dávne časy gladiátorských bitiek, súbojov divých zvierat i krutých popráv. Bola tichým svedkom početných mučeníckych smrtí, slúžila ako kresťanské pohrebisko i kameňolom. Magnetom pre oči cestovateľov je štyri poschodia vysoký exteriér elipsovitého tvaru, ktorý je vyrobený z travertínu. Štvrté poschodie bolo určené nižším triedam spoločnosti a ženám. Koloseum v Ríme patrí medzi svetové skvosty, ktoré lákajú milovníkov histórie i nadšencov kultúrnych a spoločenských podujatí, pretože koncert v ruinách starobylej stavby je nezabudnuteľným zážitkom.

Viac Menej
2

Konštantínov oblúk

3

Forum Romanum

4

Fori Imperiali

2. deň

Dnešný deň strávime v hlavnom meste katolíckej cirkvi, vo Vatikáne. Prezrieme si Námestie sv. Petra s najznámejším chrámom na svete - Bazilikou sv. Petra, pričom budeme mať možnosť vystúpiť na kupolu Baziliky, odkiaľ sa ponúka bezkonkurenčný výhľad na Rím i Vatikán. V rámci programu je možné navštíviť Vatikánske múzeá so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou, kde možno obdivovať impozantnú výzdobu, ktorej autormi sú renesanční umelci - Michelangelo, Bernini, Raphael a Botticelli. Tí z nás, ktorí sa stále nenabažili umenia a histórie, popoludní určite využijú možnosť návštevy Anjelskeho hradu (Castel Sant’Angelo), niekdajšieho mauzólea, pápežskej rezidencie a väzenia, v priestoroch ktorého dnes sídli múzeum. Ďalej budeme pokračovať k námestiu Piazza Navona, známemu vďaka Berniniho Fontáne štyroch riek, odkiaľ prejdeme k Pantheonu, najstaršiemu chrámu v Ríme. Návrat na ubytovanie.
5

Vatikán

Vatikán, Taliansko

HistóriaKultúra

Centrum kresťanského sveta púta pozornosť mnohých cestovateľov. Svoje nadanie tu zvečnili najvýznamnejší umelci všetkých čias a dodnes tu sídlia skvosty, ktoré reprezentujú nie len kresťanstvo. Pravý breh rieky Tiber, to je územie, na ktorom sa rozkladá tento malý štát s rozlohou 0,44 km2 a počtom obyvateľov 900. Vatikán je sídlom pápežov len od roku 1377, teda šesť storočí. Verejnosti sú prístupné Bazilika sv. Petra, Vatikánske múzeá a Vatikánske záhrady.

Viac Menej
6

Námestie sv. Petra

7

Bazilika sv. Petra

8

Vatikánske múzeá

9

Sixtínska kaplnka

10

Anjelsky hrad

11

Piazza Navona

12

Pantheon

3. deň

Po raňajkách odchod do prístavného mestečka Anzio, kde sa nalodíme na trajekt. Čaká na nás plavba na čarokrásny ostrov Ponza, ktorý bol donedávna len akýmsi „neobjaveným rajom“ pre milovníkov mora v tejto časti Talianska. Niektoré pláže sú dostupné iba z mora tzv. morskými taxíkmi. Ostrov Ponza je najväčším z Pontínskych ostrovov, ktoré tvoria zvyšky vyhasnutých sopiek a v minulosti bola obľúbeným letoviskom rímskych cisárov. Zažijeme okružnú plavbu po ostrove s prekrásnou prírodou a krištáľovo čistým morom, prezrieme si modré jaskyne vytvorené Etruskami, viaceré nádherné kamienkové i piesočnaté pláže, malebné zátoky, útesy, a užijeme si možnosť kúpania, odpočinku i prechádzky v hlavnom mestečku Ponza. Vo večerných hodinách návrat trajektom do Anzia a transfer späť do hotela.
13

Ponza

Ponza, Taliansko

Iné atrakcie

Podľa miestnych legiend Ponza bol pomenovaný po Pontiovi Pilátovi, rímskom guvernérovi Judey, ktorý sa pokúsil zabiť Ježiša z Nazareta, aby sa usadil na tomto mieste proti rímskej vláde. Rodina Pontiusa Piláta vlastnila jaskyňu na Ponze, ktorá je po ňom stále pomenovaná. V súčasnosti je ostrov turistickou atrakciou s piesočnatými plážami, ako je Chiaia di Luna alebo Half Moon Beach, ktoré sú stále zatvorené kvôli padajúcim skalám z obrovského zrúcaného útesu.

Viac Menej

4. deň

Po raňajkách sa presunieme do prekrásneho renesančného parku zo 17. storočia - Vila Borghese, najkrajšieho a druhého najväčšieho parku v Ríme. Počas prechádzky parkom sa v tieni stromov prejdeme cestičkami lemovanými sochami a uvidíme romantické fontány, geometricky upravené záhrady i jazierka. V parku sa nachádza najstaršia zoologická záhrada v Taliansku a tri múzeá svetového významu – Národná galéria s najväčšou zbierkou moderného umenia v Taliansku (Klimt, Van Gogh) a Národné etruské múzeum. Najväčšou atrakciou je galéria Borghese, v ktorej sa nachádza skvostná zbierka renesančného a barokového umenia. Už samotný vstup do vnútra galérie Borghese Vás zaručene ohromí. Popoludní si na Španielskom námestí urobíme fotografiu na známych Španielskych schodoch – najrušnejšom mieste v meste, ktoré sú preslávené módnymi prehliadkami a v ulici Via Condotti si prezrieme ponuky svetoznámych značiek (Armani, Prada, Gucci) od slávnych talianskych návrhárov. Kávičkári tu budú mať čas vychutnať si šálku dobrej kávy v niektorej z množstva štýlových kaviarní. Náš deň zakončíme pri najslávnejšej a najväčšej barokovej fontáne v Ríme - fontáne di Trevi, do ktorej môžeme vhodiť mincu, aby sme sa podľa legendy opäť niekedy do Ríma vrátili. Odchod do hotela, odubytovanie. Transfer na letisko, odlet do Viedne a následný transfer do Bratislavy.
14

Vila Borghese

Vila Borghese, Taliansko

PrírodaIné atrakcie

Vila Borghese je záhrada v anglickom štýle v Ríme, v ktorej sa nachádza množstvo budov, múzeí a iných atrakcií. V záhrade nájdete repliku Shakespearovho divadla Globe postavenúv roku 2003. Popri vilách z roku 1911 sa nachádza zoologická záhrada, ktorá bola nedávno prepracovaná do štýlu s minimálnym umiestnením zvierat do klietok. Vila Borghese je často navštevovaná miestnimi obyvateľmi aby si nachvíľku oddýchli od rušných talianskych ulíc.

Viac Menej
15

Galéria Borghese

16

Španielske námestie

17

Španielske schody

18

Via Condotti

19

Fontána di Trevi

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Henrieta Vantová

Henrieta Vantová

Moje motto: "Krásne zážitky robia náš život krajším, a preto cestujme spoločne, aby sme spoznávali krásy tohto sveta."

Poznávať a vydať sa tam, kam naše srdce túži ísť - to je kľúčom ku šťastiu. Popri bežnom živote sa všetci tešíme, že aspoň na pár dní unikneme z reality a zažijeme nádherné zážitky, ktoré sa už možno nikdy nezopakujú. Pravdou je, že sa naozaj nikdy nezopakujú presne tak isto. A práve preto sa snažíme cesty a okamihy ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Obľúbené letoviská, už od 600 km od Bratislavy, piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, živé promenády s obchodíkmi, kaviarňami, pizzeriami, reštauráciami a barmi, talianska zmrzlina, chutná talianska kuchyňa, komfortne vybavené apartmány s kuchynkami a rodinne vedené hotely v blízkosti pláží, zábavné a vodné parky a historické mestá. Vitajte na talianskom Jadrane.

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jednej strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2019 pre CK SATUR