Poklady Krakova a okolia

Poľsko

5 21 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
21 5

Námestie pri zámku Wawel
Wawelská katedrála
Kostol sv.Vojtecha na Hlavnom námestí, Krakov
Ostatné Poklady Krakova a okolia
Ostatné Poklady Krakova a okolia
Ostatné Poklady Krakova a okolia
Kamenný betlehem
Zámok Wavel

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vstupy v cene

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Aj keď je novým hlavným mestom Varšava, Krakov zostane vždy kultúrnym, historickým a pre viacerých aj nákupným centrom Poľska. Čaká nás hradný vrch Wavel, hlavné námestie Rynek Glowny, obklopené nádhernými stredovekými stavbami a nevynecháme ani zámok Pszczyna, soľnú baňu Wieliczku a pamätník holokaustu Osvienčim.

3-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

2x v hoteli 3*

Stravovanie

2x raňajky

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, vstup do Osvienčimu,  sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za 1/1 izbu 50 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR,ostatnévstupy, cestovné poistenie.

Poznámka

Garantovaný zvoz/rozvoz je v cene v mestách po trase BA, TT, PN, NM, TN, PB, ZA.

Doprava

autokar

Program zájazdu

1. deň

Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Prehliadka zámku Pszczyna z 19. storočia. Iba pár kilometrov od tohto krásneho zámku sa nachádza smutne známe mesto Osvienčim s koncentračnými tábormi Auschwitz I a II. Prehliadka oboch táborov (cca 3 hodiny) s miestnym sprievodcom, následne pokračujeme do Krakova. Ubytovanie.
1

Pszczyna

Pszczyna, Poľsko

HistóriaKultúra

Horné Sliezsko sa môže pýšiť okrem krásnej prírody aj nádherným malým mestom, ktorým je Pszczyna. Patrí k najstarším v tomto regióne. Kedysi tadiaľ viedla obchodná cesta z Krakova, ktorá pokračovala cez Tešín do južnej Európy. Tu, neďaleko od slovenských a českých hraníc v prekrásnom prostredí parkov, sa vypína impozantný zámok. V meste nájdete veľa zaujímavostí - historické námestie, kostoly, radnicu, Skanzen ľudového umenia, Sliezske múzeum tlače a Múzeum hudobných nástrojov. Tí, ktorí radi spoznávajú kultúru a históriu, budú očarení.

Viac Menej
2

Osvienčim - Auschwitz I.

3

Auschwitz II.

2. deň

Po raňajkách sa presunieme do kráľovského komplexu Wawel, kde si pozrieme katedrálu a kráľovské hroby. Wawelská katedrála je miestnou obdobou Westminster Abbey v Londýne, odpočívajú tu najznámejší poľskí králi, spisovatelia, básnici, kňazi a aj politici. Presunieme sa do židovskej štvrti Kazimierz, ktorú preslávil aj film Schindlerov zoznam. Následne si pozrieme najväčšie a najkrajšie námestie v Krakove, Rynek Glowny, kde sa nachádza množstvo zaujímavých stavieb. Mariánsky kostol, k vežiam ktorého sa viažu dva smutné príbehy, Sukienice, miestna tržnica, kde si môžeme dodnes nakúpiť krásne suveníry. V budove tržnice sa nachádza aj kaviareň Noworolski, známa predovšetkým tým, že ju s obľubou navštevoval Lenin. Nevynecháme ani budovy Jagelónskej univerzity. Prehliadku Krakova ukončíme prechádzkou k jedinej zachovalej mestskej bráne - Floriánskej bráne. Ubytovanie.
4

Wavel

Wavel, Poľsko

HistóriaKultúra

Srdcom mesta je kráľovský hrad Wawel, ktorý sa týči nad riekou Visla. Od 11. storočia do začiatku 17. storočia bol hlavným sídlom poľských kráľov. V hrade nájdete prvky románskeho a gotického štýlu. Dnes sa tam nachádza múzeum s rôznymi historickými pokladmi. Hádam najznámejšie zo všetkých sú korunovačné klenoty. K hradu sa viaže aj legenda o drakovi, ktorý sa pred mnohými rokmi rozhodol zabývať za jeho hradbami. Mesto pustošil a ľudia v tej dobe žili v neustálom strachu, až jedného dňa sa princ Krak rozhodol zakročiť. Podhodil drakovi vlčiu kožu napchatú sírou. Drak ju zožral, išiel sa napiť vody do rieky, lenže ako sa napil, tak síra zreagovala s vodou a drak v momente vybuchol. Dodnes, aby sa na túto udalosť nezabudlo, stojí pod hradbami socha draka, ktorá v pravidelných intervaloch chrlí oheň.

Viac Menej
5

Kazimierz

6

Hlavné námestie Krakova - Rynek Glowny

7

Mariánsky kostol

8

Sukiennice

3. deň

Raňajky. Soľná baňa Vielička (UNESCO) – jedna z najväčších na svete. Čaká nás trojhodinová prehliadka, počas ktorej nás miestny sprievodca prevedie tunelmi bane a ukáže krásne vyzdobené miestnosti. Okrem iného môžeme obdivovať „krištálové“ lustre zo soli, ale nájdeme tu aj sochu Jána Pavla II. Vypočujeme si príbeh o objavení bane a zázračnom prsteni. Po týchto jedinečných zážitkoch sa vyberieme naspäť na Slovensko. Príchod vo večerných hodinách.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Ingeborg  Swatonová

Ingeborg Swatonová

Za jeden život nie je možné spoznať krásy celého sveta, uprednostňujem spoznávanie nášho kontinentu, Európa je nádherná a jej história úzko súvisí s našou kultúrou, tradíciami a najmä so slovanstvom, Slovania sú historicky silný a hrdý národ a toto by sme mali posilňovať a vyzdvihovať spoznávaním našich hodnôt a našich ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR