Panama - dokonalý oddych v tropickom raji

Panama

4 8 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
8 5

Pláž v Panama City
Tradičný tukan na Paname
Isla Zapatilla v provincii Bocas del Toro
Pohľad od mora na pláž a palmy na Paname
Panamský prieplav
Uličky na Paname
Mapa miest, ktoré navštívime počas zájazdu
Prístav v Panama City
Výhľad z pláže na more s loďou
Panamská katedrála
Video – Panama - dokonalý oddych v tropickom raji

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Národné parky

S pobytom pri mori

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

9-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

4* hotely.

Stravovanie

Raňajky a all Inclusive počas pobytovej časti.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň – Panama - Viedeňs prestupom, servisné poplatky, transfer BA – letisko Schwechat –BA, privátny transfer letisko – hotel – letisko,4x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteli v Panama City,3x ubytovanie v plážovom hoteli 4* s all inclusive,prehliadku Panama City a Panamského prieplavu,návštevu NP Soberranía a Monkey Island, sprievodcuCK SATUR počas poznávacej časti (1. - 4. deň)

Celková cena nezahŕňa

Ostatné poplatky: vstupy a fakultatívne výlety, zajednolôžkovú izbu 490 EUR a cestovné poistenie.

Doprava

Letecká

Program zájazdu

1. deň

Transfer na letisko do Viedne, odkiaľ začnemenašu spoločnú cestu za oddychom a poznávaním.Podvečerný prílet do hlavného mesta krajiny,  Panama City a následný transfer do hotela.   Panamská metropola vás očarí svojou čistotoua bezpečnosťou. Je to mesto kontrastov, kdenavštívime koloniálne časti starého mesta a modernéčasti finančného centra s typickými mrakodrapmi.Najväčším lákadlom je najväčšie obchodné centrumv Strednej Amerike.
1

Panama City

Panama City a Panamský prieplav, Panama

HistóriaIné atrakcie

Moderná metropola Strednej Ameriky je rozdelená do troch častí: obľúbená nákupná a obchodná zóna, koloniálna časť „Casco Antiguo“ patriace k svetovému dedičstvu UNESCO a napokon historickými uličkami známa „Panama La Vieja“ (Stará Panama). K najpozoruhodnejším pamätihodnostiam patrí kostol „Santo Domingo“ a s úžasným pozláteným oltárom známy kostol „San José“, ako aj katedrála na námestí Nezávislosti a Prezidentský palác. 

Viac Menej

2. deň

Po raňajkách sa vydáme preskúmať nádherné,koloniálne staré mesto Casco Viejo (UNESCO), kdenás očarí jeho architektúra a príjemná, karibskáatmosféra. Následne sa presunieme mimo mesta,kde navštívime známy Panamský prieplav, jeden   z divov sveta. Prieplav je dlhý 77 km, ročne nímprepláva vyše 14 tisíc lodí a práve vďaka nemu,nemusia lode prechádzajúce z Atlantického doTichého oceánu plávať okolo celej Južnej Ameriky.Večer sa vrátime do hotela v Panama City. 
2

Casco Viejo

Casco Viejo, Panama

História

Najväčším zážitkom z panamského hlavného mesta bude určite návšteva historického centra, s pozostatkami pôvodného koloniálneho mesta. Dýcha z neho pravé španielsko-karibská atmosféra, ktorú si naplno užijete v svetle živelných uličiek. Práve tu sa naskytá možnosť priblížiť sa histórii mesta stojaceho na ruinách svojho pirátmi zničeného predchodcu. Viac sa dozviete napríklad v Palacio de las Garzas (Heron’s Palace), v sídle prezidenta a netypických obyvateľov – volaviek, ktoré sem priniesol vtedajší prezident už v roku 1922.

Viac Menej
3

Panamský prieplav

3. deň

Dnešný deň bude venovaný unikátnej prírodea obyvateľom, ktorí s ňou žijú v dokonalej harmónii. Presunieme sa do národného parku Soberanía. Tu navštívime dedinku obývanú indiánmi, a preplavímesa jazerom Gatun na jedinečný Monkey Island. Priprechádzke nás určite očarí aj krása dažďovéhopralesa Gambou. Následne sa presunieme naspäťdo hotela v Panama City.    

4

Národný park Soberania

Národný park Soberania, Panama

Príroda

Soberania je národný park v Paname pri brehoch Panamského prieplavu v provinciách Panamá a Colón. Soberania bola vyhlásená za národný park v roku 1980 s rozlohou 220 kilometrov štvorcových. Park je obľúbený u pozorovateľov vtákov kvôli jeho veľkému množstvu druhov vtákov. Existuje tu približne 525 druhov vtákov. Okrem vtákov tu žije približne 105 druhov cicavcov ako napríklad opice, leňochodov či zelené iguany. Návštevníci parku Soberania môžu takisto preskúmať chodník Las Cruces.

Viac Menej

4. deň

Po raňajkách si doprajeme individuálne voľno, počasktorého budete mať možnosť absolvovať fakultatívnyvýlet do karibského súostrovia San Blas. Je tvorené viac než 300 ostrovmi, z ktorých je však drvivá väčšinaneobývaná. Čaká nás plavba pomedzi tieto jedinečnéostrovčeky a oddych na nádherných plážachs krištáľovo čistou vodou. Následný návratdo Panama City.
5

San Blas

San Blas, Panama

Iné atrakciePríroda

Ostrovy San Blas na Paname predstavujú súostrovie pozostávajúce z približne 365 ostrovov a zátok, z ktorých je iba 49 obývaných. Ostrovy sa rozprestierajú od severného pobrežia Panamského priesmyku a východne od Panamského prieplavu. Ak hľadáte nádherné biele piesočnaté pláže, priezračnú vodu a veľa slnečných lúčov, ostrovy San Blas sú to, čo hľadáte. Uistite sa, že máte pri sebe fotoaparát, pretože na tomto mieste sa vám naskytnú nádherné scenérie, ktoré si budete chcieť určite odfotiť.

Viac Menej

5. deň

5. - 7. deň: "Cielo en la tierra“, alebo raj na zemi! Čakajú nás   dni plné relaxu, vynikajúce miešané drinky priamona pláži a pozorovanie nádherných západovslnka. Budete mať možnosť vyskúšať množstvofakultatívnych aktivít či výletov ako šnorchlovanie,potápanie, bicyklovanie, kajaking, tenis, golf, výletyna lodi alebo štvorkolkách, dokonalý wellness čirybačku. Počas silvestrovského termínu nás čakajúoslavy Nového roka, ktoré sa v tejto plážovejdestinácii spájajú so skvelou atmosférou, vynikajúcouhudbou, lahodným rumom, morskými špecialitamia hlavne, tropickým počasím. Táto kombinácia učarujeskutočne každému a iný Silvester, si už nebudetevedieť ani predstaviť.

8. deň

8. - 9. deň: Doobeda si ešte doprajeme poslednú prechádzku po pláži a pomaly sa presúvame naspäť do Panama City. Čaká nás podvečerný let do Viedne a transfer do Bratislavy.

Poznámka

Maximálna veľkosť skupiny 10 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Panama

Panama je pútavá stredoamerická krajina známa osemdesiat kilometrov dlhým Panamským prieplavom, ktorý je svetovou raritou a dôležitou obchodnou cestou.

Hlavné mesto: Panama
Časový posun: -6h

Mena: Balboa
Kurz: 1€ = 1,121 PAB

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR