Omán - tajomný Salalah

Omán, Salalah

bez recenzií

Azúrové more a pláž
Omán - tajomný Salalah a pamiatky
Omán - tajomný Salalah a delfín
Omán - tajomný Salalah a zátoka
Omán - tajomný Salalah a príroda
Omán - tajomný Salalah a púšť
Azúrové more a pláž
Pohľad na krásnu pláž
Omán - tajomný Salalah a príroda
Omán - tajomný Salalah a príroda
Omán - tajomný Salalah a príroda
Pohľad na krásnu pláž
Omán - tajomný Salalah - keramika
Omán - tajomný Salalah a kamene
Video – Fanar Hotel Salalah
Video – OMÁN - TA3 za hranicami

Podrobné info o zájazde


All Inclusive

Veľkosť skupiny max 16 osôb

S pobytom pri mori

Slovenský sprievodca

Vstupy v cene

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Salalah, miesto doposiaľ nepoškvrnené cestovným ruchom, miesto s nádhernými plážami, čistým morom, bohatou a bujnou vegetáciou, tajomnou púšťou a tradičným ománskym životom. Objavíme históriu pestovania kadidlovníkov a vydáme sa po stopách obchodníkov so vzácnym kadidlom.

9- dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

5* hotel.

Stravovanie

All inclusive. Počas organizovaných výletov nie sú zahrnuté služby all inclusive - občerstvenie ani strava.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Transfer BA – letisko – BA. 7 x ubytovanie v 5* hoteli s all inclusive (počas organizovaných výletov nie je zabezpečená strava ani občerstvenie). Miestne transfery. 3 poldenné výlety (odchod /príchod do hotela) a vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa

Príplatok za jednolôžkovú izbu 640 EUR. Počas organizovaných výletov nie sú v cene služby all inclusive. Cestovné poistenie.

Doprava

Letecká z Viedne.

Povinné doplatky

Vstupné vízum do Ománu cca 20 OMR (platí sa na mieste po prílete).

Rozoklané pohoria, hlboké kaňony, idylické oázy, piesočnaté pláže, strmé útesy – taký je Omán. Krajina plná farieb, vôní, kontrastov, tradícií, bohatej histórie. Zelené oázy obklopené pieskom, fantastické kulisy skalnatého pobrežia s farbami hrajúcimi do ružova. Omán leží na východnom cípe Arabského polostrova pri brehoch Arabského mora a Ománskeho zálivu. Dnešný Omán patrí k moderným krajinám Arabského polostrova. Nájdete tu nefalšovaný vidiecky život uprostred grandióznej prírody, ale aj luxusné hotelové zariadenia a moderné mestá. Omán ponúka mnoho pre milovníkov histórie – múzeá, veľkolepé pevnosti, mešity, starú islamskú architektúru, orientálne paláce. Pre milovníkov športu je tu šnorchlovanie, jachting, surfovanie a bohatý podmorský svet. K najpríťažlivejším potápačským oblastiam patrí polostrov Musandam s koralovými útesmi a vrakmi lodí. Sú tu mnohé prírodné rezervácie, kde žijú rozmanité druhy chránených živočíchov a rastlín. Vďaka teplým pobrežným vodám žijú v mori viaceré druhy veľrýb , delfínov a korytnačiek.

Hlavné mesto: Maskat
Časový posun: +3h

Mena: Ománsky rial
Kurz: 1€ = 0.458 OMR

Klimatický diagram

Salalah

Salalah je hlavným mestom a sídlom guvernéra Ománskej provincie Dhofar na juhu. Je považovaný za druhé najdôležitejšie mesto Ománu a je vyhľadávaným turistickým miestom. Nachádzajú sa tu horské masívy a nádherné prírodné piesočnaté pláže s kryštálovo čistým morom. Je miestom s množstvom zelene, prírodných krás i historických pamiatok a archeologických nálezísk. Za zmienku stojí napr. Ayubova hrobka, vykopávky strateného mesta Ubar, mesto Taqa s hradom, priamo v meste je múzeum s nádhernými expozíciami vypovedajúcimi o histórii a minulosti, zbierka zbraní, šperkov a tradičných odevov a nájdeme tu i modely plachetníc. Nikto nesmie vynechať návštevu miestneho tradičného trhu Al Husn, kde sa dajú kúpiť suveníry, parfémy, keramika a kadidlá a samozrejme, tradičná ománska dýka khandžár. Miesto ešte nie je poškvrnené čulým turistickým ruchom, preto sa vám môže ľahko stať, že budete plávať v mori s delfínmi a dokonca uvidíte i veľryby.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR