Národné parky Chorvátska s pobytom pri mori

Chorvátsko

5 14 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
14 5

vodopády Krka
Pohľad na kostol sv. Donáta
Kostol sv. Donáta
Kostol sv. Donáta so zvonicou Katedrály sv. Anastázie
Loď v prístave v Zadare
Katedrála svätého Jakuba
Národný park Krka
Most Krka
Kostol sv. Kríža v meste Nin
Národný park Plitvice
Vodopády v Národnom parku Krka
Národný park Krka
Národný park Plitvice
Mapka národných parkov v Chorvátsku

Podrobné info o zájazde


All Inclusive

Zvýhodnené pre seniorov 55+

Slovenský sprievodca

S pobytom pri mori

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Navštívime najväčšie mesto severnej Dalmácie - Zadar, starochorvátske kráľovské mesto Nin s pozostatkami najväčšieho antického chrámu na Jadrane, kostol vyhlásený za najmenšiu katedrálu na svete, jedno z najkrajších chorvátskych miest - Šibenik a tri národné parky Chorvátska - NP Krka, Paklenica a najznámejšie Plitvické jazerá, ktoré isto poznáme z filmov o Winnetuovi. Okrem poznávania si vychutnáme i pobyt pri jednom z najkrajších morí sveta.

10-dňový autokarový zájazd.

Ubytovanie

7x ubytovanie s all inclusive v hoteli Donat 3*.

Stravovanie

7x all inclusive.

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 7x ubytovanie s all inclusive v hoteli Donat 3*, pobytovú taxu, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za osobu v dvojlôžkovej izbe obsadenej 1 osobou 298 EUR, za izbu s balkónom 20 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.Vstupy, výlety a cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Autokarová.

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v neskorých večerných hodinách (z Bratislavy cca o 19:00 hod.), tranzit cez Maďarsko.

2. deň

V ranných hodinách príchod do Zadaru, individuálne voľno, pobyt pri mori. Popoludní ubytovanie, večera.

3. deň

Po raňajkách odchod na prehliadku mesta Zadar, ktoré je najväčším mestom severnej Dalmácie. Popoludní zastávka v Starochorvátskom kráľovskom meste Nin s pozostatkami najväčšieho antického chrámu na Jadrane, mozaiky, kostol vyhlásený za najmenšiu katedrálu na svete, jedinečný romantický korunovačný kostol, starochorvátska loď Condura i iné. Návrat na ubytovanie, večera.
1

Zadar

Zadar, Chorvátsko

História

Vďaka svojej centrálnej polohe a medzinárodnému letisku sa zo Zadaru stala populárna vstupná brána do Chorvátska. Rozkladá sa sčasti na pevnine a sčasti na malom polostrove. Pobrežie obklopuje niekoľko menších aj väčších ostrovov ako Pašman, Dugi Otok alebo Ugljan. Putovanie ulicami mesta je ako objavovať históriu vrstvu po vrstve, až sa dostanete do 9. storočia v starovekej Ilýrii. Staré mesto je dláždené žiarivo bielym kameňom, vysoký múr postavili Benátčania v 16. storočí. K pamiatkam patrí aj rímske fórum, Kostol sv. Donata v byzantskom štýle, Katedrála sv. Anastázie, Františkánsky kostol a kláštor (najstarší gotický kostol v Dalmácii) a morské varhany, ktoré premieňajú vlny na melódiu. Zo Zadaru sa môžete vybrať na jednodňové výlety Plitvického národného parku, na ostrovy Kornati alebo k vodopádom Krka. Alebo môžete ostať v meste a relaxovať na jednej z pláží.

Viac Menej

4. deň

Raňajky, celodenný výlet do Národného parku Krka s jedinečným prírodným dielom – vodopádmi na rieke Krka. Pokračovanie do jedného z najkrajších chorvátskych miest – Šibenika, návrat do hotela, večera.
3

Národný park Krka

Národný park Krka,

Príroda

Národný park zahŕňa väčšiu časť nádhernej rieky Krka a okrem prírodných ponúka aj početné kultúrno-historické pamiatky. Najvýznamnejšou z nich je františkánsky kláštor na ostrovčeku Visovac, ktorý sa nachádza v jazernej časti rieky. V polovici kaňonu, v časti proti prúdu rieky, sa nachádza zaujímavý pravoslávny kláštor Krka. Na kopcoch nad vodou sa nachádzajú aj viaceré starobylé zrúcaniny. Návštevníkov priťahujú aj staré mlyny, ktoré boli premenené na malé etnografické múzea. Hlavným lákadlom Národného parku Krka je však sedem vodopádov, medzi ktorými je najrozsiahlejší Roški vodopád, zatiaľ čo Skradinski buk je najväčší a najznámejší.

Viac Menej
4

Šibenik

5. deň

Raňajky, individuálne voľno, pobyt pri mori. Večera.

6. deň

Raňajky, individuálne voľno, pobyt pri mori. Večera.

7. deň

Raňajky, výlet do Národného parku Paklenica, kde sa dva hlboké kaňony – Veľká a Malá Paklenica vrývajú do horského masívu Velebit (individuálne voľno, možnosť turistiky), v popoludňajších hodinách návrat do hotela, individuálne voľno (pobyt pri mori), večera.

8. deň

Po raňajkách odchod k Plitvickým jazerám – sústave 16 jazier s čírou vodou navzájom pospájaných vodopádmi (pamiatka UNESCO), ktoré sú známe z filmov o Winnetuovi, individuálne voľno (možnosť lodných výletov po jazerách, resp. turistiky). Návrat do hotela, večera.
5

Plitvické jazerá

Plitvické jazerá, Chorvátsko

Fakultatívny výletPríroda

Najznámejší chorvátsky národný park a jediná prírodná pamiatka na zozname svetového dedičstva UNESCO. Hlavným lákadlom, tohto parku, je 16 malých jazier prepojených vodopádmi, ktoré vznikli nánosom travertínu, zvláštneho druhu vápenca. Charakterizujú ho aj viaceré jaskyne, pramene a kvetinové lúky. Medzi mnohými zachovanými živočíšnymi druhmi vyniká hnedý medveď. Popularite tohto parku prispieva aj možnosť využitia špeciálnych vozidiel na prepravu návštevníkov ako sú panoramatické "vláčiky" a tiché „elektrolode“. Početné chodníky umožňujú návštevníkom prístup k množstvu vodopádov ako aj k brehom jazier lemovaných útesmi, ktorých intenzívna zelená farba priťahuje pohľady zvedavých turistov.

Viac Menej

9. deň

Raňajky, individuálne voľno s možnosťou pobytu pri mori. Odchod na Slovensko vo večerných hodinách.

10. deň

Návrat na Slovensko v ranných hodinách (cca 06:00 hod.).

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 3.6.2019 - 12.6.2019 9 nocí

Daniela Popovičová

Daniela Popovičová

Moje motto: "Neplač, že zapadá slnko, lebo slzy ti zabránia vidieť hviezdy."

Sprievodcovanie ja najúžasnejšie remeslo na svete. Čím viac dávam, tým viac dostávam. Som veselá optimistická, prístupna novým zážitkom, komunikatívna zanietená pre vec a orientovaná na klienta. Som hrdá, že pracujem pre spoločnosť, ktorá mi verí a poskytla mi prácu ktorá mi dodáva energiu a radosť zo života. Stále ma napĺňa ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Chorvátsko

Chorvátske pobrežie Jadranu sa opätovne stalo najnavštevovanejším dovolenkovým cieľom našincov, ktorí sa radi vracajú do svojich obľúbených letovísk, alebo objavujú nepoznané strediská, ktorými sa malebné členité pobrežie môže smelo popýšiť.

Hlavné mesto: Zagreb
Časový posun: 0h

Mena: Chorvátska kuna
Kurz: 1€ = 7,407 HRK

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness