Krásy Slovinska "slovinské Toskánsko"

Slovinsko

4 9 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
9 5

Blejski otok a pútnický kostol
Dedinka Šmartno
Predjamský hrad
Žrebčinec Lipice
Cerkvica sv. Križa, Goriška Brda
Ľubľanský hrad
Video – Krásy Slovinska "slovinské Toskánsko"

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Slovinsko je jednou z mála európskych krajín, kde je možné stráviť dopoludnie vo vysokohorských alpských strediskách a poobede sa presunúť na pobrežie Jandranského mora. Smaragdové jazero Bled, prehliadka hlavného mesta Ľubľany, unikátna jaskyňa Postojna Jama, Predjamský hrad, svetoznámy žrebčinec Lipice, panoramatické výhľady v oblasti „Slovinského Toskánska“, vínne pivnice v Dobrove a zámok Miramare Vás určite očaria.

4-dňový autokarový zájazd.

Ubytovanie

3x v hoteli 3*.

Stravovanie

3x raňajky, 1x obed.

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, obed na zámku Dobrovo, ochutnávku vína, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa

Za 1/1 izbu 88 EUR, miesto v prednej časti autobusu 7 EUR. Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Doprava

Autokarová.

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách (z Bratislavy cca o 07:00 hod.), tranzit cez Rakúsko do hlavného mesta Slovinska - Ľubľany. Prehliadka mesta: Ľubľanský hrad, Prešernovo námestie, Františkánsky kostol ""Tromostovje"", Cankarjevo nábrežie, Magistrát, Robbova fontána 3 slovinských riek, Ribje námestie, Emona - rímske opevnenie. Ubytovanie.
1

Ľubľana

Ľubľana, Slovinsko

HistóriaKultúra

Ľubľana leží na mieste, kde kedysi v staroveku stálo rímske mesto s názvom Emona. Dnes je Ľubľana najväčším a hlavným mestom Slovinska. Každý rok sa v meste koná viac ako 10 000 kultúrnych podujatí vrátane medzinárodných divadelných, hudobných a umeleckých festivalov. Ľubľana ponúka tiež množstvo galérií a múzeí, medzi nimi napríklad múzeum architektúry, železničné múzeum, školské múzeum, športové múzeum, múzeum moderného umenia, múzeum súčasného umenia či múzeum pivovaru.

Viac Menej

2. deň

Raňajky. Cez ""Slovinksé Toskánsko"" oblasť Goriška Brda, dedinku Kojsko, kde na kopci nad dedinou stojí Kostol svätého kríža a za pekného počasia sa nám naskytne panoramatický výhľad na Alpy a Jadranské more, pokračujeme do dediny Gonjače. Dedinka Šmartno bude našou ďalšou zastávkou. Prejdeme cez úzke uličky ku kostolu sv. Martina a typickému domu tohto regiónu - Briška hiša. Na zámku Dobrovo si pochutíme na dobrom obede a nevynecháme ani návštevu jednej z najväčších vínnych pivníc v Slovinsku, Klet Brda, s degustáciou miestnych vín. Presun na ubytovanie.
2

Dobrovo

Dobrovo, Slovinsko

HistóriaKultúra

V Dobrovo býval starý hrad, ktorý sa počas storočí rozpadol. Na jeho mieste vznikla nová renesančná budova na začiatku 17. storočia. Novopostavený hrad bol zachovaný v relatívne rovnakom tvare a dnes je jedným z najkrajších v regióne Goriška. Rozloženie ukazuje, že hradná stavba je obyčajný štvorec so symetricky nastavenými vežami v rohoch. Steny boli pravdepodobne postavené počas druhej benátskej vojny a po vojne boli steny prestavené do chodieb s arkádami. Jedna z veží bola premenená na kaplnku svätého Antona z Padovy. V kaplnke sa nachádza stála expozícia gotických fresiek, originálov a kópií z iných kostolov v severopriemorskej oblasti.

Viac Menej
3

Klet Brda

3. deň

Raňajky. Dnes sa vyberieme k talianskemu pobrežiu, kde navštívime zámok Miramare. Pokračovať budeme návštevou svetoznámeho žrebčinca Lipice s chovnou stanicou lipicanského plemena. Popoludní nás čaká unikátna jaskyňa - Postojna Jama, ktorej 27-kilometrové podzemné chodby bizarne tavrovaných kvapľov a kamenných závesov ju zaraďujú medzi najväčšie jaskyne v Európe. Zastávka na podivuhodnom Prejamskom hrade, unikátne vystavanom ako orlie hniezdo v skalnom masíve. Ubytovanie.
4

Postojna Jama

Postojna Jama, Slovinsko

Príroda

Postojna Jama je viac ako 24 km dlhá  krasová jaskyňa v blízkosti dedinky Postojna v juhozápadnom Slovinsku. Je to druhý najdlhší jaskynný systém v krajine a jedno z najvýznamnejších turistických miest. Jaskyne boli vytvorené riekou Pivka. Jaskyne sú tiež domovom endemického olmu , najväčšieho troglodytického obojživelníka na svete. Prehliadka jaskýň zahŕňa aj akvárium s niekoľkými olmi. Olm je slepý druh obojživelníka, ktorý má podlhovastý tvar a bielu farbu. Pre jeho výzor mu dali miestni obyvatelia prezývku, ľudská ryba.

Viac Menej
5

Predjamsky hrad

4. deň

Raňajky. Cestou na Slovensko sa zastavíme v starom kúpeľnom mestečku Bled pri smaragdovo zelenom jazere tvoriacom bránu do Triglavského Národného parku, fakultatívne plavba loďou, návšteva ostrova Blejski Otok vrátane kostolíka, kde si môžete zazvoniť na zvon prianí, prehliadka Bledského hradu. Odchod na Slovensko.
6

Blejski Otok

Blejski Otok, Slovinsko

HistóriaKultúra

Na ostrove Blejski otok bola kedysi svätyňa pre bohyňu lásky, ale dnes na ňom stojí nádherný gotický kostol Matky Božej. V obklopení prírody tu boli postavené tiež zvonica, kostol, fara a prepoštský dom. Medzi nimi možno nájsť aj malé pustovne a ďalšie budovy, na ktoré sa viažu záhadné legendy. Najznámejším symbolom ostrova je stále kostol Panny Márie na jazere. Predtým než sa naňho dostanete musíte prejsť cez 99 kamenných schodov. Po prekonaní týchto schodov sa vám však naskytne dychvyrážajúci pohľad.

Viac Menej
7

Bledský hrad

Zmena programu vyhradená.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR