Kanada - Čarokrásna príroda a fascinujúce mestá

Kanada

5 1 recenzia

Kanada - architektúra a pamiatky
Kanada - architektúra a pamiatky
Kanada - architektúra a pamiatky
Kanada - príroda
Kanada - príroda a vodopád
Kanada - túra prírodou
Kanada - mesto
Kanada - architektúra a pamiatky
Kanada - pohľad na mesto

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vstupy v cene

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Národné parky

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Krajina javorového listu a ľadového hokeja. Nekonečné premeny kanadskej krajiny od Atlantiku po pacifické pobrežie, velebné štíty Skalnatých vrchov mnohých tvarov i farieb a "Hrmiace vody" rieky Niagara, to je oslava tunajšej nádhernej prírody. Moderné aj tradičné. Čaro torontských svetiel a ich odraz na jazere, staviteľské umenie v Montreali a nezabudnuteľný Vancouver. 


9 - dňový letecký zájazd

Ubytovanie

Hotel 3*

Stravovanie

Raňajky.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu s prestupom, servisné poplatky, transfer BA – letisko – BA, dopravu autobusom počas programu. Výletné plavby Hornblower a na Tisíc ostrovov, miestny prelet Ottawa – Vancouver, 7 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, vstupy do CN Tower, Skylon Tower, Imax Theatre, Notre Cathedral a Montreal Tower, vstupnú autorizáciu do Kanady eTA, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa

Fakultatívne aktivity, pozorovanie veľrýb 90 EUR, ďalšie vstupy, stravu okrem uvedenej v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu 780 EUR a cestovné poistenie.Ostatné poplatky : Prepitné (platí sa na mieste)

Doprava

Letecká.

Maximálne obsadenie

16 osôb.

Program zájazdu

1. deň

Transfer na letisko, odlet z Viedne do Toronta. Po prilete spoznávanie Hollywoodu severu Toronta, ktoré leží na brehoch jazera Ontario. Očarí nás CN Tower, ktorá je dominantou mesta, uvidíme modernú stavbu mestskej radnice, rozprávkovy zámok Casa Loma priamo v srdci kozmopolitného mesta s krásnou záhradou, štadión Skydome, nevynecháme ani najrušnejšiu ulicu Toronta Yonge Street, nahliadneme do Čínskej štvrti a príjemne sa poprechádzame pri Harbourfront. V tieni mrakodrapov nechýba ani Hokejová sieň slavy. Ubytovanie.

1

Toronto

Iné atrakcie

Rušné a kozmopolitné mesto, ktorého obyvatelia majú korene po celom svete. Umenie, jedlo, pláže, nočný život - v Toronte máte všetko. Mesto je samo o sebe kultúrnym fenoménom s obyvateľmi z celého sveta a množstvom jazykov, jedál, zvykov a osláv. Ako najväčšie kanadské mesto má Toronto vynikajúce múzeá, galérie a divadlá od umeleckej galérie až po nádherné múzeum Baťa Shoe Museum.

Viac Menej
2

CN tower

3

Casa Loma

4

Skydome

5

Yonge Street

2. deň

Raňajky. Div sveta, Niagarské vodopády. Tie na kanadskej strane su impozantné, tečú z výšky 54 metrov a všade navôkol počuť obrovský hukot. Na výletnej lodi Hornblower sa k nim priblížime celkom blízko. Po tejto masívnej nádhere sa vyberieme do vinárskej oblasti Ontaria k malému mestečku Niagara-on-the-Lake, ktoré kedysi bolo hlavným mestom Hornej Kanady. I dnes dýcha históriou 19. storočia. Ešte niečo nakúpime v obchodíkoch ako z rozprávky a vrátime sa do Toronta.

6

Niagarské vodopády

Príroda

Niagara Falls je skupina troch vodopádov na južnom konci rokliny Niagara, medzi kanadskou provinciou Ontario a americkým štátom New York. Najväčší z nich je Horseshoe Falls, tiež známy ako Canadian Falls, ktorý prechádza cez medzinárodnú hranicu medzi Kanadou a USA. Menšie American Falls a Bridal Veil Falls ležia plne v Spojených štátoch. Kombinované vodopády majú najvyšší prietok zo všetkých vodopádov v Severnej Amerike a vertikálny pokles viac ako 50 metrov. Niagarské vodopády sú známe svojou krásou i cenným zdrojom vodnej energie. Vyrovnávanie rekreačného a komerčného a priemyselného využitia je výzvou pre ich správcov od 19. storočia.

Viac Menej
7

Ontario

3. deň

Raňajky. Z Toronta sa vydáme preskúmať súostrovie Tisíc ostrovov, ktoré fascinovalo mnohých bohačov z New Yorku. Tí tu vystavali honosné letné sídla a nás tu čaká hodinová plavba, kde uvidíme ich tajné zákutia. Pokračovanie do mesta Montreal, ktoré je perlou na rieke sv. Vavrinca. Uvidíe mestské centrum i trendy, moderné ulice. Staré mesto má nezabudnuteľnú francúzsku atmosféru, keďže patrilo do roku 1790 Francúzom a pýši sa aj bazilikou Notre Dame v prekrásnej modro zlatej dekorácii a námestim Jacques Cartier. Pozrieme si unikátne architektonické dielo Montreal Tower. Ubytovanie v Montreali.

8

Montreal

Iné atrakcie

Montreal je po Paríži druhým najväčším, predovšetkým francúzsky hovoriacim mestom na svete. Staňte sa svedkom francúzskeho mesta, ktoré miluje festivaly, umenie, dobré jedlo a radosť zo života. Toronto môže byť hlavným hospodárskym mestom Kanady, ale Montreal zostáva kultúrnym centrom krajiny. Centrum frankofónnej Kanady jednoducho žije pre oslavu umenia. Existuje tu okolo 250 divadelných a tanečných spoločností, viac ako 90 festivalov a fascinujúca zmes miest, kde umelci, spisovatelia a hudobníci pomohli upevniť povesť mesta ako veľkého umeleckého centra. Montréal je zároveň kúskom starej Európy v súčasnej Kanade.

Viac Menej
9

Notre Dame

10

Montreal Tower

4. deň

Raňajky. Dnes spoznáme historické mesto Quebec, v ktorom sa na mieste zvanom Plains of Abraham uskutočnila krátka bitka medzi Francúzmi a Angličanmi o nadvládu. Keď sa dostaneme ku Citadele, prekvapí nás krásny výhľad na rieku sv. Vavrinca. Uvidíme najfotografovanejší zámok na svete Chateau Frontenac. Tu stojí najstaršia bazilika severnej Ameriky, Notre Dame de Quebec. Námestiu Palace Royal dominuje socha Ľudovita XIV., ktorý sa zaslúžil o terajšiu podobu mesta a katedrála NotreDame de Victories, ako symbol viťazstva.

11

Québec City

Iné atrakcie

Najstaršie francúzsky hovoriace mesto v Severnej Amerike je s úchvatnou pozíciou nad riekou Svätého Vavrinca a podmanivo malebnými starými uličkami nádherným miestom. Dramatické prostredie mesta Québec zvyšuje jeho príťažlivosť. Jeho krása však nie je daná len prírodou, svoju úlohu zohrali aj architekti. Už len prechádzka ulicami mesta je estetickým zážitkom. Historické jadro mesta je, na rozdiel od iných miest v Severnej Amerike, plné nádherných starých kamenných budov s mansardovou strechou. Mesto Québec je jedným z najstarších a najkrajších v Severnej Amerike. Jeho malebné centrum je miestom svetového dedičstva UNESCO, živým múzeom úzkych dláždených ulíc, domov zo 17. a 18. storočia s prudko stúpajúcimi vežami kostola, nad ktorým sa týči nádherný hotel a ikona mesta Château Frontenac. Historickí nadšenci budú milovať predovšetkým kopec Citadelle a dve múzeá ponúkajúce grafické znázornenie bitiek medzi Francúzskom a Britániou o kontrolu nad mestom. Mesto Québec má ešte niečo: srdce a dušu provincie, najtvrdšie zovretie francúzsko-kanadskej identity a francúzsky jazyk. Je to niečo, za čo tu ľudia bojovali a zomreli, a niečo, čo si hlboko vážia. Anglofónna menšina je tu malá - len 1,5% populácie hovorí po anglicky ako materinským jazykom - zriedka ju využívajú mimo hlavných turistických oblastí. Väčšina obyvateľov mesta je úplne dvojjazyčná, ale ak sa vydáte do okolitej krajiny, rýchlo zistíte, že francúzština je úradným jazykom provincie.

Viac Menej

5. deň

Po raňajkach sa vydáme spoznávať hlavné mesto Ottawu. Je to mesto bez mrakodrapov, pretože budovu parlamentu s vežou vysokou 92 m nesmie nič prevýšiť. To čo robí Ottawu hlavným mestom sa nachádza na južnom brehu rieky Ottawy a kanála Rideau, Parliament Hill, kde stoja budovy kanadskej vlády. K Ottawe neodmysliteľne patri najstarší farmársky trh ByWard Market. Tu sa okrem javorového sirupu predáva nezabudnuteľný “bobrí chvost”, pečivo v rôznych príchutiach ako škorica, banán či čokoláda. Ešte si pochutíme na “poutine”, hranolky v omáčke so syrom a popoludní odletíme na juhozápad Britskej Kolumbie, do mesta Vancouver.

12

Ottawa

Iné atrakcie

Ottawa, hlavné mesto Kanady, stojí na južnom brehu rovnomennej rieky vo východnej časti južného Ontária. Mesto bolo založené v roku 1826 ako Bytown a v roku 1855 bolo zapísané ako Ottawa. Postupne sa vyvinulo v politické centrum Kanady. Mesto dotvárajú budovy gotického parlamentu, niekoľko svetových múzeí, parky, záhrady a široké, otvorené verejné priestranstvá. Priemerné teploty sú hlboko pod 0 ° C a od decembra do marca tu miestni obyvatelia oslavujú zimu s množstvom vonkajších aktivít, medzi inými aj korčuľovanie do práce alebo do školy na zamrznutom kanáli.

Viac Menej
13

ByWard Market

6. deň

Raňajky. Moreplavec George Vancouver, kožušiny, drevo, Sobia zlatá horúčka či konečná stanica Kanadskej pacifickej železnice. Toto všetko vytvorilo Vancouver. V obklopení majestátnych hôr a pacifických brehov nás privíta jeden z najväčších prístavov a neuveriteľná kozmopolitná atmosféra. Čínska štvrť plnej ázijskej kultúry ponúka veľa zo života tejto komunity a je tu nádherna záhrada Dr. Sun Yat-Sen. Zastavime sa v štvrti Gastown, odkiaľ sa zrodil Vancouver a uvidíme aj jeho symbol, parné hodiny. Na Granville Island nájdeme obľúbenu promenádu. Tepna mesta je ulica Robson plná skvelých obchodov. Prejdeme sa jedným z najlepších mestských parkov na svete Stanley Park, kde rastie viac ako pol milióna stromov a vedie tu 200 km ciest. A samozrejme ikonický most Lions Bridge.

14

Vancouver

Iné atrakcie

Vancouver je pobrežné prístavné mesto v západnej Kanade, ktoré sa nachádza v regióne Britskej Kolumbie. Mesto často usporadúva medzinárodne konferencie, podujatia a tiež zimné olympijské a paralympijské hry v roku 2010, ktoré sa konali vo Vancouveri a Whistleri, letovisku 125 km severne od mesta. V roku 1969 bol vo Vancouveri založený Greenpeace a do roku 2020 sa mesto plánovalo stať najzelenším mestom na svete.

Viac Menej
15

Stanley park

7. deň

Raňajky. Ešte dnes si vychutnáme to, čo neodmysliteľne patrí ku Britskej Kolumbii, a tým je nádherna príroda. Hory, jazera, údolia s obrovským prírodnym bohatstvom riečnych kaňonov a zároveň bohatou úrodou v udolí Pamberton. Tu nás čaká nezabudnuteľný výhľad na kaňon Fraser a jeden z najvyššie položených vlakových mostov na svete Deep Creek Bridge. Uvidíme aj brehy ľadovcových poli Seton Lake a Anderson Lake. Cesta autobusom nás dovedie ku mestu Whistler, kde sa v roku 2010 odohrali Zimné olympijské hry a je tu najlepšie lyžiarské stredisko na svete.

16

Pamberton

Príroda

Údolie Pemberton je údolie lemujúce rieku Lillooet a poľnohospodárska oblasť, ktorá ich obklopuje. Preskúmajte Pemberton počas leta – na výber máte golf, turistika, bicyklovanie, plávanie, rybolov, vodné skútre, jazda na koni alebo len oddych a ďalšie bohaté možnosti rekreácie pre outdoorových športových nadšencov.

Viac Menej
17

Setton Lake

18

Whistler

8. deň

Po raňajkách transfer na letisko a odlet do Európy.

9. deň

Prílet do Viedne.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Lucia Kulfasová

Lucia Kulfasová

“Ber, čo život dáva.”

Poznávaním sa človek veľa naučí a každé cestovanie nás posúva ďalej, teda bližšie k iným národom a kultúram. Svet je rôznorodý je dobré ho spoznať  a vnímať všetkými zmyslami, tak aby v človeku zanechal to krásne a pozitívne so všetkým, čo nám ponúka. Pochopenie iných a akceptovanie inakostí života nás robí lepšími. ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2019 pre CK SATUR