Kanada - Čarokrásna príroda a fascinujúce mestá

Kanada

bez recenzií

Kanada - architektúra a pamiatky
Kanada - architektúra a pamiatky
Kanada - architektúra a pamiatky
Kanada - príroda
Kanada - príroda a vodopád
Kanada - túra prírodou
Kanada - mesto
Kanada - architektúra a pamiatky
Kanada - pohľad na mesto

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Miestny prelet v cene

Slovenský sprievodca

Vstupy v cene

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Národné parky

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Krajina javorového listu a ľadového hokeja. Nekonečné premeny kanadskej krajiny od Atlantiku po pacifické pobrežie, velebné štíty Skalnatých vrchov mnohých tvarov i farieb a "Hrmiace vody" rieky Niagara, to je oslava tunajšej nádhernej prírody. Moderné aj tradičné. Čaro torontských svetiel a ich odraz na jazere, staviteľské umenie v Montreali a nezabudnuteľný Vancouver. 


9 - dňový letecký zájazd

Ubytovanie

Hotel 4*

Stravovanie

Raňajky.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu, transfer BA – letisko – BA, dopravu autobusom počas programu. Výletne plavby Hornblower a na Tisíc ostrovov, miestny prelet Ottawa – Vancouver, 7x ubytovanie v 4* hoteli s raňajkami, vstupy do CN Tower, Skylon tower, Imax Theatre, Notre Cathedral a Montreal Tower, vstupnú autorizáciu do Kanady eTA, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR. Servisné poplatky 590 EUR.


Celková cena nezahŕňa

Povinné doplatky: prepitné (platí sa na mieste). Ostatné doplatky: Fakultatívne aktivity, pozorovanie veľrýb 80 EUR, ďalšie vstupy, stravu okrem uvedenej v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu 698 EUR a cestovné poistenie.


Doprava

Letecká.

Program zájazdu

1. deň

Transfer na letisko, odlet z Viedne do Toronta. Po prilete spoznávanie Hollywoodu severu Toronta, ktoré leží na brehoch jazera Ontario. Očarí nás CN Tower, ktorá je dominantou mesta, uvidíme modernú stavbu mestskej radnice, rozprávkovy zámok Casa Loma priamo v srdci kozmopolitného mesta s krásnou záhradou, štadión Skydome, nevynecháme ani najrušnejšiu ulicu Toronta Yonge Street, nahliadneme do Čínskej štvrti a príjemne sa poprechádzame pri Harbourfront. V tieni mrakodrapov nechýba ani Hokejová sieň slavy. Ubytovanie.

2. deň

Raňajky. Div sveta, Niagarské vodopády. Tie na kanadskej strane su impozantné, tečú z výšky54 metrov a všade navôkol počuť obrovský hukot.Na výletnej lodi Hornblower sa k nim priblížime celkom blízko. Po tejto masívnej nádhere sa vyberiemedo vinárskej oblasti Ontaria k malému mestečku Niagara-on-the-Lake, ktoré kedysi bolo hlavnýmmestom Hornej Kanady. I dnes dýcha históriou19. storočia. Ešte niečo nakuúime v obchodikochako z rozprávky a vrátime sa do Toronta.

3. deň

Raňajky. Z Toronta sa vydáme preskúmať súostrovie Tisíc ostrovov, ktoré fascinovalo mnohých bohačov z New Yorku. Tí tu vystavali honosné letné sídla a nás tu čaka hodinová plavba, kde uvidíme ich tajnézákutia. Pokračovanie do mesta Montreal, ktoré je perlou na rieke sv. Vavrinca. Uvidíe mestskécentrum i trendy, moderné ulice. Staré mesto má nezabudnuteľnú francúzsku atmosféru, keďže patrilo do roku 1790 Francúzom a pýši sa aj bazilikou Notre Dame v prekrásnej modro zlatej dekorácii a námestim Jacques Cartier. Pozrieme si unikátne architektonickédielo Montreal Tower. Ubytovanie v Montreali.

4. deň

Raňajky. Dnes spoznáme historické mesto Quebec, v ktorom sa na mieste zvanom Plains of Abrahamuskutočnila krátka bitka medzi Francúzmia Angličanmi o nadvládu. Keď sa dostaneme kuCitadele, prekvapí nás krásny výhľad na riekusv. Vavrinca. Uvidíme najfotografovanejší zámok nasvete Chateau Frontenac. Tu stojí najstaršia bazilikasevernej Ameriky, Notre Dame de Quebec. NámestiuPalace Royal dominuje socha Ľudovita XIV., ktorý sazaslúžil o terajšiu podobu mesta a katedrála NotreDame de Victories, ako symbol viťazstva.

5. deň

Po raňajkach sa vydáme spoznávať hlavné mesto Ottawu. Je to mesto bez mrakodrapov, pretože budovu parlamentu s vežou vysokou 92 m nesmie nič prevýšiť. To čo robí Ottawu hlavným mestom

sa nachádza na južnom brehu rieky Ottawy a kanála Rideau, Parliament Hill, kde stoja budovy kanadskej vlády. K Ottawe neodmysliteľne patri najstarší farmársky trh ByWard Market. Tu sa okrem

javorového sirupu predáva nezabudnuteľný “bobrí chvost”, pečivo v rôznych príchutiach ako šorica, banán či čokoláda. Ešte si pochutíme na “poutine”, hranolky v omáčke so syrom a popoludní odletíme na juhozápad Britskej Kolumbie, do mesta Vancouver.

6. deň

Raňajky. Moreplavec George Vancouver, kožušiny, drevo, Sobia zlatá horúčka či konečná stanica Kanadskej pacifickej železnice. Toto všetko vytvorilo Vancouver. V obklopení majestátnych hôr

a pacifických brehov nás privíta jeden z najväčších prístavov a neuveriteľná kozmopolitná atmosféra. Čínska štvrť plnej ázijskej kultúry ponúka veľa zo života tejto komunity a je tu nádherna záhrada Dr. Sun Yat-Sen. Zastavime sa v štvrti Gastown, odkiaľ sa zrodil Vancouver a uvidíme aj jeho symbol, parné hodiny. Na Granville Island nájdeme obľúbenu promenádu. Tepna mesta je ulica Robson plná skvelých obchodov. Prejdeme sa jedným z najlepších mestských parkov na svete Stanley Park, kde rastie viac ako pol milióna stromov a vedie tu 200 km ciest. A samozrejme ikonický most Lions Bridge.

7. deň

Raňajky. Ešte dnes si vychutnáme to, čo neodmysliteľne patrí ku Britskej Kolumbii, a tým je nádherna príroda. Hory, jazera, údolia s obrovským prírodnym bohatstvom riečnych kaňonov a zároveň

bohatou úrodou v udolí Pamberton. Tu nás čaká nezabudnuteľný výhľad na kaňon Fraser a jeden z najvyššie položených vlakových mostov na svete Deep Creek Bridge. Uvidíme aj brehy ľadovcových poli Seton Lake a Anderson Lake. Cesta autobusom nás dovedie ku mestu Whistler, kde sa v roku 2010 odohrali Zimnéolympijské hry a je tu najlepšie lyžiarské stredisko na svete.

8. deň

8. - 9. deň

Raňajky, transfer na letisko, odlet z Vancouveru, prílet do Viedne.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Lucia Kulfasová

Lucia Kulfasová

“Ber, čo život dáva.”

Poznávaním sa človek veľa naučí a každé cestovanie nás posúva ďalej, teda bližšie k iným národom a kultúram. Svet je rôznorodý je dobré ho spoznať  a vnímať všetkými zmyslami, tak aby v človeku zanechal to krásne a pozitívne so všetkým, čo nám ponúka. Pochopenie iných a akceptovanie inakostí života nás robí lepšími. ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands