Atrakcie India - magický Rajasthan
Atrakcie India - magický Rajasthan
Atrakcie India - magický Rajasthan
Atrakcie India - magický Rajasthan
Ostatné India - magický Rajasthan
Ostatné India - magický Rajasthan
Ostatné India - magický Rajasthan
Ostatné India - magický Rajasthan
Ostatné India - magický Rajasthan
Ostatné India - magický Rajasthan
Ostatné India - magický Rajasthan
Ostatné India - magický Rajasthan

Podrobné info o pobyte


Úvod

16-dňový letecký zájazd


Doprava

Letecká.


Strava

Raňajky.


Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer BA-letisko-BA. Miestne transfery. 14x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami. Vstupy do pamiatok a výlety podľa programu. Jazda na slonoch alebo džípoch (pevnosť Amber). Sprievodcu CK SATUR.

Cena nezahŕňa

Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Prepitné vodičom a sprievodcom. Fakultatívne výlety. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 450 EUR. Vstupné vízum 80 EUR.

Ostatné doplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu 450 EUR. Príplatok za polpenziu 250 EUR.

Upozornenie

Počas sviatkov môžu byť niektoré múzeá, pamiatky a fabriky zatvorené.


Ubytovanie

3* hotely.

Lokalita

India

Krajina farieb a kontrastov, magický Tádž Mahál, liečivá ajurvéda, ale aj pláže na západnom pobreží - to je India. Subkontinent pod Himalájami, ktorý už tisícročia prebúdza fantáziu a vždy priťahoval pútnikov, cestovateľov i dobyvateľov.

Hlavné mesto: Dillí
Časový posun: +3,30h

Mena: Indická rupia
Kurz: 1€ = 75.6085 INR

Program zájazdu

Úvod

Objavte to pravé a tradičné čo India ponúka. Zlatý trojuholník a oblasť Rajasthan. Krajina panovníkov a krásnych zahalených žien vo farebnom sárí. Oblasť hraničiaca s púšťou a zároveň oblasť plná exotickej flóry v južných hornatých oblastiach. Majestátne pevnosti, chrámy, prenikavá vôňa korenia, farebne odeté slony, vytočené fúzy miestnych mužov a zvuky tamburín.

Program

1. deň:

Odlet z Európy.

2. deň:

Prílet do Dillí. Indiu začneme spoznávať od hlavného mesta. Prehliadka Starého a Nového Dillí – Červená pevnosť, Piatková mešita – najväčšia indická moslimská svätyňa, Prezidentský palác, oficiálna rezidencia prezidenta, prejdeme bulvárom Rajpath, ktorý je miestom konania všetkých oficiálnych ceremónií, navštívime areál Kutub Minár s povestným nehrdzavejúcim 72 metrov vysokým minaretom.

3. deň:

Pokračovať budeme v prehliadke Dillí. Voľno.

4. deň:

Agra, bývalé hlavné mesto mughalskej ríše. Pred sebou máme prehliadku tohto nádherného mesta, skvostu architektúry a jedného z ôsmych divov sveta – chrámu Tádž Mahal, ktorý nechal z bieleho mramoru postaviť sultán Šahdžahán pre svoju milovanú manželku Mumtáz Mahal. Stavba trvala 22 rokov a do dnešných čias je symbolom veľkej lásky. Podvečer navštívime Červenú pevnosť s mramorovými pavilónmi, jeden z vrcholov staviteľstva Mughalov, ktorá dodnes rozpráva ich príbehy.

5. deň:

Cestou do Džajpúru sa zastavíme v bývalom sídelnom meste sultána Akbara – Fatehpur Sikri, pozrieme si palác z červeného pieskovca so známymi pavilónmi Paňč Mahal a Dívaní-chás,  astrologické observatórium vybudované maharadžom Džaj Sihn II., kde sa cisár oddával veciam vedeckým a ezoterickým, Mestský palác s múzeom. Večer sa prejdeme Džajpúrom, ktorý je volaný i „ružovým mestom“.

6. deň:

Deň začneme prehliadkou pevnosti Amber (sídlo radžastanských maharadžov), známej svojimi medovo sfarbenými palácmi, situovanými na vrchoch Aravalli, kam sa dostaneme na slonoch alebo na džípoch, čo bude nezabudnuteľný zážitok. Pozrieme si Zrkadlovú sieň a Sieň radosti. Veľmi silný dojem v nás zanechá i návšteva Hawa Mahal „palác vetrov“, ktorý bol sídlom džajpúrskych maharání.

7. deň:

Je len jedno miesto, kde je v Indii dovolené pokloniť sa Brahmovi, bohovi – stvoriteľovi, Pushkar – a to nesmieme vynechať! Mesto, ktoré vyrástlo na brehoch posvätného jazera, obkoleseného tradičnými ghátmi, je vstupnou bránou do púšte. Cestou sa zastavíme v Ajmeri, v meste s jednou z najväčších mešít v oblasti Rajastán.

8. deň:

Udaipur je mestom romantikov a najkrajších úsvitov v Indii. Inšpiroval množstvo umelcov, maliarov, básnikov a spisovateľov. Pri prechádzke mestom plným palácov, tradičných havelas, ktoré sa odrážajú v jazere Pichhola inšpiruje aj nás a znovu objavíme čaro rozprávok. V chráme Jagdish zasvätenom bohu Višnovi sa poďakujeme za všetkú štedrosť.

9. deň:

Udaipur. V chráme Jagdish zasvätenom bohu Višnovi sa poďakujeme za všetkú štedrosť.

10. deň:

Cestou do Jodhpuru navštívime Ranakpur, najväčší a najbohatšie zdobený džainistický chrámový komplex v Indii z 15. storočia, ktorý je ukrytý v údolí pohoria Aravali. Celý je vytesaný do bieleho mramoru na ploche 3600 štvorcových metrov a nachádza sa tam 1444 stĺpov. Jeho beloba ostro kontrastuje s farbou mesta Jodhpur, ktoré sa nazýva „modrým mestom“, nakoľko jeho farba splýva s oblohou. Mesto bolo postavené v r. 1459 a obohnané 10 kilometrovými hradbami chrániacimi pevnosť Meherangarh.

11. deň:

Pevnosť a mesto Jailsalmer je perla púšte Thar. Základy Sonar Qila alebo Zlatej pevnosti, postavenej zo žltého pieskovca, boli položené v roku 1156 a mesto odvtedy ostalo prakticky nedotknuté. Mesto známe aj hinduistickými chrámami žije svojím vlastným životom. Jeho majestátnosť oceníme pri jazde na ťavách do púšte.

12. deň:

Jailsalmer.

13. deň:

Bikkaner je jedno z najnavštevovanejších miest v Indii. Pevnosť Junagharh, do ktorej vstúpime „slnečnou bránou“, v sebe ukrýva 37 palácov s maľbami od posvätných výjavov až po erotickú kamasutru.

14. deň:

Bikkaner.

15. deň:

Cestou do Dillí sa ešte zastavíme v chráme Karni Mata v meste Mandawa. Chrám je veľmi zaujímavým miestom už len tým, že je zasvätený potkanom. Príchod do Dillí, voľný program, transfer na letisko a odlet do Európy.

16. deň:

Prílet do Európy.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness