India - magický Rajasthan

India

5 2 recenzie

Celkové
hodnotenie
5
2 5

Mesto
Pevnosť a mesto Jailsalmer
Pevnosť Junagharh s maľbami slonov
Indické slony
Magický Rajasthan- pevnosť Amber
Pamiatky v Indií
Chrám v Indií
Chrám v Indií
Chrám v Indií
Chrám v Indií
Chrám v Indií
Chrám v Indií
Chrám v Indií
Chrám v Indií
Chrám v Indií
Chrám v Indií
Typická Indická žena
Sadhu v Indii
Budovy v meste a jazero Pushkar
Typická Indická žena
Zahalená Indka
Mestský palác v Udaipur
Jodhpur, Modré mesto
Pevnosť Junagharh s maľbami
Ruky
India
Video – Spoznaj Indiu - CK SATUR
Video – To NAJ z Indie - CK SATUR a Teleráno na cestách
Video – CK SATUR a Telerano na cestach - Reportaz z Indie - vsetko o ajurvede v Indii
Video – Čarovný Taj Mahal v Indii
Video – CK SATUR a Teleráno na cestách objavujú krásy Indie.
Video – CK SATUR a Teleráno na cestách v Indii
Video – India - TA3 za hranicami
Video – INDIA - Zlatý Trojuholník - TA3 za hranicami

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Slovenský sprievodca

Vstupy v cene

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Objavte to pravé a tradičné čo India ponúka. Zlatý trojuholník a oblasť Rajasthan. Krajina panovníkov a krásnych zahalených žien vo farebnom sárí. Oblasť hraničiaca s púšťou a zároveň oblasť plná exotickej flóry v južných hornatých oblastiach. Majestátne pevnosti, chrámy, prenikavá vôňa korenia, farebne odeté slony, vytočené fúzy miestnych mužov a zvuky tamburín.

16-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3* hotely.

Stravovanie

Raňajky.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Servisné poplatky. Transfery BA – letisko – BA. Miestne transfery. 14 x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami. Vstupy a výlety podľa programu. Jazdu na slonoch na pevnosť Amber. Džípy pri zostupe z pevnosti. Jazdu na tradičnej rikši, na ťave, plavba na lodi v meste Udaipur. Sprievodcu CK SATUR. Vstupné vízum 50 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Povinné doplatky: prepitné pre miestnych sprievodcov a vodičov 60 EUR (vyberie na mieste sprievodca). Ostatné doplatky: stravu a nápoje neuvedené v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu 470 EUR, fakultatívne aktivity a cestovné poistenie.

Poznámka

Počas sviatkov môžu byť niektoré múzeá, pamiatky a fabriky zatvorené.

Doprava

Letecká z Viedne.

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Viedne.

2. deň

Prílet do Dillí. Indiu začneme spoznávať od hlavného mesta. Prehliadka Starého a Nového Dillí – Červená pevnosť, Piatková mešita – najväčšia indická moslimská svätyňa, Prezidentský palác, oficiálna rezidencia prezidenta, prejdeme bulvárom Rajpath, ktorý je miestom konania všetkých oficiálnych ceremónií, navštívime areál Kutub Minár s povestným nehrdzavejúcim 72 metrov vysokým minaretom.
1

Dillí

Dillí, India

História

Nové a Staré Dillí, to sú dva svety spájajúce sa v jednom meste a odrážajúce celú Indiu, v ktorej sa mieša prastará história so súčasnosťou. Paradoxom pri tom je, že práve nová časť, plná moderných kaviarní a kancelárií nadnárodných spoločností, je tou najstaršou. Preto pamiatky a rôzne odrazy kultúry nájdete na území oboch týchto svetov. No a miest, ktoré by ste nemali vynechať, je tu neúrekom. Patrí medzi ne napríklad Červená pevnosť, najväčšia indická mešita Jama Masjid, či Strieborný trh, ktorý ponúka tú najautentickejšiu atmosféru. Obísť nemožno ani prvé perzské záhrady v Indii, ktoré ukrývajú Humajúnovu hrobku, tá sa preslávila aj ako predloha pre známy symbol lásky, Tádž Mahal.

Viac Menej
2

Staré Dillí

3

Nové Dillí

3. deň

Pokračovať budeme v prehliadke Dillí. Voľno.

4. deň

Agra, bývalé hlavné mesto mughalskej ríše. Pred sebou máme prehliadku tohto nádherného mesta, skvostu architektúry a jedného z ôsmych divov sveta – chrámu Tádž Mahal, ktorý nechal z bieleho mramoru postaviť sultán Šahdžahán pre svoju milovanú manželku Mumtáz Mahal. Stavba trvala 22 rokov. Podvečer navštívime Červenú pevnosť s mramorovými pavilónmi, jeden z vrcholov staviteľstva Mughalov, ktorá dodnes rozpráva ich príbehy.
Agra, India

História

Kedysi najdlhšie fungujúce hlavné mesto Mogulskej ríše chránilo niekoľko generácií dynastie Mogulov v Červenej pevnosti, staršej sestry rovnomennej stavby v Dillí. Práve v nej panovník Aurangzeb väznil svojho otca. Ak by sme pokračovali po ceste rieky Jamuny, tečúcej popri tomto monumente, narazili by sme aj na mauzóleum, ktoré svojou krásou predbehlo všetky ostatné pamiatky v Agre aj v širokom okolí, Tádž Mahal. Neodolávajte preto volaniu vašej duše a potešte sa návštevou tohto jedinečného mesta s bohatou minulosťou a krásnou architektúrou.

Viac Menej
5

Tádž Mahal

5. deň

Cestou do Džajpúru sa zastavíme v bývalom sídelnom meste sultána Akbara – Fatehpur Sikri, pozrieme si palác z červeného pieskovca so známymi pavilónmi Paňč Mahal a Dívaní-chás,  astrologické observatórium vybudované maharadžom Džaj Sihn II., kde sa cisár oddával veciam vedeckým a ezoterickým, Mestský palác s múzeom. Večer sa prejdeme Džajpúrom, ktorý je volaný i „ružovým mestom“.
6

Džajpúr

Džajpúr, India

Pomerne mladé mesto z prvej polovice 18. storočia sa aj vďaka svojmu veku stalo prvým moderne plánovaným mestom v Indii. Postavené bolo podľa zásad staroindického architektonického kódexu Silpašástra, čo v praxi znamená, že pravidelné ulice sú rozdelené do šiestich sektorov a oddelené bulvármi so šírkou 34 metrov. To najzaujímavejšie (napríklad nečakane veľké observatórium so slnečnými hodinami rôznych veľkostí, až do výšky 24 metrov) sa pritom ukrýva v starej časti mesta – za hradbami, ktoré na znak pohostinnosti k vzácnej návšteve, princa Eduarda z Walesu, nechal niekdajší maharadža vymaľovať na červeno. Pri západe slnka však dostávajú steny ružový nádych, a tak sa Džajpúr zvykne označovať aj ako „ružové mesto“.

Viac Menej
7

Fatehpur Síkrí

6. deň

Deň začneme prehliadkou pevnosti Amber (sídlo radžastanských maharadžov), známej svojimi medovo sfarbenými palácmi, situovanými na vrchoch Aravalli, kam sa dostaneme na slonoch alebo na džípoch, čo bude nezabudnuteľný zážitok. Pozrieme si Zrkadlovú sieň a Sieň radosti. Veľmi silný dojem v nás zanechá i návšteva Hawa Mahal „palác vetrov“, ktorý bol sídlom džajpúrskych maharání.
8

Amber

Amber, India

História

Jantárová pevnosť známa svojimi medovo sfarbenými palácmi a bohatým zdobením pochádza zo 16. storočia. Ide o komplex plný architektonických skvostov – chrámov, palácov, sál, ale aj udržiavaných záhrad. Svojim vzhľadom trochu pripomína sídlo dalajlámu – tibetskú Potalu a situovaná je na vrchole skalnatej hory Aravalli. Vďaka tomu ponúka nie len nádherný výhľad, ale aj príležitosť odviesť na vrchol na džípoch či slonoch. Tie sú tu samozrejmosťou a bežnou súčasťou, rovnako ako kozy či opice behajúce po hradbách.

Viac Menej
9

Hawa Mahal

7. deň

Je len jedno miesto, kde je v Indii dovolené pokloniť sa Brahmovi, bohovi – stvoriteľovi, Pushkar – a to nesmieme vynechať! Mesto, ktoré vyrástlo na brehoch posvätného jazera, obkoleseného tradičnými ghátmi, je vstupnou bránou do púšte. Cestou sa zastavíme v Ajmeri, v meste s jednou z najväčších mešít v oblasti Rajastán.
10

Pushkar

Pushkar, India

História

Pushkar je jedno z najstarších miest v Indii. Nachádza sa na severozápade mesta Ajmer, pokojné mesto Pushkar je obľúbenou destináciou pre tisíce turistov. Pushkar sa často nazýva tirtha-raj, čo doslova znamená kráľ pútnických miest. V meste je niekoľko chrámov a najznámejším chrámom je chrám Brahma postavený počas 14. Storočia. Posvätné jazero Pushkar je ďalším miestom obľúbeným pre návštevníkov. V posledných rokoch, Pushkar sa stal jedným z najznámejších turistických destinácií medzi indickými a medzinárodnými turistami.

Viac Menej

8. deň

Udaipur je mestom romantikov a najkrajších úsvitov v Indii. Inšpiroval množstvo umelcov, maliarov, básnikov a spisovateľov. Pri prechádzke mestom plným palácov, tradičných havelas, ktoré sa odrážajú v jazere Pichhola inšpiruje aj nás a znovu objavíme čaro rozprávok. V chráme Jagdish zasvätenom bohu Višnovi sa poďakujeme za všetkú štedrosť.
11

Udaipur

Udaipur, India

História

Pravdepodobne najromantickejšie mesto v Rajasthane, ktoré získalo priezvisko "Benátky Východu". Bolo založené v roku 1568 maharadžom Udai Singhom. Mesto je harmonickým spojením bielo natretých budov, mramorových palácov, chrámov, tzv. "Haveli" (hojne dekorované rezidencie), jazera Pichola a okolitých záhrad. Pýši sa závideniahodným kultúrnym dedičstvom aj súčasným bohatým kultúrnym životom. Jazero Pichola je ústredným bodom mesta a jeho nádherné ostrovné paláce sú priamo zosobnením rozmaru.

Viac Menej

9. deň

Udaipur. V chráme Jagdish zasvätenom bohu Višnovi sa poďakujeme za všetkú štedrosť.

10. deň

Cestou do Jodhpuru navštívime Ranakpur, najväčší a najbohatšie zdobený džainistický chrámový komplex v Indii z 15. storočia, ktorý je ukrytý v údolí pohoria Aravali. Celý je vytesaný do bieleho mramoru na ploche 3600 štvorcových metrov a nachádza sa tam 1444 stĺpov. Jeho beloba ostro kontrastuje s farbou mesta Jodhpur, ktoré sa nazýva „modrým mestom“, nakoľko jeho farba splýva s oblohou. Mesto bolo postavené v r. 1459 a obohnané 10 kilometrovými hradbami chrániacimi pevnosť Meherangarh.
12

Jodhpur

Jodhpur, India

História

Jodhpur je druhým najväčším mestom v štáte Radžastan. Kedysi bolo hlavným mestom kráľovstva Marwar a bohatá história tu zanechala množstvo palácov, chrámov a pevností. Takmer všetky domy v starom meste sú namaľované žiarivo modrou farbou. Pomenovanie modré mesto si Jodhpur jednoznačne zaslúži. Nájdete tu tradičné remeslá, dobové chrámy, paláce, exotické koreniny a mnoho ďalších prvkov indickej kultúry.

Viac Menej
13

Ranakpur

11. deň

Pevnosť a mesto Jailsalmer je perla púšte Thar. Základy Sonar Qila alebo Zlatej pevnosti, postavenej zo žltého pieskovca, boli položené v roku 1156 a mesto odvtedy ostalo prakticky nedotknuté. Mesto známe aj hinduistickými chrámami žije svojím vlastným životom. Jeho majestátnosť oceníme pri jazde na ťavách do púšte.
14

Jailsalmer

Jailsalmer, India

História

Leží v západnom Rajasthane neďaleko pakistanskej hranice v indickej púšti Thára. Založil ho v roku 1156 Maharawal Chandarvanshi Yadav Bhatti Rajput Jaisal. On a jeho rodina údajne boli potomkovia samotného Krišny. Jaisalmer je nazývaný "zlatým mestom", pretože je celý postavený zo žltého pieskovca a v poludňajšom slnku skutočne žiari ako zo zlata. Všetky nové domy a stavby sú stavané s citom a skvele zapadajú medzi staršie, takže celé mesto vo vás vzbudzuje pocit, že tu stojí bez akýchkoľvek zmien po stáročia či dokonca tisícročia.

Viac Menej

12. deň

Jailsalmer.

13. deň

Bikkaner je jedno z najnavštevovanejších miest v Indii. Pevnosť Junagharh, do ktorej vstúpime „slnečnou bránou“, v sebe ukrýva 37 palácov s maľbami od posvätných výjavov až po erotickú kamasutru.
15

Bikkaner

Bikkaner, India

História

Toto púštne sídlo na severe štátu bolo založené v roku 1488 Rao Bikadžim. Ako mnoho iných miest v Rajasthanu, historické jadro je obohnané vysokým obranným múrom. Bikaner býval dôležitou zastávkou veľkých karavanových výprav. Mesto je zaujímavé predovšetkým pre svoju úžasnú rozľahlú pevnosť Junagarh Fort, ktorá bola postavená v rokoch 1588 až 1593 radžom Rai Singhom. Pevnosť má 986 metrov dlhý múr s 37 baštami a dve brány. Vnútri pevnosti sa nachádza množstvo palácov. Hlavným rysom pevnosti a palácov sú skvelé kamenné rytiny, ktoré sú celosvetovou raritou. Mimo Junagarh Fort je Bikaner taktiež známy chovom tiav - blízko mesta sa nachádza štátne ťavie farmy.

Viac Menej

14. deň

Bikkaner.

15. deň

Cestou do Dillí sa ešte zastavíme v chráme Karni Mata v meste Mandawa. Chrám je veľmi zaujímavým miestom už len tým, že je zasvätený potkanom. Príchod do Dillí, voľný program. V závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet do Viedne.

16. deň

Prílet do Viedne.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Zuzana Zwiebel

Zuzana Zwiebel

Moje motto: "Védske texty hovoria, že vesmírna pravda je len jedna, ale existuje k nej nekonečne mnoho ciest. Každý z nás má inú cestu - nie lepšiu alebo horšiu - ale inú. A v tejto tolerancii "inakosti" spočíva táto múdrosť."

Mojou filozofiou je „umenie cestovať“ a jeho podstatu vyjadrujú tri anglické slova – Spirit, Story, Style. „Spirit“ to sú (ne)obyčajní ľudia, ktorých stretávame na cestách; „Story“ sú ich príbehy, ktoré sa dozvedáme, ale môžeme ich taktiež zdieľať; „Style“ alebo štýl, nie je o luxuse, ale o zážitkoch, ktoré nám ...

Profil a zájazdy sprievodcu

India

Krajina farieb a kontrastov, magický Tádž Mahál, liečivá ajurvéda, ale aj pláže na západnom pobreží - to je India. Subkontinent pod Himalájami, ktorý už tisícročia prebúdza fantáziu a vždy priťahoval pútnikov, cestovateľov i dobyvateľov.

Hlavné mesto: Dillí
Časový posun: +3,30h

Mena: Indická rupia
Kurz: 1€ = 82,7265 INR

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR