Výletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - sprievodca a Planet fun

****

Francúzsko, Španielsko, Taliansko

bez recenzií

Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - detské atrakcie
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - mama s detimi v bazéne
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - deti v bazéne
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - paluba lode
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - loď na mori
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - Dvojlôžková izba
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - Posedenie
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - pamiatky
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - pamiatky
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - pamiatky
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - Pohľad na okolie
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - pamiatky
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - Pohľad na mesto
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - pamiatky
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - pamiatky
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - pamiatky
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - pamiatky
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - Pohľad na mesto
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - Pohľad na mesto
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - posádka
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - deti a animátory
Planet funVýletná Loď Costa Diadema - Západné Stredomorie - animátorka

Podrobné info o zájazde


Plná penzia

1-2 deti do 18 rokov zdarma

Animácie

Planet Fun

Aquapark / Tobogan

Wellness

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Výletná loď COSTA DIADEMA bola postavená v roku 2014. Celkovo má 19 palúb (z toho 14 pre pasažierov). Kapacita lode je 4947 pasažierov a 1253 členov posádky. K vybaveniu lode patrí: SAMSARA wellness a fitnes centrum na 2 palubách (sauny, turecké kúpele, thalassotherapy bazén, masáže, kaderníctvo, kozmetika), 3 bazény (1 so zaťahovacou strechou a veľkoplošnou obrazovkou), 8 víriviek, vodný park s hradom a pirátskou loďou, multifunkčné športové ihrisko (tenis, futbal, volejbal, basketbal), vonkajšia bežecká dráha, formula 1 simulátor, divadlo na troch palubách, 4D kino, „star laser“ interaktívna laser zóna, disko, kasíno, animácie, detské kluby podľa veku, videoherňa, knižnica, kaplnka, konferenčné miestnosti, internetový kútik, obchody, zdravotnícke centrum,7 reštaurácií a 11 barov.

8-dňová okružná plavba.


Ubytovanie

Elegantne zariadené kajuty sú vybavené regulovateľnou klimatizáciou, SAT TV, minibarom, telefónom, trezorom a sušičom na vlasy,  kúpeľňou so sprchou alebo vaňou, toaletou a kozmetikou. Na vyžiadanie je možná detská postieľka. 24 hod. kajutový servis a osobný kajutový stevard. Typy kajút: Vnútorné kajuty (pre 2 až 4 osoby), kajuty s oknom (pre 2 až 5 osôb), kajuty s balkónom a suity (pre 2 až 4 osoby). K dispozícii sú aj bezbariérové kajuty.


Stravovanie

Plná penzia (v cene káva a čaj z automatov v bufetovej reštaurácii). K dispozícii špeciálne menu pre osoby s bezlepkovou diétou alebo vegetariánske menu.

Reštaurácie

7 reštaurácií (napr. pizzeria, japonská Teppanyaki, hlavná, bufetová…) a 11 barov (vínny, pivný, cukráreň, zmrzlináreň…).

Celková cena zahŕňa

7x ubytovanie v kajute s plnou penziou, vodu, kávu a čaj v bufetovej reštaurácii z automatov, prístavné poplatky 150 EUR/osoba, vybrané služby (využívanie bazénov, toboganu, víriviek, animácie a program počas celého dňa, fitnes centrum...), služby slovenského sprievodcu, animátora Planet FUN.

Celková cena nezahŕňa

Dopravu do/zo Savony (možná autobusová z/do Bratislavy v cene 229 EUR/dospelá osoba, 129 EUR/dieťa do 18 rokov, letecká z/do Viedne alebo individuálna doprava), prepitné (platba na lodi) 10 EUR/osoba nad 14 rokov/noc a 5 EUR/dieťa 3-14 rokov/noc, platené služby na lodi (wellness, formula 1 simulátor, 4D kino, videoherňa,...) fakultatívne výlety, cestovné poistenie.

Poznámka

Ceny plavieb sú uvedené v eurách, pokiaľ nie je uvedené inak, a sú aktuálne ku dňu vydania katalógu. Cenníky lodných spoločností sa môžu počas jeho platnosti meniť na základe rozhodnutia jednotlivých spoločností a v závislosti od stavu predaja, takže platné ceny vami vybratej plavby vám budú oznámené v čase jej výberu. Zmena programu vyhradená. Lodná spoločnosť si vyhradzuje právo na zmenu trasy (prístavov a časov kotvenia).

Oficiálne hodnotenie

****

Doprava

Letecká, autobusová alebo individuálna. Viac informácií dostanete vo vašej CK.

Program zájazdu

1. deň

Savona (Taliansko) odchod 17:00 h.

1

Savona

HistóriaIné atrakcie

Prístavné mesto Savona leží v severotalianskej Ligúrii cca 40 km od Janova. Je známe predovšetkým ako prístav pre výletné lode a trajekty na Korziku. Medzi najdôležitejšie pamiatky mesta patrí baroková bazilika Duomo Santa Maria Assunta z konca 16.stroročia, v ktorej môžete obdivovať fresky „Sixtínskej kaplnky Savony“, palác Gavotti s múzeom a stredoveká pevnosť Fortezza del Priamar. Symbolom mesta je aj veža Leon Pancaldo, nazývaná aj ako Torretta. V areáli prístavu, neďaleko naloďovacieho terminálu sa nachádza zaujímavé múzeum All About Apple zachytávajúce vývoj svetoznámej technologickej spoločnosti Apple. Medzi najslávnejších obyvateľov mesta patrili pápež Sixtus IV. a moreplavec Krištof Kolumbus.

Viac Menej

2. deň

Neapol (Taliansko) príchod 13:30 h - odchod 20:00 h.

2

Neapol

Neapol, Taliansko

HistóriaKultúra

Neapol je prístavné mesto v južnom Taliansku, hlavné mesto regiónu Kampánia a hlavné hospodárske centrum juhu Talianska. V roku 1995 bolo historické centrum mesta zapísané do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO. Neapolská panoráma a miestne typické produkty sa počítajú medzi najznámejšie symboly Talianska. Samotné mesto je bohaté na rozsiahle umelecké a architektonické dedičstvo. Neapol je tiež preslávený svojimi hradmi. Stojí tu Castel dell´Ovo, ktorý je súčasťou slávnej panorámy zálivu. Ďalej Kapujský hrad, Castel Nuovo, ktorý dominuje Radničnému námestiu a nakoniec Castel Sant´Elmo, ktorý sa týči nad mestom na vrcholku kopca Vomero. Neapol bol v 18. storočí označovaný ako mesto s 500 vežami.

Viac Menej

3. deň

Palermo/Sicília (Taliansko) príchod 08:00 h - odchod 18:00 h.

3

Palermo

PALERMO, Sicília

História

Pre svoje krásne záhrady a architektúru je Palermo nazývané aj „mesto skvostov“. Autentický sicílsky život na vás dýchne na miestnom trhu, kde miestni aj turisti nakupujú čerstvú zeleninu, ryby a ovocie, ochutnávajú kulinárske špeciality ako chleba a syry a prepletajú sa úzkymi stredovekými uličkami. Z troch hlavných kostolov v meste sú známe najmä dva – Cappella Palatina a Santa Maria dell'Ammiraglio. Hlavne druhý z nich, ktorému sa hovorí aj La Martorana, láka na svoje mozaiky, arabský „stalaktitový“ strop a kazateľnicu s vyrezávanými a vykladanými stĺpmi. V Palerme stojí tiež top múzeum spomedzi všetkých na ostrove. Za tento prívlastok vďačí relikviám ako palermský kameň s hieroglyfickým zoznamom egyptských faraónov, kolosálna socha Dia z druhého storočia a ďalšie. Teatro Massimo je zasa miestom, kde si vypočujete Pucciniho, Belliniho alebo Verdiho operu. Najväčší taliansky operný dom je zároveň treťou najväčšou operou na svete. Známy je ale ešte kvôli jednému faktu – niektoré scény z tretej časti filmu Krstný otec sa nakrúcali v jeho priestoroch.

Viac Menej

4. deň

Deň na mori.

5. deň

Ibiza (Španielsko) príchod 08:00 h - odchod 22:00 h.

4

Ibiza

HistóriaIné atrakcie

Ibiza je jedným z Baleárskych ostrovov v Stredozemnom mori, ktoré tvoria autonómnu oblasť Španielska.Ostrov je známy pre svoj nočný život a množstvo barov a klubov. Najlepšícch DJ-jov tu vyhľadávajú mladí z celého sveta z celého sveta. Okrem toho Ibiza láka aj krásnymi plážami a pamiatkami, ktoré sú zaradené do svetového dedičstva UNESCO.

Viac Menej

6. deň

Barcelona (Španielsko) príchod 09:00 h - odchod 18:00 h.

5

Barcelona

Barcelona, Španielsko

HistóriaKultúra

Druhé najväčšie mesto Španielska, Barcelona je úžasné mesto s množstvom múzeí, galérií s bohatým výberom kultúrnych podujatí. Nachádza sa na severo-východnom pobreží Španielska. Návšteva Barcelony poteší nielen milovníkov histórie či futbalu, ale aj tých čo obľubujú diskotéky a zábavu. V najstaršej časti mesta Ciutat Vella sú takmer všetky historické pamiatky (Bazilika Santa Maria del Mar, námestie Plaça Sant Jaume, ulica La Rambla, L'Aquarium, ZOO) a múzeá (Múzeum mesta Barcelona, Múzeum erotiky, Picassovo Múzeum, Múzeum moderného umenia). 

Viac Menej

7. deň

Marseille (Francúzsko) príchod 08:00 h - odchod 18:00 h.

6

Marseille

Marseille, Francúzsko

História

Multikultúrny prístav Marseille s bohatou históriou, ktorá sa tiahne až do antického Grécka. Marseille bolo v minulosti vnímané ako špinavšie a chýbal mu pôvab Cannes alebo St Tropez. No táto "čierna ovca" na pobreží Provensálska postupne vyrástla až na  Európske hlavné mesto kultúry (r. 2013). Srdcom Marseille je živý Vieux Port (starý prístav), starodávna štvrť Le Panier - najstaršia časť mesta a za návštevu určite stojí aj štvrť République so štýlovými butikmi a oblasť Joliette, v ktorej nájdete katolícku katedrálu Notre Dame de la Major.

Viac Menej

8. deň

Savona (Taliansko) príchod 08:00 h.

7

Savona

HistóriaIné atrakcie

Prístavné mesto Savona leží v severotalianskej Ligúrii cca 40 km od Janova. Je známe predovšetkým ako prístav pre výletné lode a trajekty na Korziku. Medzi najdôležitejšie pamiatky mesta patrí baroková bazilika Duomo Santa Maria Assunta z konca 16.stroročia, v ktorej môžete obdivovať fresky „Sixtínskej kaplnky Savony“, palác Gavotti s múzeom a stredoveká pevnosť Fortezza del Priamar. Symbolom mesta je aj veža Leon Pancaldo, nazývaná aj ako Torretta. V areáli prístavu, neďaleko naloďovacieho terminálu sa nachádza zaujímavé múzeum All About Apple zachytávajúce vývoj svetoznámej technologickej spoločnosti Apple. Medzi najslávnejších obyvateľov mesta patrili pápež Sixtus IV. a moreplavec Krištof Kolumbus.

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Francúzsko

Francúzsko ako krajina s prímorským pobrežím ako aj významnou históriou láka turistov práve tým. Spoznávajte Paríž, hlavné mesto módy a viacerých historických udalostí a oddychujte na francúzskej riviére v mestách ako Nice, Saint Tropez.

Územie Francúzska, ktoré leží v Západnej Európe, a po Rusku je druhou najväčšou krajinou Európy, je z väčšej časti vymedzené prirodzenými hranicami. Územie Francúzska zaberá rozlohu 535285 km2, územie Korziky má rozlohu 8680 km2. K Francúzsku patria i iné kolónie a závislé územia ako napr. Martinik, Fr. Guyana, Guadeloupe, Réunion, Mayotte, Fr. Polynézia, Nová Kaledónia, Wallis a Futuna. Na severe ho ohraničuje Lamanšský prieliv a Severné more, na západe Atlantický oceán, na juhu hrebene Pyrenejí a dlhým pobrežím sa dotýka Stredozemného mora a vďaka ostrovu Korzika zasahuje hlboko do jeho západnej časti. Východné hranice sledujú hrebene Álp a pohoria Jury a ďalej na dlhom úseku tok Rýna. Na území Francúzska sa vyvinuli veľmi rozdielne krajinné celky. Oblasť Massif Central je pramennou oblasťou viacerých veľkých francúzskych riek (Loire, Dordogne). V Západných Alpách, bohatých na výskyt ľadovcov, sa vypína najvyšší bod Francúzska i Európy, Mont Blanc (4807 m). Medzi pohoria (Pyreneje, Alpy, Massif Central, Ardeny, Vogézy) sa vkliňujú panvy a úvaly (Parížska panva, panva rieky Garoonne atď.).Podnebie 
Vo Francúzsku sa vyskytujú 3 typy podnebia, oceánske, stredomorské a kontinentálne. 

Oceánske podnebie
Oceánske podnebie na západe sa vyznačuje vysokou mierou zrážok prinášaných atlantickou tlakovou nížou, bývajú tu mierne zimy a chladnejšie letá a počasie sa často mení. 

Stredomorské podnebie
Stredomorské podnebie na juhozápade je charakteristické teplejšími letami a poskytuje aj viac jesenného slnka. Na juhovýchode stredozemská klíma garantuje horúce a suché letá a mierne zimy. Slnko tu svieti viac ako 2500 hodín ročne, daždivé obdobie prichádza väčšinou na jar a na jeseň. Mráz a sneh sú tu veľmi neobvyklé. 

Kontinentálne podnebie
Alsace a Lorraine v strednom a východnom Francúzsku majú podnebie kontinentálneho charakteru s horúcimi a búrkovými letami, chladnejšími zimami s menšou mierou zrážok. 

Hlavné mesto: Paríž
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR