Zažite Silvester plný poznávania (2.časť)

CK SATUR - 02.07.2019

Pokračujeme v prehľade zážitkov, ktoré na vás čakajú, ak sa rozhodnete stráviť Silvester netradične-tradične na cestách. Po zážitkoch z Karibiku, či Afriky, si predstavíme Áziu a Európu.

Blízka i vzdialená Ázia

Najväčší spomedzi kontinentov ponúka naozaj najširšie spektrum zážitkov. Na svoje si prídu milovníci prírody a jej krás, nadšenci histórie a pamiatok, ale aj vyhľadávači tých najkrajších pláží.

Dubaj: Zážitkové nekonečno

Ak hľadáte miesto, kde sa posledné dni v roku nebudete ani na minútku nudiť, tak práve Emiráty sú pre vás ako stvorené. Rok 2020 bude pre Dubaj o niečo výnimočnejší, bude dejiskom Svetovej výstavy priemyslu a kultúry EXPO 2020. Práve v súvislosti s výstavou vznikajú v Dubaji nové atrakcie, zábavné parky a vylepšujú už aj tak moderné letisko. Prales uprostred mesta, najvyššia veža sveta a atmosféra prístavu v Dubaji spolu s púštnym safari sú len časťou nabitého programu. Po presune do Abú Dhabí, vaše deti nadchne zábavný park Warner Bros a ohňostroj na ktorý tak ľahko nezabudnete. Zaslúžený oddych si vychutnáte v treťom z emirátov – v Ras Al Khaimah.

Silvester v dubajiNajveľkolepejší ohňostroj zažijete zaručene v Dubaji. Foto: depositphotos.com

Izrael: Posvätná zem s TOP sprievodcom

Krajina, ktorá je križovatkou národností, náboženstiev, ale aj ľudí z celého sveta. Počas poznávacieho zájazdu spoznáte posvätné miesta 3 náboženstiev, ktoré sa nachádzajú v jednom meste - Jeruzaleme. Bez ohľadu na to, ktoré je to vaša vierovyznanie, či veríte, či nie, prechádzka krížovou cestou vás prevedie po miestach, z ktorých na vás dýchne história. Zastavíte sa aj pri Múre nárekov i v údolí rieky Jordán. Posledný deň v roku strávite na pobreží Mŕtveho mora a tak do roku 2020  môžete vstúpiť očistený a odľahčený zo vznášania sa na vodách najslanšieho mora na svete.

Múr nárekov v jeruzalemeMiesto, ktoré pri návšteve Izraela nesmiete obísť. Foto: depositphotos.com

Irán: Kráľovské mestá Perzie

Tá práva dávka orientu na vás dýchne v Iráne. Už po prílete do hlavného mesta Teherán, pochopíte, že ste na pôde krajiny, ktorej história siaha až do čias 5000 p.n.l., H´hoc je dnes hlavné mesto modernou metropolou. Ešte viac histórie Perzskej ríše si vychutnáte po prílete do mesta Shirazu – mesta slávikov, ruží, vína abásnikov. Pokračovať s poznávaní budete v mestách Persepolis, Yazd (tu silvestruejete), Meybode, Isfaháne – každé z týchto miest zohralo svoju rolu v histórii Iránu a zaslúži si vašu pozornosť pri poznávaní.

Mešita v iráneIrán, turistami ešte neobjavený raj Perzie. Foto: depositphotos.com

Jordánsko: Domov jedného z novodobých divov sveta

Láka vás silvestrovský večer na pobreží Mŕtveho mora? Okrem Izraela, ho môžete zažiť aj počas poznávacieho zájazdu do Jordánska. Oddychu pri najsladnšom mori, bude predchádzať intenzívne poznávanie a neopakovateľné zážitky z miest, ktoré nenájdete nikde na svete. Medzi TOP zážitky sa určite zaradí prenocovanie v púšti Wadi Rum a práve tejto noci bude predchádzať návšteva jedného z novodobých 7 divov sveta – ružové skalné mesto Petra. Archeologické nálezisko ukrýva viacero pokladov, no azda najznámejším je pokladnica, vytesaná do strmej steny, ktorá vás zaručene očarí.

Ťavy v púšti wadi rumZážitkom na celý život môže byť aj noc strávená v púšti Wadi Rum. Foto: depositphotos.com

Omán: Omámi aj vás vôňa kadidla?

Tajomný Salalah láka turistov nielen svojimi bielymi piesočnými plážami, ale aj históriou a prírodnými unikátmi. Vedeli ste, že práve kadidlovníky v Ománe sú považované za tie najkvalitnejšie? Počas poznávania, navštívite múzeum, kde sa o tomto vývoznom artikli Ománu dozviete ešte viac. Spoznáte zastávky na kadidlovej ceste, medzi nimi aj mesto Mirbat s historickými uličkami. Jedným z TOP zážitkov bude aj návšteva strateného mesta Ubar, ktoré pod nánosmi piesku objavili až v r. 1992 a je zapísané na zozname UNESCO. Nový rok privítate oddychom na spomínaných bielych plážach, kde načerpáte potrebné sily pre úspešné vykročenie do roku 2020.

Kadidlovník v ománeKadidlovníky z oblasti Salalah sú považované za najkvalitnejšie. Foto: depositphotos.com

India: Zlatý trojuholník – must see

India je obrovskou krajinou a tak si po jej prvej, druhej a možno ani desiatej návšteve nemôžete povedať, že ste ju spoznali celú. Dobrým začiatkom je práve „Zlatý trojuholník“. Tri miesta, ktoré aj na mape tvoria pomyselný trojuholník reprezentujú Indiu ako ju (ne)poznáte. Hlavné mesto Dillí s novou i starou časťou, Agra s majestátnym Taj Mahalom, alebo ružové mesto Jaipur vás presvedčia a pestrosti a rozmanitosti Indie. Ak si pobyt v Indii budete chcieť obohatiť aj o ďalší zážitok, vybrať sa môžete aj na jej juh, do oblasti Goa, ktorá je známa prekrásnou prírodou a tiež ako domov ajurvédy. Rok 2020 tak môžete privítať s čiastou mysľou i telom po absolvovaní ajurvédskho pobytu.

Palác hawa mahal v jaipureNielen Taj Mahal vás očarí. V Indii je toho vskutku nerúrekom. Foto: depositphotos.com

Srí Lanka: Poznávajte s celou rodinou

Zážitky pre celú rodinu sľubuje poznávací zájazd na Srí Lanke. Nemusíte sa obávať náročnosti programu, ktorý je prispôsobený aj prítomnosti deti. Tie si azda najviac užijú návštevu slonieho sirotinca v Pinnawala, ako aj hromadný kúpeľ sloních mláďat. Zážitkom tiež bude výstup na Leviu horu a výhľad na ktorý nezabudnete. Srí Lanka je domovom budhizmu a tak medzi povinné zastávky patria aj chrámy, ale aj cejlónskeho čaju a tak navštívite aj čajovníkovú plantáž, kde vám predstavia celý proces pestovania, zberu a spracovania čajových lístkov. Záver roka, ako aj prvé dni roku 2020 privítate na plážach Indického oceánu.

Levia hora na srí lankeLevia hora, fotogenická z každej strany. Foto: depositphotos.com

Srí Lanka & Maldivy: Ideálna kombinácia poznávania a oddychu

Poznávanie, oddych i romantika na vás čakajú na pri tomto poznávacom zájazde. Potom ako spoznáte všetky podstatné zastávky na Srí Lanke (Levia hora, mesto Kandy, Chrám Budhovho zubu..) sa presuniete na biele pláže tropického raja súostrovia Maldivy. Ako lepšie odštartovať rok 2020?

Pláž na maldiváchZaslúžený oddych na najkrajších plážach, aj také môže byť vítanie roku 2020. Foto: depositphotos.com


Prečítajte si aj: Zažite Silvester plný poznávania (1.časť)


Silvester v Európe, netradične a aj bez pasu

Ak sa vám za oslavami príchodu nového roku nechce pridlho letieť, vybrať si môžete aj city break v niektorej z európskych metropol.

Lisabon: Farebný city break pri Atlantiku

Farebné mesto vás očarí, či už svojou historickou časťou, alebo panoramatickými výhľadmi na šíri oceán. Posledný deň v roku 2019 bude akčný - navštívite okolie Lisabonu a zaujímavé miesta na trase Sintra – Cabo da Roca – Cascais. Práve Sintra je najnavštevovanejším miestom Portugalska s najzachovalejšími príkladom romantickej architektúry 19.storočia (Palacio de Pena). Cabo da Roca je najzápadnejším bodom pevninskej Európy a v Cascais môžete ochutnať miestne rybacie špeciality a veľkolepý ohňostroj si už užijete nad riekou Tejo v Lisabone.

Električka na námestí v lisaboneMesto moreplavcov nadchne vyznávačov city breakov. Foto: depositphotos.com

Madeira: Naprieč európskou exotikou

Krásy prírody, pamiatka a ako bonus prakticky jarné počasie počas Silvestra, si užijete na ostrove Madeira. Krížom-krážom ostrovom spoznáte pamiatky hlavného mesta Funchal, manufaktúru na výrobu prúteného tovaru v dedinke Camacha, druhý najvyšší útes na svete Cabo Girao a množstvo nezabudnuteľných výhľadov, napríklad Pico dos Barcelos, Eira do Serrado a Ponta do Rosto. Silvester odštartujete tancom a spevom miestneho folklóru, večerou s tradičnými špecialitami a sledovaním ohňostroja nad hlavným mestom.

Útesy ostrovu madeiraVýhľady a prekrásna príroda, to je ostrov Madeira. Foto: depositphotos.com

Island: Polárna žiara lepšia ako ohňostroj

Vidieť polárnu žiaru je snom mnohých cestovateľov. A teraz si predstavte, že sa vám pošťastí vidieť ju posledné dni v roku 2018. Zážitok zaručene lepší ako všetky ohňostroje. Island je ostrovom unikátov, a preto určite stojí za poznávanie. Počas poznávacieho zájazdu spoznáte jeho hlavné mesto Reykjavik s architektonickými skvostami, ako napríklad budova Halgrímskirja. Gejzír Strokkur, vodopád Gulfoss a národný park Thingvellir tvoria spolu tzv. „zlatý trojuholník“ Islandu, miesta, bez ktorých návštevy ostrov neopúšťajte. Nový rok 2020 privítate relaxom v Blá Lonid. Geotermálne pramene uprostred lávového poľa s liečivým bahnom vás naštartujú k úspešnému vykročeniu do ďalšieho roka plného zážitkov.

Polárna žiara na islandeNa tento prírodný ohňostroj treba mať aj šťastie. Nie každý turista ho uvidí. Foto: depositphotos.com

Istanbul: Križovatka kultúr a histórie

Najväčšie mesto Turecka je multikultúrnou metropolou za čo vďačí tomu, že je po stáročia križovatkou medzi Európou a Áziou. Azda najznámejšou zastávkou bude Chrám Božej múdrosti, alebo aj Hagia Sofia – symbol mesta. Okrem nej navštívite aj Modrú mešitu, Suleymanovu mešitu a Yerebatanskú cisternu, ktorá bola aj dejisko finále románu Dana Browna, Inferno. Silvester môžete stráviť vskutku originálne, v tureckých kúpeľoch hammam. Vďaka jedinečnej polohe mesta tak môžete stráviť Silvester hneď na dvoch kontinentoch naraz. 

Mešity v istanbule v tureckuMešít navštívite v Istanbule hneď niekoľko. Foto: depositphotos.com

Gruzínsko: Netradičné zážitky na Kaukaze

Býva aj vaším novoročným záväzkom ešte viac cestovať? Viac cestovať a spoznávať netradičné miesta. Jedným z prvých v roku 2020 sa môže stať aj „perla Kaukazu“. Geograficky je už síce Gruzínsko v Ázii, ale kultúrne je bližšie k Európe. Krásna príroda ako stvorená na turistiku a mestá, ktoré nadchnú kontrastom starého s novým. Samotný silvestrovský večer strávite v meste Signani, ktoré prezývajú „mestom lásky“ a je považované za jedno z najkrajších v krajine.

Hlavné mesto grizínska tbilisiHlavné mesto je plné kontrastov - najmä starého s moderným. Foto: depositphotos.com

Predaj najširšej ponuky poznávacích zájazdov počas Silvestra je už spustený a skúsení cestovatelia vyberajú už teraz.

Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.


Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR