USA sa otvára pre turistov

CK SATUR - 27.09.2021

Novinka, ktorá prichádza z USA potešila všetkých cestovateľov, ktorí túžia cestovať "za veľkú mláku". Po 18 mesiacoch zákazu vstupu do krajiny, prichádza otvorenie hraníc pre krajiny EÚ. 

Americký prezident Joe Biden ohlásil zrušenie zákazu cestovania do USA pre krajiny EÚ. Už v novembri 2021 budú môcť plne očkovaní cestujúci navštíviť USA. 

Pre cestujúcich do USA sa bude vyžadovať predložiť očkovací certifikát a povinnosťou bude taktiež negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín. Akceptované budú vakcíny od Pfizer/BioNTech, Moderna, Janssen (Johnson&Johnson) a AstraZeneca.

Podľa vyjadrenia prezidenta U.S. Travel Association, Regera Dowa, to bude dôležitý zlom ku riadeniu pandémie a zároveň urýchleniu obnovy miliónov pracovných miest v oblasti cestovného ruchu. Ako pozitívny krok ku obnove cestovného ruchu to prijali aj U.S. airlines, ktoré pripravujú nový medzinárodný systém v leteckej doprave. 

building beside body of water during night timeNew York. Foto: unsplash.com

Aktuálne informácie ohľadom vstupu do USA a tiež návratu na Slovensko môžete sledovať v našej covid mape

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR