TOP 6 poznávacích zájazdov tohto leta

Lucia Kulfasová - sprievodkyňa CK SATUR - 21.07.2021

Poznávanie sveta a jeho rôznych kútov je spojené s nahliadnutím do celkom inej kultúry, prírody, historických pamiatok, gastronómie, zvykov či tradícií, ktoré určitým spôsobom potom menia celkový pohľad na krajinu a obohacujú vedomie a dušu človeka.  

Každá krajina má svoje vlastné čaro, čím láka cestovateľov z celého sveta. My sme pre vás vybrali šesť obľúbených okruhov na toto leto, ktoré oslovujú našich klientov pre stredomorskú atmosféru, pláže, históriu, jedlo, aktuálnu dostupnosť. Nejedná sa len o zahraničie, ale záujem je aj o krásy východného Slovenska. Nechajte sa inšpirovať aj našou bohatou ponukou rôznych poznávacích zájazdov, ktoré sprevádzajú sprievodcovia CK SATUR.

Nové cestovanie
Objavovanie sveta s novým uhľom pohľadu. Foto: unsplash.com

1. Sardínia s pobytom pri mori

Sardínia je okúzľujúci ostrov v západnej časti Stredomoria s azúrovým morom, čistou prírodou a krásnymi plážami. Každé mesto i dedinka má istú špecifickosť, jedinečnosť, do ktorej môžete nahliadnuť počas celého týždňa aj s oddychom pri mori v hoteli s all inclusive. Mestečko Palau s farebnými loďkami je bránou do súostrovia La Maddalena, ktoré zas vyžaruje nedotknutú nádheru, kde sa môžete okúpať. Pri návšteve Alghera v jeho historickom srdci možno ucítite jeho španielsku atmosféru. Nechýba ani najluxusnejšie stredomorské letovisko Costa Smeralda, prístavné mesto Porto Cervo a mesto Olbia. Bonbónikom pri tomto okruhu je aj celodenný výlet na ostrov Korzika a návšteva mesta Bonifacio na vrchole bielych útesov.

Ostatné Sardínia s pobytom pri mori
Stredomorská farebná paleta. Foto: CK SATUR

2. Santorini - klenot Egejského mora

Absolútnou lahôdkou v Kykladskom súostroví je sopečný ostrov Santorini, ktorého prírodná krása, tak úchvatná a dramatická je známa celému svetu. Poznanie Santorini vedie cez jeho dávnu históriu v Akrotiri, cez obrovský sopečný výbuch a následne cez veľkolepú premenu, kde budete obdivovať kalderu, dedinku Oia s bielymi a modrými domčekmi, hlavné mesto Fira s dláždenými uličkami, obchodíkmi a tými najkrajšími výhľadmi, aké si len človek dokáže predstaviť. Dedinky Imerovigli a Pyrgos sú dnes tradičné miesta nesúce v sebe nestarnúceho gréckeho ducha o zvykoch, jedle, hudbe a víne. Sopečnú krásu ukrývajú aj susedné ostrovy Thirassia, Nea Kameni a Palea Kameni, kde sa dá okúpať v termálnych vulkanických prameňoch. Okrem poznávania, relax a oddych si môžete užiť na miestnej pláži.

Atrakcie Santorini - klenot Egejského mora
Podmanivé Santorini. Foto: CK SATUR

3. Krásy východného Slovenska

Tento 5-dňový autobusový zájazd nás zavedie cez hory a doly za poznaním slovenskej krásy. Pri našich potulkách nebude chýbať Levoča a kostol sv. Jakuba s neskorogotickým oltárom, ktorý je s výškou 18,6 m najvyšším svojho druhu na svete, Spišský hrad a malá obec Žehra. Iste nás očarí i metropola Šariša, Prešov, drevený kostolík v Hervartove, Bardejov so zachovalým centrom. Život Rusínov budeme pozorovať v skanzene vo Svidníku. Najväčším turistickým lákadlom okolia Svidníka je 14 nádherných drevených kostolíkov, drevených cerkví, chrám v Ladomirovej. Čaká nás aj rodisko rodičov Andyho Warhola, Medzilaborce a múzeum moderného umenia. Horný Zemplín a Humenné presne zapadajú do nášho kaleidoskopu poznania, lebo tu si pozrieme kaštieľ zo 17. storočia a skanzen. Košice sa nám predvedú v celej svojej historickej kráse a v Jasove navštívime komplex kláštora. Neobídeme ani kúzelný Betliar a vzácnu Ochtinskú aragonitovú jaskyňu.

Ostatné Krásy východného Slovenska
Zachovalé centrum Bardejova. Foto: CK SATUR

4. Grand tour Krétou

Počas týždenného spoznávania Kréty uvidíme hlavné mesto Heraklion v spleti histórie i moderného života. Prejdeme si dejinami Minojcov, navštívime staroveký palácový komplex Knossos a tie najkrajšie artefakty budeme obdivovať v archeologickom múzeu. Dedina Archanes nás ponúkne svojím tradičným vínom. V meste Rethymno zakúsime čosi z orientu, v kláštore Arkadi pochopíme krétsku slobodu, v Preveli spoznáme divokosť južnej Kréty obklopenú Líbyjským morom a v horskej dedine Spili si posedíme pri gréckej káve s výhľadom na kamennú fontánu. V Chanii pochopíme krétsky život, v okolí si prehliadneme miestne kláštory a sladkovodné jazero Kournas. V závoji umenia spoznáme maliara El Greca. Za antikou sa vydáme do mesta Gortys a minojskú kultúru ešte spečatíme v paláci Phaestos. Letovisko Matala nás bude lákať morskou zátokou a príjemnou plážou. Asi neodoláme. Východná Kréta nám predstaví krásne mesto Aghios Nicolaos, Myrthos a Ierapetru. Pre záujemcov je tu možnosť fakultatívne navštítiť Santorini alebo môžete oddychovať na pláži. 

aerial view of city buildings near body of water during daytimeMesto Aghios Nicolaos na ostrove Kréta. Foto: unsplash.com

5. Sicília - poznávanie a relax v rovnováhe

Prvé hodiny na Sicílii strávime v Katánii, zničenej zemetrasením v roku 1693, ktorá je dnes mestom najnápadnejších barokových pamiatok z lávového kameňa. Uvidíme malebnú Taorminu, čo tu patrí medzi najkrajšie položené miesta. Z gréckeho divadla si vychutnáme nádherný pohľad na stále činnú sopku Etnu, ktorú si obzrieme aj celkom zblízka. Nevynecháme ani Syrakúzy a prezrieme si katakomby San Giovanni, archeologický park Neapolis so slávnym Dionýzovým uchom a prekrásnym gréckym divadlom. Čaká nás aj Ortigia s Apolónovým chrámom. Naším cieľom bude i mesto Noto v štýle sicílskeho baroka. Za dejinami z čias Rimanov sa vydáme do Villa del Tellaro s pozoruhodnými mozaikami. V sicílskom vnútrozemí si prehliadneme mesto Ragusa stojace na vápencovom kopci medzi dvoma hlbokými údoliami a za sladkým potešením sa vydáme do historického mesta Módica. Aj pri tomto týždňovom spoznávaní je čas na relax a oddych na pláži.


Sicílske krásky. Foto: CK SATUR

6. Bájny Peloponéz, Olympia a čarovné pobrežie Navarino

Polostrov Peloponéz je opradený stovkami gréckych legiend a bájí. Pri tomto poznávacom zájazde si vychutnáme jeho najkrajšie pamiatky a zároveň aj kúpanie v krásnych zátokách. Za poznaním gréckej histórie sa vydáme ku pevnostiam v meste Pylos, Koroni a Methoni, kde sú krásne prístavy, pravý grécky ruch a všadeprítomné olivy a zeleň. Čerešničkou bude nenáročný výstup na hrad Navarino, ale aj fascinujúci pohľad na zátoku Voidokilia s piesočnatou plážou a exotickou lagúnou. V tieni bujnej zelene nájdeme tyrkysové vodopády Polilimnio. Antické športové centrum detailne preskúmame v Olympii, ktorá dala svetu Olympijské hry a mier, a zároveň si tu ukážeme i ďalšie veľké divy sveta. V archeologickom múzeu nás čakajú tie najkrajšie sochy staroveku. Antické Messini bolo dejiskom mnohých príbehov a legiend, o čom sa priamo presvedčíme pri pohľade na celý chrámový okrsok, kde stál chrám bohyni Artemis, asklepion, amfiteáter, štadión a obrovské gymnázium.

Kamene a sláva Peloponézu. Foto: CK SATUR

Aktuálne podmienky vstupu a návratu do jednotlivých krajín nájdete v našej covid mape.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR