TOP 6 exkluzívnych zážitkov aj pre najnáročnejších

CK SATUR - 19.09.2019

Tie najlepšie z najlepších. Najprestížnejšie hotely a destinácie, kde aj v zime je leto a ich výnimočnosť je deklarovaná svetovými oceneniami v oblasti hotelierstva, preslávenými gurmánskymi reštauráciami, bohatou ponukou starostlivosti o telo, VIP servisom a diskrétnosťou. Všetky rezorty, renomované hotelové siete i luxusné plavby, to je Exclusive by SATUR. Predstavíme vám novinky pre túto sezónu.

1. Zažite ho medzi prvými

Novootvorený hotelový komplex Caesars Palace / Resort Bluewaters Dubai je situovaný v najnovšej oáze v Dubaji - na umelom polostrove v oblasti Bluewaters. Návštevníkov očarí nadštandardnou pohostinnosťou, kulinárskymi zážitkami a nádherným výhľadom na Ain Dubai – najväčšie vyhliadkové koleso na svete, ktoré plánujú dokončiť práve v roku 2020.

Budova hotela caesars palace v dubaji
Priamo pred kolesom Dubai Ai, poloha hotela azda nemôže byť lepšia. Foto: archív CK SATUR

Hotel má ideálnu polohu pre tých, ktorý chcú zažiť najzábavnejší emirát so všetkým, čo ponúka. Rozsiahly hotelový komplex je vzdialený len 600 metrov od nákupného centra Dubai Marina. Necelých 18 km od zábavného parku IMG Worlds of Adventure a Dubajskej Opery.

Pre absolútny oddych je ako stvorená súkromná piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora a kryštálovo čistou vodou. Samozrejmosťou sú ležadlá, slnečníky a osušky zdarma.

Interiér hotela tvoria priestranné, klimatizované štýlovo zariadené izby a suity s balkónom a/alebo terasou. Nechýba ani vkusné lobby s recepciou, Qua Spa ocenené za wellness koncept prevzatý z Las Vegas, nákupná arkáda s luxusnými značkami, či fitnes centrum.

Medzi reštauráciami azda najviac žiari Gordon Ramsay Hell’s Kitchen – reštaurácia svetoznámeho šéfkuchára ponúka medzinárodnú kuchyňu. Ak chute radi striedate – ochutnať priamo v hoteli môžete ešte ázijskú, v Zhen Wei – Dim Sum & Pan Asian a kubánsku kuchyňu v Havana Social Club.

2. Omán omámi všetky zmysly

Ako? Kombináciu pobytu na plážach Ománskeho mora v Muscate alebo Indického oceánu v Salalahu a dobrodružného poznávania cez pohorie Hajar. Práve tu si môžete vychutnať pobyt v najvyššie položenom 5* hoteli na Blízkom východe - v rezorte Al Akhdar Resort. Nachádza sa na zakrivenom okraji veľkého kaňonu a ponúka odľahlé útočisko pre dobrodružných a náročných hostí. Hotel sa nachádza 21 km od mesta Nizwa. Medzinárodné letisko v meste Maskat je vzdialené približne 2 hodiny jazdy autom pričom už samotná cesta je zážitkom - vedie popri ďatľových plantážach, vyschnutých korytách riek či historických pevnostiach.

Výhľad z izby hotela al akhdar resort v ománe
Výhľady z najvššie položeného hotela na Blízkom východe vás očaria. Foto: archív CK SATUR

Oči tak nasýti pohľad na pohorie Jabal Akhdar z infinity bazéna na okraji útesu, dokonalé ticho naokolo poteší uši, špecifické vône orientu a kadidla zmysly čuchové. Tradičné chute Blízkeho východu si užijete v hotelovej reštaurácii Al Qalaa, ako aj na miestnych trhoch v Muscate, či Salalahu. A na hmat ulahodia pláže s tým najjemnejším bielym pieskom, tyrkysové more ako aj piesočné duny a príroda ako nikde inde.

3. Tá pravá dávka súkromia a luxusu

Ak pod pojmom luxusná dovolenka v exotike hľadáte nikým nerušený pokoj a súkromie na pláži s bielym pieskom a tyrkysovým morom – práve ste ho našli. Do kategórie "six star holiday" zážitkov patrí nový hotel luxusnej siete Four Seasons Resort Seychelles At Desroches Island, ktorý je jediným rezortom na rajskom ostrove Desroches na Seycheloch, len 5° na juh od rovníka. Hotelový komplex tvoria vily, v ktorých máte dokonalý pocit súkromia. Ak dostanete chuť na civilizáciu, tak sa vyberte do jednej z 3 reštaurácií. Inak sa už len oddávajte oddychu na pláži, tí aktívnejší ocenia aj možnosť vyskúšať si winsurfing, jachting, šnorchlovanie prípadne aj výlet do Discovery centre s korytnačkami.

4. Neopakovateľný zážitok pre bádateľov a moreplavcov

Netradičnú dovolenku zažijete na výletnej plavbe Celebrity Flóra, ktorá bola navrhnutá špeciálne pre plavby po Galapádskych ostrovoch s vysokým dôrazom na ekologický aspekt. Počas plavby tak môžete objavovať jedinečnú flóru a faunu súostrovia Galapágy – napríklad korytnačka slonia, leguán morský, ktoré nenájdete nikde inde na svete.

Samotná loď bolo dokončená v máji 2019 a ponúka fascinujúce zážitky v podobe knižnice Observatory s oknami od podlahy až po strechu, plošinu Stargazing na pozorovanie hviezdnej oblohy, či spoločenský priestor The Vista s kruhovými výhľadmi. Priamo z paluby lode sa môžete šnorchlovať, prípadne si vyskúšať iné vodné športy. Kapacita lode je 100 pasažierov, čo pridáva aj na pocite súkromia.

Kajuta lode celebrity flora
Ráno s takýmto výhľadom musí začať jedine s úsmevom. Foto: archív CK SATUR

5. Priamo v centre nekonečných zážitkov

Nový luxusný hotel Mandarin Oriental Jumeirah Dubai s bezkonkurenčnou úrovňou služieb, sa nachádza v Dubajskej štvrti Jumeirah s ikonickým výhľadom na nedotknuté vody Arabského zálivu, či panorámu Dubaja. Poloha vo vilovej štvrti, no len 10 minút od turistického komplexu La Mer, 15 minút od časti Downtown Dubai s najvyšším mrakodrapom na svete Burj Khalifa, operou, fontánami a nákupným centrom Dubai Mall, z neho robí ideálne miesto pre tých, čo chcú Dubaj zažiť naplno.

 Hotel mandarin oriental jumeira v dubaji
Poloha hotela je len jednou z množstva jeho výhod. Foto: archív CK SATUR

Nechýba ani nádherná piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora, ležadlá, slnečníky a osušky zdarma a priestranné luxusne zariadené klimatizované izby s výhľadom na panorámu mesta alebo na more. Z reštaurácií si môžete vybrať portugalskú Tasca by José Avillez, japonský stakehouse Netsu, alebo medzinárodnú kuchyňu v The Bay, ako aj množstvo barov.

6. Privátne poznávanie so sprievodcom

Novinkou pre tento rok sú privátne exkluzívne poznávacie zájazdy do najobľúbenejších exotických destinácií ako sú India, Srí Lanka, MaldivyIrán už pre dve osoby a so slovenským sprievodcom. 

Paláce miestnych maharádžov a mahrání, jeden z ôsmich divov sveta a symbol veľkej lásky - Taj Mahal, najznámejšie indické gháty, miestne legendy, ženy v pestrofarebných sárí, všadeprítomná vôňa korenín a vynikajúca kuchyňa - to všetko môžete zažiť pri poznávaní Indie. Desaťdňový poznávací zájazd sa realizuje v termíne podľa požiadavky klienta pre 2 - 5 osôb.

Zaujímavá pohostinná a priateľská, taká je súčasnosť najvýznamnejšej krajiny bývalej Perzskej ríše. Irán, je krajinou obdarenou nielen prírodnými krásami, ale aj cennými historickými pamiatkami a kultúrou. K dokonalému "six star holiday" zážitku prirátajte chutné jedlá, ubytovanie v kvalitných hoteloch a slovenského sprievodcu a na tento 9-dňový poznávací zájazd nikdy nezabudnete.

Zážitky ako luxusné kempovanie v divočine Národného parku Yala, scénická jazda vlakom cez hory a kopce, ktorá patrí k TOP zážitkom na svete, ale aj vynikajúca kuchyňa a kvalitné hotely pozdvihnú level poznávanie ešte o niečo vyššie. Zažiť to a ešte o mnoho viac, môžete počas poznávania Srí Lanky a odmenou vám bude oddych na Maledivách.

Poznávanie, alebo oddych? Ideálne oboje a ideálne viac krát do roka. O naplánovanie vašej "six star holiday" sa postarajú skúsení travel agenti Exclusive by SATUR.

 

Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.


Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR