To najlepšie z Dubaja po zotmení

CK SATUR - 27.04.2022

To, že Dubaj je jedinečný za svetla je fakt, ale čo tak sa pokúsiť spoznať ho aj po zotmení? Vtedy sa vám otvorí absolútne iný svet. A oplatí sa ho spoznať. Milióny žiarivých svetiel vám budú podlamovať kolená, čaro noci bude také atraktívne a intenzívne, až si nakoniec poviete, „že jedna noc nestačí“.

Nechajte sa zlákať na tie najatraktívnejšie „dubajské špeciality“, ktoré vynikajú, sú viac ako úchvatné a len ťažko od nich odvrátiť zrak. Vychutnajte si nielen slnečnú dovolenku v Spojených arabských emirátoch, ale zažite aj pravý nočný Dubaj.

Len to najlepšie ..... Burj Khalifa

Burj Khalifa je stále najvyššia veža na svete. V časti pod názvom „At The Top“ sa nachádza vyhliadka na 124. a 125. poschodí. Zakúpiť lístky si môžete aj na 148. poschodie alebo na to najvyššie 152., 153. a 154. poschodie. Ak sa sem vyberiete počas západu slnka, zachytíte tak momenty svetla a tmy a uvidíte ako sa Dubaj celý rozžiari na pobreží a na slávnej ulici Sheikh Zayed Road.

landscape photography of Burj Khalifa, Dubai at nightBurj Khalifa a okolie. Foto: unsplash.com

Náš tip:
Vydajte sa na prechádzku ulicami po okolí Burj Khalifa a prejdite sa po celkom prázdnych chodníkoch ale medzi nádherne osvetlenými mrakodrapmi.

Dubajská fontána vo svetle a s hudbou

Pri veži Burj Khalifa a pri nákupnom centre Dubai Mall sa nachádza veľká fontána, ktorá je skutočným klenotom. Vždy po zotmení sa premení pokojná vonkajšia promenáda na dokonalé spievajúce a osvetlené divadlo, ktoré síce trvá len pár minút, ale rozhodne stojí za to. Či už arabská hudba, alebo iné svetovo známe melódie dotvárajú harmonické predstavenie, pričom neviete či sa dívať na farebnú fontánu alebo osvetlenú Burj Kahlifu.

low angle view of fountain surrounded by buildings at nightDubajská fontána pri Burj Khalifa. Foto: unsplash.com


Inšpirácia: 10 tajných tipov na zážitky v DubajiPlavba medzi mrakodrapmi v Dubai Marina

Trblietavé svetielka odrážajúce sa na hladine vody v modernej mrakodrapovej štvrti Dubai Marina vo vás prebudia čaro noci a to v príjemnej atmosfére na lodi počas večere. Je to skvelá príležitosť zažiť svetovo najvyššie mrakodrapy z unikátnej perspektívy, kým si pokojne vychutnávate skvelé jedlo. Medzi predjedlom a dezertom uvidíte aj najvyššie ruské koleso na svete a slávnu pláž JBR.

woman in white shirt standing on the street during night timeDubai Marina. Foto: unsplash.com

Pozorovanie hviezd v púšti

Jedna z najlepších atrakcií v noci je pozorovanie hviezd v púšti, ktorá sa nachádza južne od Dubaja (alebo aj v emiráte Ras al Khaimah). Nočná jazda púšťou, jemný piesok, jasná ale tmavá obloha, príjemný nočný vánok a milióny hviezd či mliečna dráha nad vami sú fantastickým zážitkom.

gray vehicle traveling on desert during nighttimePúšť v noci. Dubai. Foto: unsplash.com

Nočná vyhliadka zo Sky View Dubai

Pár metrov od Burj Khalifa sa nachádza nová vyhliadka v hoteli Address Sky View. Len za 50 sekúnd vás výťah vyvezie do výšky 219,5 m na presklenú obhliadku, kde chodíte po skle a pod vami v noci jazdia autá, mrakodrapy žiarivo svietia, najvyššia veža neskrýva svoju veľkoleposť a dokonca sa môžete spustiť aj na presklenej šmykľavke.

Večerný Dubaj

Vyhliadka Sky View Dubai. Foto: CK SATUR

Náš tip:
Jazda nočným Dubajom
po ulici Sheikh Zayed Road, ktorá je plná mrakodrapov a tiež vyniká aj najkrajšou budovu sveta – Múzeom Budúcnosti. Takto večer je exteriér múzea ešte krajší než počas dňa.

Museum of Future, Dubai

Múzeum Budúcnosti. Foto: CK SATUR


Ak vás nočný svet Dubaja zaujal, vydajte sa ho spoznávať s CK SATUR, pričom pri výbere vašej dovolenky vám radi poradíme.

 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR