Rakúsko opäť láka milovníkov zimy na svoje svahy

CK SATUR - 04.11.2021

Zimná sezóna v Rakúsku práve začína a krajina pripravuje otvorenie zimných stredísk, pričom v prvom rade dbá o bezpečnosť a zavádza „pravidlo 3G“ (osoba buď očkovaná, alebo testovaná, alebo vyliečená) nielen v hoteloch a reštauráciách, ale aj na lanovkách a vlekoch. Jedná sa tak o najväčšiu medzinárodnú zimnú kampaň na podporu cestovného ruchu aj v zimnom období.

Od 15. novembra 2021 lanovky a vleky v zimných strediskách môžu užívať osoby očkované, testované alebo vyliečené z ochorenia COVID-19.

Deti mladšie ako 12 rokov sú vyňaté z pravidla 3G. Doklad sa kontroluje pri kúpe skipasu, buď priamo pri pokladni alebo cez online portál. Viacdňové lístky alebo permanentky sú aktivované len na dobu platnosti príslušného certifikátu.

Od 14 rokov je povinné nosenie respirátora FFP2 na sedačkových lanovkách a gondolách. Deťom postačuje ochrana úst a nosa. Pre après-ski bary a nočnú gastronómiu platí pravidlo 2G – očkované osoby majú vstup povolený a pre neočkované osoby sa vyžaduje negatívny PCR test.

Napriek opatreniam je lyžovanie aj naďalej vysoko odporúčané ako voľnočasová aktivita. Pobyt vonku na čerstvom horskom vzduchu, dopĺňanie vitamínu D a pohyb, je viac než vhodný nielen po fyzickej stránke. Po obmedzeniach z posledných mesiacov prináša takýto pobyt v horách aj psychické posilnenie. Ak vás láka zimná dovolenka v Rakúsku, ponúkame vám skvelý tip na lyžovačku s animátormi v stredisku Turracher Höhe v hoteli Panorama v Alpách. 

Ostatné Panorama Hotel Turracher Höhe ****
Lyžiarske stredisko Turracher Höhe. Foto: CK SATUR

Aktuálne informácie o vstupe do Rakúska a návrate na Slovensko nájdete v covid mape

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR