Priamo z Chorvátska: Aké sú opatrenia hotelov v našej ponuke?

CK SATUR - 30.06.2020

Naše delegátky už dorazili do Chorvátska - Janka Domič na Makarsku riviéru a Danka Popovičová na Zadarskú riviéru. Poslali nám prvé informácie – ako to vyzerá v hoteloch s bezpečnosťou a aké hygienické opatrenia majú jednotlivé hotely zavedené.

Hotely na Makarskej riviére

Obľúbený cieľ slovenských dovolenkárov - Makarska riviéra, už privítala prvých našich klientov. Informácie z prvej ruky vám - nám zhrnula delegátka Jana Domič

Hotely Lukas 3*+ a Sunce 3*

Príchod ho hotela, recepcia: Pred vstupom do hotela je dezinfekcia, na recepciu vstupujú hostia po jednom, jeden člen rodiny prinesie doklady celej rodiny, doklady po zaevidovaní a dezinfekcii sú vrátené klientom. Na recepcii majú recepční rúško a rukavice

Podávanie stravy: V reštauráciacách sa nepoužívajú obrusy, prípadne len jednorazové. Časníci pracujú v rukaviaciach. Príbor hostia dostávajú zabalený v servítke a môžu používať iba tú soľničku a koreničku, ktorú majú na stole. Ľudia nemajú k dispozícii menu lístky, z ktorých si vyberali jedlo na nasledujúci deň, ale čašník im ústne povie ponuku a zapíše si, čo si objednajú. Polievku a šaláty nakladá hosťom čašník podľa ich výberu. Hlavné jedlo a dezert im prinesie čašník. Hostia nechodia k baru, nápoje si objednávajú pri stole. Sedia stále pri tom istom stole. Stoly sú od seba vzdialené 1,5m.

Upratovanie na izbe: Hostia si samy povedia či chcú aby im niekto vošiel do izby a upratal. Rovnako, keď chcú vymeniť uteráky. Na izbe majú viac vriec na smeti a plné vrece postavia pred dvere a upratovačka ho vezme. Kľúče od izieb sa neodovzdávajú na recepciu, počas celého pobytu ich majú pri sebe, ale sú upozornení, že pri strate je pokuta 100€.

Všetky tieto informácie majú klienti vyvesené aj na dverách pri vstupe do hotela.


Inšpirujte sa: Turistický sprievodca Chorvátskom


Fakultatívne výlety na Makarskej riviére

Vzhľadom na situáciu je upravené aj ponuka výletov - momentálen sa relaizujú tieto:

 • Plavba loďou
 • Výlet na Biokovo
 • Dubrovník autobusom - pričom do Dubrovníka delegátka neodporúča cestovať vlastným autom, lebo opäť zaviedli pri vstupe do Chorvátska z Bosny a Hercegoviny povinnú karanténu. Povolený je len transfer autobusom cez toto územie.

Z rovnakého dôvodu sa aktuálne nerealizujú výlety do Medjugoria a Mostaru.

Hotel Bluesun Alga 4* a hotelový komplex Morenia 3*+

Príchod do hotela, recepcia: Pred vstupom do hotela je dezinfekcia, rovnako pred vstupom do reštaurácie, prakticky na každom kroku. Recepční sú za plexisklom a majú rúška a rukavice. Hostí vybavujú s odstupom 2m.

Upratovanie na izbe: Hostia si samy povedia či chcú aby im niekto vošiel do izby a upratal. Rovnako, keď chcú vymeniť uteráky. Na izbe majú viac vriec na smeti a plné vrece postavia pred dvere a upratovačka ho vezme. Prispôsobia sa želaniu klientov.

Podávanie jedla: Stravovanie je nastavené tak, že hosť sa prakticky ničoho nedotkne. Aj tanier berie obsluhujúci čašník a hosť len ukazuje, čo si praje naložiť. Nápoje na raňajky si klienti naberajú samy. Jedlo je za plexisklom. Netreba sa cítiť nekomfortne, keď si pôjdete k čašníkovi po jedlo aj 5x - môžete jesť a piť koľko chcete.

Bazény: Pri bazénoch sú pracovníci hotela, ktorí pripravia ležadlá, ktoré sa dezinfikujú pred a po použití klientom, s potrebným odstupom 1,5m. Dezinfekcia je aj pri bazénoch. Klientov nikto nenúti, nekontroluje, ale aj tak sa správajú zodpovedne.

Hotely na Zadarskej riviére

S informáciami zo Zadaru sa nám prihlásila delegátka Danka Popovičová.

Hotel Donat 3*, Falkensteiner Club Funimation 4*

Príchod do hotela: Recepcia je oddelená vyšším plexisklom. Doklady klientom recepcia neberie, sami si naskenujú doklad do malého skenera na recepčnom pulte, odovzdajú otvorom voucher a dostanú kľúč, ktorý pred vami vydenzifikujú sprejovou dezinfekciou a do sucha vyutierajú. Je potrebné dodržiavať odstupy medzi klientami.

All inclusive služby: Ak si čapujete nealko, musíte tlačidlo tlačiť pohárom, nie prstom, ak si želáte víno alebo pivo, požiadate barmana, ten vám naleje čo si želáte. Je zakázané opierať sa o barový pult. Konzumuje sa nie pri bare, ale v kreslách, ktoré sú v dostatočnom rozostupe. Ak si beriete kávu z automatu, ste povinný si vydenzifikovať ruky (pri kávovare je zvlášť na stojane dezinfekcia).

Podávanie jedla a reštaurácia: Ako nový klient požiadate obsluhu o pridelenie stola (pri rodine vytvoria počet stoličiek podľa počtu členov), na tento stôl sa dá stojanček s číslom, a tak budete využívať výlučne tento stôl do konca pobytu. Na stoloch je papierové prestieranie, po dojedení sa prestieranie likviduje a stôl sa dôkladne dezinfikuje. Následne sa dá nové prestieranie.

Bufetové stoly sú ohradené plexisklom, klient ukáže prstom čo si želá, obsluha mu naloží na tanier, hosť si prevezme tanier cez otvor a odnesie na svoj stôl. Na stole je príbor presne podľa členov rodiny. Sú zvlášť pulty pre polievku, ovocie, predjedlo, hlavné jedlo, zákusky, dochutiny, čím je zabezpečené, že nevzniká dlhý rad.

Izby: Chyžné nesmú vojsť do izby klienta. Pokiaľ klient chce upratať izbu alebo vymeniť uteráky, požiada recepciu.

Pláž: Pláž je oddelená plotom medzi verejnou a hotelovou plážou. To znamená, že do časti kde sú ležadlá sa nedostane cudzia osoba. Klient sa bránkou dostane na verejnú pláž , ide sa okúpať a vráti sa. Ležadiel je dosť, korigujú ich podľa počtu klientov.

Na informácie slúžia nástenky, infoknihu na recepcii nenájdete. Personál hotela nosí rúško a rukavice.

Wellnes vo Funimation je v prevádzke, strážia si maximálny počet klientov.

Fakultatívne výlety na Zadarskej riviére

Aktuálne sú v ponuke nasledovné výlety:

 • Národný park Krka, Šibenik
 • Národný park Plitvické jazerá
 • Plavba plachetnicou - poldenný výlet
 • Národný park Kornati, prírodná rezervácia Telaščica - denne
 • Canoe safari na rieke Zrmanja - pondelok, streda, piatok
 • Rafting na rieke Zrmanja - denne

Ako môžete vidieť hotely zobrali situáciu naozaj zodpovedne a hlavne robia všetko preto, aby klienti cítili bezpečnosť a neprichádzali o svoj komfort. 

Aj preto sme sa rozhodli rozšíriť ponuku hotelov v Chorvátsku s najvyššími zľavami a to na nástupy až do 15. júla. Zároveň je pri vybraných hoteloch znížená aj cena dopravy.

Od zajtra môžete sledovať aj spravodajstvo TV Markíza s nami v Chorvátsku. Tešiť sa môžete na pravidelné vstupy v Teleráne a Televíznych novinách. Venovať sa budú sa aj hygienickým opatreniam v našich hoteloch, na plážach či v reštauráciach.

Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.


Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
 • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR