Najlepšie hotelové pláže v Dubaji

CK SATUR - 07.11.2022

Dubaj je ako najväčšie mesto SAE známe pre stovky fantastických atrakcií, ale okrem toho sa vyšvihol medzi tie najlepšie plážové destinácie na Blízkom východe. Jeho brehy lemujú verejné aj súkromné pláže s bielym pieskom a teplým morom, kde nechýbajú skutočne výnimočné hotely, ktoré nájdete aj v našej ponuke.

Takmer 365 slnečných dní v roku, príjemná klíma a viac ako 70 pieskových kilometrov láka ku kúpaniu na brehoch Arabského zálivu. Dubaj má nielen umelo vytvorené pláže ako napríklad na Palmovom ostrove, alebo na ostrove Svet, ale nájdu sa tu aj prírodné pláže ako má časť Jumeirah. Dovolenku v Dubaji charakterizujú moderné, luxusné hotely, ktoré lemujú jeho pobrežie a ponúkajú tak dokonalý plážový život, pričom záleží len na vás, čo si vyberiete. 

The Palace at One & Only Royal Mirage*****

The Palace at One&Only Royal Mirage***** leží na krásnej pláži Jumeriah s dĺžkou 1 km, ktorú pokrýva jemný pieskok svetlej farby. Vstup do vody je hladký a postupne za zvažuje. Pláž má čistý piesok aj more. Samotný hotel pripomína palác z arabských rozprávok a je plný luxusu. Skutočne ponúka najvyššiu úroveň služieb. Leží v rozľahlej záhrade, kde sú bazény.

Až 8 hotelových reštaurácií podáva stredomorské, ázijské, marocké a medzinárodné jedlá. Priamo na pláži je reštaurácia ponúkajúca ryby a morské plody. V hoteli si môžete užiť zábavu a rôzne aktivity ako tenis, vodné športy a pre deti je tu detský klub. Milovníci relaxu tu nájdu fantastické spa o rozlohe 2000 m2 s autentickým hammamom, saunou, parným kúpeľom a vírivkou.

 Hotel the Palace at One and Only Royal Mirage. Dubaj
Pláž pred hotelom The Palace at One&Only Royal Mirage. Dubaj. Foto: CK SATUR

 

The Ritz-Carlton*****

The Ritz-Carlton*****
ponúka najvyššiu úroveň služieb pričom je kombinovaný s tradičnou arabskou pohostinnosťou. Leží na pláži Jumeirah, v blízkosti obľúbenej promenády JBR, kde sú luxusné obchody, kaviarne a reštaurácie. Súkromná hotelová pláž je dlhá 350 m a pokrýva ju jemný piesok, kde môžete oddychovať na ležadlách s baldachýnmi.

Pobrežie má pozvoľné klesanie do mora, ktoré je tu bez silných vĺn. Má krásnu udržiavanú záhradu s tropickými rastlinami a bazénový svet vytvára atmosféru luxusného orientálneho paláca. Hotelové izby sú elegantne a vkusne zariadené a väčšina má panoramatický výhľad na pobrežie. Talianska, ázijská, arabská či stredomorská kuchyňa sa pýšia vynikajúcimi špecialitami od majstrov šéfkuchárov. Hotel je vhodný aj pre rodiny s deťmi, pre ktoré sú pripravené aj animačné programy v detskom klube alebo na ihrisku.

Pláž pri The Ritz-Carlton, Dubai, Jumeirah Beach
The Ritz-Carlton na pláži Jumeirah. Dubaj. Foto: CK SATUR


Inšpirácia: Turistický sprievodca Dubajom


 

Jumeirah Beach*****


Jumeirah Beach***** je jeden z najznámejších hotelov v Dubaji, a tiež je situovaný na jednej z najkrajších dubajských pláží, Jumeirah. Ikonická stavba v tvare morskej vlny je zárukou luxusu a kvalitných služieb, vďaka, ktorým sa zaradil medzi najluxusnejšie hotely sveta.

Obklopený je tropickou záhradou s bujným porastom. Nádherná piesočnatá pláž priamo pred hotelom je s pozvoľným vstupom do mora. Suity a vily majú orientované výhľady na Arabský záliv a ikonický hotel Burj Al Arab. Šéfkuchári sa tu predbiehajú, aby vám pripravili to najlepšie z talianskej, ázijskej, polynézskej, indickej či latino-americkej kuchyne. Postarané je aj o dostatok aktivít, od fitnes centra, tenisu, školy potápania, školy plávania, lezeckej steny, ihrísk, komplexu bazénov, vodných športov, úžasného spa až po vodný park Wild Wadi. 
 
Pláž a v pozadí hotel Jumeirah Beach Hotel. Dubaj.
Pláž a hotel Jumeirah Beach. Dubaj. Foto: CK SATUR

 

Madinat Jumeirah Al Naseem*****


Hotel Madinat Jumeirah Al Naseem***** je luxusný hotel na pláži Jumeirah, ktorá má biely piesok, široké a dlhé pobrežie, čistú vodu a pozvoľný vstup do mora. Je súčasťou komplexu Madinat Jumeirah, kde je 50 reštaurácií, kde varia skutočne svetovo a od výmyslu sveta, množstvo obchodov v štýle orientálneho bazáru, ako aj zábavy, ktorú si užijú i deti v akvaparku Wild Wadi.

Nechýba lezecká stena, fitnes, tenis, vodné športy či golf. Nájdete tu bazény, spa, ktoré bolo ocenené ako jedno z najlepších v tejto časti sveta. Poloha hotela umožňuje ľahko kombinovať dovolenku na pláži s dubajskými atrakciami.

Pohľad na areál hotela Madinat Jumeirah Al Naseem, pláž a more
Hotel Madinat Jumeirah Al Naseem na pobreží pláži Jumeirah. Foto: CK SATUR

 

Mandarin Oriental Jumeirah Dubai*****

Mandarin Oriental Jumeirah Dubai***** je nový luxusný hotel v dubajskej štvrti Jumeirah, len 15 minút od centra Downtown Dubai s najvyššou vežou sveta Burj Khalifa a nákupným centrom Dubai Mall. Hotel okrem krásnej pláži s pozvoľným vstupom do mora, ponúka výnimočné služby a relaxačné prostredie. Izby sú nádherne zariadené s výhľadom na panorámu mesta alebo na Arabský záliv.

Vychutnať si môžete niekoľko skvelých reštaurácií s japonskými alebo portugalskými špecialitami ako aj 24 hodinový lounge bar. Hotel má 5 bazénov, plaveckú dráhu, luxusné spa, wellness a fitnes.

Infinity pool Mandarin Oriental, Dubaj
Mandarin Oriental s bazénom a výhľadom na pláž. Foto: CK SATUR

 

BVLGARI Resort & Residences Dubai*****


BVLGARI Resort & Resindences Dubai*****
sa nachádza na umelo vytvorenom ostrove Jumeira Bay, ktorý má podobu morského koníka a s Dubajom ho spája 300 m dlhý most. Len 10 min jazdy a ocitáte sa v rušnom centre mesta. Je návrhom renomovanej talianskej firmy v stredomorskom štýle s pieskovou plážou. Okrem apartmánov a víl sa pýši jachtárskym klubom BVLGARI a exkluzívnym plážovým klubom La Spiaggia.

Nenechajte si ujsť taliansku reštauráciu Il Ristorante – Niko Romito ocenenú tromi michelinskými hviezdami. Špecialitou pre športové aktivity je The Workshop Gymnasium, ktorý založil jeden z najlepších svetových osobných trénerov Lee Mullins, kde sú cvičenia perfektne prispôsobené so zameraním na myseľ a telo. Na svoje si tu prídu aj tí najmenší, a to v klube Little Gems s vyhradenými detskými bazénmi a animačným tímom, ktorý sa stará o pestrý program.

Areál BVLGARI Resort & Residences Dubai
BVLGARI Resort & Residences. Dubaj. Foto: CK SATUR


Inšpirácia: Tour de Dubaj s Norikou Fedorovou


 

Anantara The Palm Dubai Resort*****

Hotel Anantara The Palm Dubai Resort***** je štýlový hotel s bungalovmi ázijského štýlu, ktorý leží na východnej strane ostrova Palm Jumeirah, na širokej bielej piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora, ktoré má nádhernú azúrovú farbu. Hotel pripomínajúci oázu pokoja a kľudu zdobí udržiavaná záhrada s kvetinami a tropickými rastlinami a niekoľko bazénov. Priamo na súkromnej hotelovej pláži sú postavené aj niektoré vily.

K dispozícii máte medzinárodnú, stredomorskú, ázijskú a austrálsku kuchyňu. Pre deti od 2 rokov sú tu kluby s množstvom aktivít počas celého dňa. Oddychovať môžete v spa alebo aktívne pri tenise, v 50 m dlhom bazéne alebo vyskúšajte vodné športy, ktoré sa postarajú nielen o adrenalín ale aj krásne výhľady z mora na pobrežie.

Pláž pri Anantara The Palm Dubai Resort. Dubaj
Piesková pláž hotela Anantara The Palm Dubai. Dubaj. Foto: CK SATUR

Waldorf Astoria Dubai Palm Jumeirah*****

Dominantou hotela Waldorf Astoria Dubai Palm Jumeirah***** je kombinácia tradičných európskych služieb s arabským luxusom. Hotel sa nachádza na Palmovom ostrove priamo obklopený vodami Arabského zálivu, ktorý sa dotýka 200 m dlhého pobrežia pokrytého jemným pieskom a mušľami. More je tu pokojné s pozvoľným vstupom. Hotel je dizajnérskym kúskom v štýle orientálnej rozprávky a moderných high-tech vymožeností. Každá izba má postele značky Waldorf a mramorovú vaňu. Väčšina apartmánov má krásny panoramatický výhľad.

Hotel sa pýši reštauráciou Social, ktorá je pod značkou známeho michelinského kuchára Heinza Becka. Kúpele ponúkajú až 50 rôznych procedúr a môžete si ich užiť aj s deťmi. Hotel spĺňa najvyšší možný štandard služieb a zaručuje dokonalý relax. Zábavu a šport môžete mať počas výletu loďou, kajakovania, wakeboardingu či vodných skútrov.

Pláž v Waldorf Astoria Dubai Palm Jumeirah
Hotel Waldorf Astoria Dubai Palm Jumeirah. Dubaj. Foto: CK SATUR

Spojené arabské emiráty sú ako stvorené na zábavu, poznanie či relax.  Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý hotel je pre vás ten najlepší, radi vám s výberom poradíme, lebo na starostlivosť od Saturu nemá nikto. U nás máte nielen overené a kvalitné hotely, ale aj garanciu najnižšej ceny a bezplatné storno.

 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2023 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR