Novinka! Fascinujúci svet obrovského akvária v Abu Dhabi

CK SATUR - 10.11.2021

Od 12. novembra 2021 sa otvára v Abu Dhabi veľké akvárium National. Už dnes je domovom viac ako 46 000 živočíchov. Jedná sa o celkom novú emirátsku atrakciu v modernej časti Al Qana, ktorá ide vpred modernej budúcnosti a už aj vy môžete byť toho svedkom.

Toto akvárium je najväčšie na Blízkom východe, kde si pláva viac ako 200 žralokov a rají. Dokonca tu uvidíte žraloka kladivohlavého, tigrovaného, čiernohrotého. Máte možnosť byť aj pri kŕmení, a ak ste odvážni, vyskúšať i kŕmenie žralokov. V 10 tematických častiach akvária sa dozviete o zamrznutom oceáne, ale aj aký je život v džungli, čo sa ukrýva v hlbokých vodách Atlantiku, alebo si môžete prezrieť aj potopený vrak. Okrem akvária hlavné mesto Abu Dhabi ponúka veľa atrakcií, ktoré si môžete užiť aj počas vašej dovolenky v SAE. 

AB210948Akvárium v Abu Dhabi. Foto: alqana.ae

Veľkou pýchou akvária je aj 7-metrov dlhý pytón mriežkovaný. Je to druh hada, ktorý patrí medzi najdlhšie zdokumentované na svete. A údajne tento, by mal byť ten najväčší žijúci. Jeho váha je 115 kg a až 12 ľudí ho držalo v jeho plnej dĺžke.

Kráľ akvária v Abu Dhabi. Foto: alqana.ae

Časť Al Qana sa aktuálne v Abu Dhabi stáva populárna. Plánuje sa tu otvoriť voľnočasové centrum, kde bude i najväčšie „cinema centrum“, rehabilitačná stanica pre korytnačky, bežecké trasy ako aj cyklotrasy, viac ako 95 nových reštaurácií medzinárodnej i domácej kuchyne.

Al Qana v Abu Dhabi. Foto: alqana.ae

Abu Dhabi je zaujímavé mesto, ktoré leží na viac ako 200 ostrovoch a okrem krásnych palácov, skvostnej mešity, zábavných parkov, či múzea Louvre si tu môžete vychutnať najkrajšiu emirátsku pláž v časti Saadyiat, kde sa nachádza päťhviezdičkový hotel Rixos Premium Saadyiat Island Abu Dhabi s prvým ultra all inclusive v meste. Pred hotelom je nádherná piesková pláž a to v chránenej prírodnej oblasti. A ak budete mať šťastie, môžete uvidieť korytnačky ako tu kladú vajíčka. Priamo z Bratislavy si každú nedeľu môžete zaletieť do Dubaja a aktuálne dovolenkovať aj v emiráte Abu Dhabi. 

Pohľad na pláž Rixos Saadiyat Island Abu Dhabi
Hotel Rixos Premium Saadyiat Island. Foto: CK SATUR


Inšpirácia: Najkrajšia emirátska pláž a prvý ultra all inclusive v Abu Dhabi


Aktuálne informácie o vstupe do Spojených arabských emirátov a návratu na Slovensko nájdete v covid mape

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR