Londýnske Warner Bros. štúdio totiž otvorilo pre verejnosť novú časť filmových štúdií, a tou je práve Zakázaný les. Počas prehliadky uvidíte aj jeden z kostýmov poloobra Rubeusa Hagrida s lampášom v ruke. V lese stojí 19 obrovských stromov s vytŕčajúcimi koreňmi, takže pozor na to, kam stúpite! A hlavne sa nezľaknite, keď sa zrazu medzi impozantnými stromami objaví hipogryf Hrdozobec. Ak máte správne naštudované všetky časti úspešnej ságy, viete, že sa mu treba najskôr pokloniť, aby na vás nezaútočil. Tak si to radšej vyskúšajte na vlastnej koži. Potom si už smelo môžete obzrieť neuveriteľné detaily na pohyblivom modeli majestátneho tvora, ktorý bol vytváraný so zjavnou precíznosťou. Každé pierko sa vkladalo a lepilo samostatne, aby sa vytvoril dokonalý obraz.

harry potter, londyn, poznavaci zajazd, satur

Nezabudnite, že Hrdozobcovi sa treba pokloniť.

FOTO: instagram wbtourlondon

Tu sa ale cesta nekončí, hlbšie v lese žijú ďalšie zaujímavé, no tiež nebezpečné tvory. Aragog, ktorý bol obľúbeným priateľom Hagrida, poriadne vystrašil Rona. Obrovská akromantula by však asi nahnala strach každému, kto nemá pavúky veľmi v láske. Keď vylezie zo svojho brloha a rozloží nohy merajúce takmer 5,5 metra, zapotia sa možno aj najväčší odvážlivci. A čo ešte potom, keď sa všade okolo vás zhromaždia Aragogovi potomkovia, síce o niečo menší, no predsa dostatočne hrôzostrašní...

harry potter, londyn, poznavaci zajazd, satur

Kto by sa nezľakol ohromného Aragoga?

FOTO: instagram wbtourlondon


Prečítajte si tiež!

O krok bližšie k dobrodružstvu: V apríli otvoria Ferrari Land v Barcelone


Okrem Zakázaného lesa uvidíte na vlastné oči Rokfort, v ktorom mladí čarodejníci naberali svoje vedomosti. Môžete sa prejsť Rokfortským vlakom, ktorý vždy odchádzal z londýnskeho nástupišťa deväť a trištvrte alebo si pochutnať na ďatelinovom pive. Pri prehliadke nechýba ani Šikmá ulička alebo dom Dursleyovcov.

VIDEO: Čo všetko uvidíte v štúdiách Warner Bros.? Pozrite si sami!

Už sa neviete dočkať návštevy, ale rozmýšľate, ako všetko čo najjednoduchšie zariadiť? Žiadny problém, vyberte si poznávací zájazd Londýn pre deti z ponuky našej cestovnej kancelárie Satur a okrem tajomstiev Harryho Pottera na vás budú čakať aj ďalšie zaujímavé miesta Londýna!

Autor: Satur.sk


Spoznajte aj ďalšie časti Veľkej Británie! Vyberte si poznávací zájazd z ponuky cestovnej kancelárie Satur!

Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.


Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness