Najčastejšie otázky a odpovede okolo vyplatenia finančných prostriedkov za nezrealizované zájazdy

CK SATUR - 31.08.2021


V prvom rade nám dovoľte ešte raz sa Vám veľmi pekne poďakovať za Vašu podporu a dôveru počas tejto neľahkej situácie, ktorá bola spôsobená pandémiou koronavírusu. Zároveň by sme Vám radi pripomenuli, že oddnes, 31.08. môžete požiadať o vrátenie finančných prostriedkov za Vaše nezrealizované zájazdy.  Uvedomujeme si, že tento proces prináša so sebou aj mnoho otázok a my vám preto ponúkame odpovede na tie aktuálne najčastejšie kladené.

Mám v CK SATUR finančné prostriedky za nezrealizovaný zájazd v podobe oznámenia o náhradnom zájazde. Ako mám postupovať?

Pre uplatnenie nároku na vrátenie finančných prostriedkov stačí po termíne 31. august 2021, v pohodlí z domova, vyplniť online Formulár na vrátenie finančných prostriedkov. Po vyplnení formulára Vám na Váš mail príde potvrdenie o prijatí Vašej žiadosti. Tento mail, prosíme, potvrďte formou kliknutia na link so slovom „Overiť“, ktorý v maily nájdete. Potvrdením tohto linku, bola Vaša žiadosť prijatá a bude z našej strany spracovaná. Nie je potrebné z Vašej strany nič podpisovať ani chodiť na pobočku, či spojiť sa s Vašim predajcom.

Mám v CK SATUR finančné prostriedky za nezrealizovaný zájazd v podobe voucheru. Ako mám postupovať?

V prípade, že namiesto oznámenia o náhradnom zájazde máte voucher, ktorého podmienky sú rovnaké ako oznámenie o náhradnom zájazde, nie je potrebné vypĺňať formulár na vrátenie finančných prostriedkov. Klienti s voucherom budú z našej strany automaticky telefonicky kontaktovaní.

V prípade, že namiesto oznámenia o náhradnom zájazde máte voucher, ktorý nespĺňa podmienky ako oznámenie o náhradnom zájazde, nie je potrebné vypĺňať formulár na vrátenie finančných prostriedkov a môžete požiadať o predĺženie jeho platnosti.


Môžem o vrátenie finančných prostriedkov požiadať inak ako online formulárom?  

Nie, požiadať musíte formou vyplnenia online Formulára o vrátenie finančných prostriedkov. Vyplnenie formuláru je jednoduché, môžete postupovať aj podľa tohto návodu.

 

Môžem vyplniť online formulár aj keď nie som objednávateľ zájazdu?  

Nie, formulár musí byť vyplnený objednávateľom zájazdu. 


Môžem vo formulári uviesť dve čísla bankových účtov, keď chcem platbu rozdeliť?  

Nie, uviesť je možné len jeden bankový účet, na ktorý budú finančné prostriedky vrátené.  


Pri vypĺňaní formuláru som urobil/a chybu. Môžem ho vyplniť ešte raz?

Nie, nevypĺňajte, prosíme, nový formulár. Náš systém chybu identifikuje a budete z našej strany následne kontaktovaný/á.


Ku ktorému dátumu najneskôr musím o vrátenie finančných prostriedkov požiadať?

Pre uplatnenie nároku na vrátenie finančných prostriedkov, Vás prosíme, požiadať najneskôr do 14.09.2021. Urobiť tak musíte formou vyplnenia online Formulára o vrátenie finančných prostriedkov.  


Ako bude realizované vrátenie mojich peňazí?

Vyplácanie finančných prostriedkov bude prebiehať bezhotovostným platobným stykom, teda prevodom na bankový účet a len na základe vyplneného online Formuláru o vrátenie finančných prostriedkov.


V akej sume mi budú vrátene peniaze?

Na bankový účet klienta bude poslaná celková suma. V prípade, že mal klient uzavreté nadštandardné poistenie, bude celková suma ponížená o sumu zaplatenú za poistné z nadštandardného poistenia stornovacích poplatkov. Vyjadrenie poisťovne Allianz k tejto skutočnosti nájdete tu.


Do akej lehoty od podania žiadosti mi budú finančné prostriedky uhradené?

Pri vyplácaní finančných prostriedkov budeme postupovať v súlade s lehotami uvedenými v zákone. Vzhľadom na to, že sa bude jednať o veľké množstvo žiadostí, prosíme Vás, o zhovievavosť a trpezlivosť pri ich spracovaní z našej strany. Budeme sa snažiť, aby sme ich všetky vyriešili čo najskôr.

 

Ešte raz ďakujeme za Vašu doterajšiu podporu.
Tím CK SATUR

 

V Bratislave, dňa 31.8.2021

 

 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR