Liptovskí kúzelníci v gastronómii

Lucia Kulfasová - 24.07.2020

Je celkom jedno kde sa na Liptove ocitnete, všade na vás čaká lahodné prekvapenie. Nielen príroda je tu tým veľkým lákadlom, ale posledné roky aj tradičné jedlá, ktoré obohacujú majstri kuchári o nevšedné a znamenité chute. Každý z nich má svoj autentický štýl. V liptovských špecialitách spoznáte rôznorodý výber receptov a tradičných pokrmov, ktoré uchvacujú aj hostí z iných krajín. Tu je pár tipov pre skvelé jedlá, ktoré si nenechajte ujsť.

Kulinárska cesta salašom

Celý liptovský región dotvárajú mieste salaše. Chov oviec tu patrí medzi najstaršie zamestnania. A tradičné výrobky z ovčieho mlieka ako čerstvý ovčí alebo údený syr, bryndza sú neodmysliteľnou súčasťou. Aj halušky tu akosi chutia inak. Iste ku tomu dopomáha aj čerstvosť a sviežosť týchto mliečnych produktov. Určite si nenechajte ujsť návštevu miestneho salaša. Napríklad salaš Pastierska je skvelým príkladom salašníctva, pastierstva a chovu oviec.

Bryndzové pirohy
Bryndzové pirohy s opraženou cibuľkou. Zdroj: Lucia Kulfasová

Také slovenské

Ak je nejaký typický nápoj Slovenska, tak je to iste žinčica. Tento slovenský elixír je plný zdravia. Podporuje imunitu, má silné antioxidačné účinky, znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Naši predkovia ju pili pri žalúdočných problémoch

 Tradičná žinčica
Tradičná žinčica nie každému sadne. Foto: archív CK SATUR

Tradičné liptovské jedlá sú viac ako len „historické recepty“. Ako všetky tradičné kuchyne, aj liptovská má určité princípy, ktoré sa rokmi vôbec nemenia, ale šikovní kuchári do svojich jedál vkladajú niečo špecifické. A takéto vynikajúce jedlá pripravuje aj šéfkuchár pán Macík v hoteli Grand Jasná 4*, ktorý so svojím tímom dokážu vykúzliť tie najchutnejšie jedlá, pričom rešpektujú sezónnosť a využite produktov, keď sú najčerstvejšie.

Kuchár hotela grand
Šéfkuchár  v hoteli Grand Jasná 4* so svojím tímom dokážu vykúzliť tie najchutnejšie jedlá. Foto: archív CK SATUR

Liptovom vinúca sa história hrala dôležitú úlohu aj na jej stoloch. Kedysi tu bola kuchyňa veľmi jednoduchá, ale po príchode iných kmeňov sa začala meniť a pod vplyvom valaskej kolonizácie v 16. a 17. storočí aj dozrela. Najúrodnejšia tu bola Liptovská kotlina, čo je dnes zatopené územie Liptovská Mara. Jedálny lístok tak začal bohatnúť od 19. storočia. Zemiaky a kukurica sa ku nám dostali z Nového Sveta a ľudia si ich rýchlo zaradili aj do svojej kuchyne. Výborné sú lokše po liptovsky, zemiakovo – bryndzové pirohy s kyslou smotanou a so škvarkami, strapačky s kyslou kapustou alebo šúľance.

 Palacinky na liptove
Palacinky so slivkovým lekvárom a s makom. Zdroj: Lucia Kulfasová

Náš tip z hotela Grand Jasná pre skvelý recept na liptovské makové šúľance s ovocnou polevou

Čo potrebujeme:

1kg zemiaky

1 vajce

50 g maslo

300 g hrubá múka

trochu soli

Uvarené zemiaky očistíme a na jemno nastrúhame. Pridáme vajce, soľ, múku. Cesto vytvarujeme do valca, nakrájame a vyšúľame. Vyšúľané ich dáme variť do hrnca s vriacou vodou. Hotové vyberieme, posypeme makom, cukrom, pridáme maslo a ovocnú polevu z čerstvého ovocia – jahody, maliny, čučoriedky.

Makové šúľance
Makové šúľance s čerstvou ovocnou polevou. Zdroj: Lucia Kulfasová

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR