Kaktusové záhrady, kyslíkové bary a vnútorné bazény. Odhaľujeme TOP atrakcie svetových letísk

22.05.2017


Dlhé prestupy na letiskách nemá nikto rád. Najlepšie je naplánovať si cestu tak, aby ste z jedného lietadla vystúpili a hneď sa museli ponáhľať na ďalšie. Veď čo by ste niekoľko hodín robili na letisku? Len sedeli na stoličke, pozerali sa na obrazovku s odletovými časmi a očami posúvali svoj let bližšie a bližšie k odletu. No neplatí to na všetkých letiskách. Niektoré si totiž pre cestujúcich pripravili také vychytávky, že by ste na nich pokojne počkali aj pár dní. A niekoľko hodín vám pritom ubehne ako pár minút.

Pivovar na medzinárodnom letisku v Mníchove

mnichov, letisko, pivo, satur, dovolenka

Mníchovské letisko si obľúbia najmä pivári.

FOTO: munich-airport.com

Pivári majú na výber rôzne druhy piva od „živého a ovocného“ Kumulusu až po „prirodzene zakalený“ Jetstream. Veľké skupiny si môžu dopriať celý sud s desiatimi litrami piva, aby si ho vychutnali čo najdlhšie. Pivovar ponúka aj prehliadky, pričom hlavnou atrakciou sú lesklé medené kotly.

Kyslíkový bar na medzinárodnom letisku Narita v Japonsku

Dochádza vám počas letu kyslík a necítite sa v lietadle práve ako „ryba vo vode“? Na japonskom letisku si chýbajúci vzduch jednoducho doplníte v kyslíkovom bare, kde vám namiesto alkoholu pripravia dávku čistého O2. Aby vám nechutil len tak obyčajne, na výber je aj „exotické menu“ – kyslík ochutený eukalyptom, mentolom či škoricou. Komu by nestačila desaťminútová kúra, môže si dopriať hodinové okysličenie organizmu.

Kaktusová záhrada, kĺzačka, bar na streche a motýlí park na letisku Changi v Singapure

Singapurske letisko je domovom tých najneobyčajnejších atrakcií, na aké si len spomeniete. Tou prvou je kaktusová záhrada s viac ako 100 druhmi kaktusov a suchomilných rastlín pochádzajúcich z púští a suchých oblastí Ázie, Afriky a Ameriky. Nachádza sa na streche Terminálu 1, kam si návštevníci môžu vyjsť a oddychovať na slnku.

changi airport, singapur, letisko, satur

Letisko v Singapure ponúka množstvo zaujímavých atrakcií.

FOTO: facebook.com/Changi Airport

Na streche rovnakého terminálu stojí aj Harryho bar, takže si počas svojich potuliek doprajete aj nejaký dobrý, osviežujúci drink. Otvorený je každý deň od 6:00 hod. ráno do polnoci.

Letisko Changi sa chváli aj najvyššou svetovou kĺzačkou na letisku. Jej cieľom je pomôcť cestujúcim využiť čas pred odletom pri dobrej zábave. Určite tento nápad ocenia najmä rodiny s deťmi. Umiestnená je v Termináli 3. „Slide@T3“, ako sa kĺzačka oficiálne volá, prechádza cez štyri podlažia a dosahuje rýchlosť vyše päť metrov za sekundu.

V roku 2008 na letisku pribudol Motýlí park. Letisko Changi je jediným na svete, ktoré ponúka takúto atrakciu. V záhrade žije viac ako tisíc tropických motýľov. Dvojpodlažný sklenený priestor v Termináli 3 vypĺňajú aj bujné rastliny. V jaskyni zasa hučí šesťmetrový vodopád. Návštevníci si tu zblízka môžu pozrieť kŕmenie motýľov, no záhrada je najmä ideálnym miestom na útek z ruchu letiska.

Hracie automaty na Medzinárodnom letisku McCarran v Las Vegas

las vegas, letisko, atrakcie, satur

Už na letisku v Las Vegas vás privítajú hracie automaty.

FOTO: commons.wikimedia.org

Prvý obrázok, ktorý sa každému vynorí v hlave pri Las Vegas sú kasína a automaty. Za povesťou mesta nezaostáva ani tunajšie medzinárodné letisko, ktoré je prvou (alebo poslednou) príležitosťou pre návštevníkov, ako si dopriať trochu adrenalínu z hry. Automaty na mince sú lákadlom pre všetkých hráčov a odolať dokáže len málokto. Nepomôže vám ani to, ak so sebou nemáte mince, nie je totiž nič jednoduchšie, ako si papierové doláre rozmeniť. Okolo terminálov je roztrúsených až tisíc hracích automatov.

Akvárium na Medzinárodnom letisku vo Vancouveri

vancouver, letisko, atrakcie, satur

Na letisku vo Vancouveri vás zabaví obrovské akvárium

FOTO: commons.wikimedia.org

Letisko v Kanade je domovom dvoch obrovských vodných nádrží. Mihá sa v nich množstvo morských živočíchov, ktoré pochádzajú z Britskej Kolumbie. V hlavnom akváriu žije až päťtisíc živočíchov, vrátane úhorov, sasanky, ostrieža a koralov.

Kino IMAX na Medzinárodnom letisku v Hongkongu

hongkong, letisko, atrakcie, dovolenka, satur

Kino na letisku v Hongkongu má najväčšiu obrazovku.

FOTO: wikipedia.org/ HKfotopoint

Nielen, že si na letisku môžete pozrieť film v modernom kine, ale zároveň aj na najväčšej obrazovke, aká v Hongkongu vôbec je. Kino s kapacitou 350 divákov sa nachádza v zábavnej zóne na úrovni 6 Terminálu 2. V ponuke sú 2D aj 3D filmy, takže zážitok je zaručený.

Krytý bazén na Medzinárodnom letisku Hamad, Dauha, Katar

katar, letisko, atrakcie, dovolenka, satur

Na letisku v Katare si oddýchnete aj v takomto bazéne.

FOTO: facebook.com/ Hamad International Airport

Medzinárodné letisko Hamad v Dauhe sa chváli prvotriednym wellness. K vybaveniu patrí krytý bazén a vodoliečba, k dispozícii je tiež telocvičňa, kde si cestujúci pretiahnu nohy unavené z lietadla, a squashový dvor, kde sa môžu poriadne zapotiť. Na relaxáciu slúži celý rad kúpeľných procedúr, kde je jednou z najobľúbenejších anti-jet lag masáž.


Prečítajte si tiež!

Egyptská Marsa Alam: Dokonalá destinácia pre všetkých potápačov... a nielen pre nich


Terapia poníkmi na letisku Cincinnati, Severné Ohio

letisko, usa, poniky, atrakcie, satur

Cestujúcim pomôžu od stresu z lietania aj tieto poníky.

FOTO: facebook.com/Seven Oaks Farm Miniature Therapy Horses

Psy, prasiatka a dokonca aj opice sa na mnohých letiskách využívajú ako spôsob antistresovej terapie pre cestujúcich, ktorí z lietania nie sú práve dvakrát „nadšení“. Letisko v Cincinnati teraz prišlo s novinkou, ktorou je terapia s poníkmi. Koníky absolvovali špeciálny tréning, aby sa vyrovnali si stresom a problémami na letisku. Ich vystúpenia sú medzi cestujúcimi mimoriadne populárne. Každému, kto ich vidí, sa na tvári mihne úsmev, čo je pre mnohých pasažierov aspoň malá podpora pred nástupom do lietadla.

Mnohé z týchto letísk navštívite aj počas zájazdov, ktoré si vyberiete z ponuky našej cestovnej kancelárie Satur. Okrem zážitkov z dovolenky alebo poznávacieho zájazdu si tak určite zapamätáte aj tieto nevšedné letiská.

Autor: Satur.sk

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2023 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR