Podmienky cestovania do zahraničia a návratu na Slovensko sa menia

CK SATUR - 22.03.2021

Ministerstvo zdravotníctva uplynulý týždeň oznámilo, že vláda obmedzí cestovanie na dovolenky do zahraničia. S účinnosťou od 20. marca 2021 tak rekreácie vypadli z výnimiek zo zákazu vychádzania a pravidlo má platiť do 28. apríla. Do zahraničia bude možné cestovať aj naďalej, avšak nemalo by ísť o účel rekreácie.

Je nám ľúto, že cestovanie za dovolenkami je zakázané. Chceme vás uistiť, že cestovanie s nami bolo pre veľké množstvo prijatých opatrení, tou najbezpečnejšou formou. A budeme robiť všetko preto, aby to tak bolo, keď sa opäť bude dať cestovať.

Ak je cestovanie súčasťou vašej DNA, môžeme zatiaľ spolu cestovať virtuálne. Inšpirujte sa v našich blogoch a vytvorte si svoj cestovateľský „bucket list“. Alebo si pokojne vyberajte svoju letnú dovolenku

Cestovateľské inšpirácie v blogoch

Ako majú postupovať klienti so zakúpenými dovolenkami?

Klientov, ktorí mali u nás zakúpené dovolenky na termíny počas zákazu cestovania, uisťujeme, že o svoje peniaze neprídu. Naši kolegovia ich budú postupne podľa dátumov plánovaných odletov kontaktovať.

Ako postupovať ak potrebujem ísť do zahraničia za iným účelom ako rekreácia?

Pokiaľ sa na vašu plánovanú cestu vzťahujú výnimky, neváhajte nás kontaktovať na info@saturtravel.sk alebo na 0850 555 111, radi vám pripravíme ponuku na mieru.

Zmenil sa aj režim návratu na Slovensko

Jedna povinnosť pribudla aj pri návrate domov zo zahraničia.  Po príchode zo zahraničia musia, od pondelka 22. marca absolvovať nižšie uvedené opatrenia aj zaočkovaní a tí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19. Pričom pre nich platila doteraz výnimka. A tak pri návrate musia všetci cestujúci vracajúci sa na Slovensko (s výnimkami pre pendlerov):

  • povinne nastúpiť do karantény na 14 dní,
  • najskôr na 8. deň absolvovať test. Ak bude negatívny, karanténa končí. Test na ôsmy deň je naďalej bezplatný, resp. uhrádzaný zdravotnými poisťovňami.
  • Zároveň každý, kto sa vracia na Slovensko, musí mať vyplnenú registráciu na portáli korona.gov.sk/e-hranica.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR