Cestokino festival: Precestujte s nami svet za dva dni

CK SATUR - 28.02.2019

Vydajte sa na cestu za poznávaním s našimi sprievodcami a známymi cestovateľmi, ktorí vám porozprávajú o svojich zážitkoch a dobrodružstvách. Pripravili sme pre vás dvojdňový maratón trinástich prezentácií zo štyroch kontinentov.

Prezentácie skúsených cestovateľov

Popri pravidelných premietaniach Cestokina v Satori Stage, (každý utorok k vybranej téme), sme pripravili pre vás - našich klientov, priaznivcov a všetkých milovníkov cestovania už 2.ročník Cestokino festivalu. Tešiť sa môžete na nabitý program rozdelený do dvoch premietacích dní.

Mongolský nomád na koniZážitky z ciest sú niečo, čo vám nik nevezme a viete sa o ne podeliť. FOTO: archív CK SATUR

V piatok sa o svoje zážitky z ciest podelia nadšenci cestovania, pre ktorých je spoznávanie nových miest vášňou popri práci. Program odštartuje naša šéfka, Norika Fedorová, ktorá počas práce dovolenkuje a počas dovolenky pracuje, s exotickou témou Havaj. Ostrovný štát, kde sa v jeden môžete kúpať v mori a sánkovať na boogieboarde na Mauna Kei, má krásnu a divokú prírodu, národné parky aj vodopády. Skrátka má všetky odtiene zelenej. Veľkým lákadlom prvého premietacieho dňa bude Pavol Vitek. Minulý rok najúspešnejšiu tému, ktorá prilákala najviac cestovateľov, o Transibírskej magistrále, doplní ďalšia magistrála, tentokrát Bajkalsko-amurská. Pavol pútavo rozpráva i píše o svojich obchodných cestách a dovolenkových zážitkoch, ktoré zhrnul aj v cestopisoch.

Program prvého premietacieho dňa

Čas premietania Téma Prednášajúci
16:00 - 17:00 Havaj Nora Fedorová
17:00 – 18:00

 

Dovolenka na výletnej lodi - Costa Cruises

Anita Dudášová & Matúš Tomášik

18:00 – 20:00

Bajkalsko - amurská magistrála

 

Pavol Vitek
20:00 – 21:00

Lisabon a Porto

 

Milan Stupka
21:00 - 22:00 Zanzibar a Tanzánia Erik Koronczi

 

O tom, že sa dá za týždeň navštíviť viacero miest a krajín komfortne z paluby 4/5 hviezdičkového hotela sa dozviete viac od našej špecialistky na okružné plavby Anitky Dudášovej a zástupcu plavebnej spoločnosti a zároveň cestovateľského nadšenca Matúša Tomášika, ktorý sa pri cestách zaujíma nielen o pamiatky a prírodné krásy, ale aj miestnu gastronómiu.

Počas prvého premietacieho dňa si na svoje prídu aj milovníci city break-ov a poznávania Európy. Na programe sú aj portugalské mestá Lisabon a Porto - jedno je dnes hlavným mestom a druhé dalo názov krajine a obľúbenému moku. Obe ukrývajú svoje „naj“, sú domovom objaviteľov, mnohých mostov, čarovnej atmosféry v uliciach, modro-bielych azujelos, portského z brehov rieky Duoro a žltých električiek. Na záver dňa sa spoločne vyberieme poznávať exotiku – Zanzibar a Tanzánia.

Hlavné mesto portugalska lisabonPočas premietanií sa dozviete aj to, v čom sa líši hlavné mesto Protugalska od Porta? FOTO: depositphotos.com

Osemhodinový cestovateľský maratón s TOP sprievodcami

Sobotný program bude v znamení zážitkov a skúseností našich sprievodcov. Program nasiaknutý vôňou orientu odštartujeme so sprievodkyňou Luciou Kulfasovou, ktorá vás zároveň bude sprevádzať aj celým festivalom. Vôňa orientu je nielen vôňou exotických korenín, ale aj vôňou kadidla a jeho pomyselnou „základňou“ je Omán. Krajina, ktorá určite  nie je len cieľom dovolenkárov za all inclusive službami, ale aj miestom, ktoré má čo ponúknuť zvedavej duši cestovateľa.

Následne sa presunieme ešte viac na východ a dozviete sa viac o Khorosane, provincii v Iráne. Svoje zážitky z tejto „neprvoplánovej“ destinácie vám porozpráva Tatiana Buková, ktorá sa aktívne venuje bývalej Perzskej ríši a práve Irán je jej srdcovou záležitosťou.

Khorosan a perzský zálivProvincia Khorosan je už poznávaním krás Iránu pre pokročilých. FOTO: depositphotos.com

Izrael a Jordánsko, susedia na Blízkom východe, krajiny v niečom podobné, v mnohom odlišné vám predstavia TOP sprievodcovia Juraj Okál a Lucka Kulfasová. Práve Juraj Okál je známy tým, že sa špecializuje na Blízky východ a severnú Afriku. Sprievodcovskú kariéru odštartoval ako delegát v Egypte v roku 2005 a odvtedy sa intenzívne venuje egyptológii a arabskému jazyku. Za svoje najväčšie srdcovky považuje práve Izrael a Egypt. Viac než čokoľvek iné ho zaujímajú staroveké civilizácie a ich architektúra, okrem toho aj mytológia, filozofia a jazyky. Toto všetko sa vždy snaží atraktívnou formou zakomponovať aj do svojho výkladu, na ktorý sa môžete tešiť nielen pri Izraeli, ale aj pri téme Egypt – plavba po Níle. Gruzínsko, Arménsko a Kirgizsko, krajiny ktoré spája prekrásna príroda, no sú na zozname neobjavených pokladov, spoznáte počas premietaní tiež. Program uzavrieme tradičnou destináciou no trochu inak. Chorvátske more mnohí považujú za slovenské, ale Chorvátsko nie je len o letnej dovolenke. Prekrásne národné parky s jedinečnou faunou i flórou určite stoja za poznávanie.

Program druhého premietacieho dňa

Čas premietania Téma

Prednášajúci

11:00 – 12:00 Omán Lucia Kulfasová
12:00 – 13:00 Khorosan, Irán Tatiana Buková
13:00 - 14:00 Izrael Juraj Okál
14:00 – 15:00 Jordánsko Lucia Kulfasová
15:00 – 16:00 Egypt – plavba po Níle Juraj Okál
16:00 – 17:00 Gruzínsko & Arménsko Tatiana Buková
17:00 - 18:00 Kirgizsko Jozef Šramaty
18:00 – 19:00 Národné parky Chorvátska Daniela Popovičová

 

Tešíme sa na vás

V poradí druhý ročník nášho cestovateľského festivalu sa uskutoční v dňoch 15. - 16. marca v priestoroch Satori Stage na Mickiewiczovej ulici v Bratislave. Vstupné je symbolické 1 €  za prezentáciu. Rezervácia miest je možná aj vopred online. Lístky si môžete zakúpiť aj na mieste v deň premietania. Kapacita miest je limitovaná na 70 osôb/prezentacia. Viac informácií Cestokino festivale nájdete u nás na webe.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR