Ako zakončiť rok 2018? Jednoznačne poznávaním nových miest

CK SATUR - 03.07.2018

Už ste premýšľali ako budete tráviť posledné dni v roku? Pre mnohých možno bláznivá otázka, teraz pred začiatkom prázdnin. Pre skúsenejších cestovateľov realita. Ak chcete byť pánom svojej dovolenky počas Silvestra je najvyšší čas rezervovať si pobyt. Je len na vás, pre ktorý zájazd z našej ponuky sa rozhodnete. Láka vás exotika alebo Európa? Mesto alebo príroda?

Posledná noc roka v exotike

Exotický ostrov Zanzibar si každou sezónou získava viac a viac dovolenkárov. Najkrajšie pláže s pozvoľným vstupom do mora, biely piesok a pokojný tyrkysový oceán lákajú dobrodruhov, ale aj rodiny s deťmi. Počas 13-dňového leteckého zájazdu na Zanzibar, totiž nájdete všetko, čo potrebujete – absolútny relax, ale aj jedinečné zážitky. Posledný deň roka strávite poznávaním prírodnej rezervácie Jozani, čaká vás tradičný svahilský obed a potom už len relax na pláži s drinkom v ruke odpočítavanie posledných okamihov roku 2018.

masajovia a sprievodca na zanzibare
Aj Masajovia vás zabavia počas posledných dní v roku 2018 na Zanzibare. FOTO: archív CK SATUR

Kuba - perla Karibiku preslávená ručne ušúľanými cigarami, rumom, salsou, nádhernými plážami, ale aj socializmom je snom mnohých cestovateľov. Prečo si tento sen nesplniť ešte tento rok a spojiť tak príjemné s ešte príjemnejším? Počas 13-dňového poznávacieho zájazdu na Kubu navštívite viaceré miesta vrátane hlavného mesta Havany. Farebné mestečko Trinidad vás zase privíta na oslavách posledného dňa v roku, ochutnáte tradičný kokteil z trinidadského rumu a sirupu z cukrovej trstiny. A prvé dni roku 2019 strávite oddychom na bielych plážach Varadera.

zabavajuci sa ludia v havane
Poriadnou fiestou oslávite záver roka na Kube. FOTO: depositphotos.com

Panama, alebo aj Dubaj Strednej Ameriky vás hneď po prílete očarí svojou čistotou a bezpečnosťou. Mesto kontrastov, v ktorom sa spája historická časť s modernými mrakodrapmi v jeden celok je ideálnym miestom pre jedinečný Silvester. Svoj 9-dňový pobyt na Paname odštartujete poznávaním hlavného mesta, Panamského prieplavu, Národného parku Soberanía a súostrovia San Blas. Biele pláže, vynikajúca hudba, lahodný rum, morské špeciality a hlavne tropické počasie sú ideálna kombinácia nasledujúcich dní, vrátane silvestrovského večera.

opice v parku soberiana na panameKrásy národného parku, ako aj hlaveného mesta spoznáte na Paname. FOTO: depositphotos.com

Aj keby ste Thajsko navštívili stokrát, vždy budete mať v tomto exotickom kúte sveta čo obdivovať. Kto si doteraz potrpel hlavne na skvostné pláže obľúbených ostrovov Phuket alebo Koh Samui na juhu krajiny, ten sa môže tentoraz počas 12- dňového zájazdu vybrať na sever Thajska až po rieku Kwai, preskúmať kozmopolitný Bangkok i ďalšie kráľovské mestá. Silvestrovský deň strávite v meste Chiang Mai a vyberiete sa aj na impozantný Wat Doi Suthep.

silvester v thajskuOhňostroj ponad miestne pusty je neopakovateľný zážitok. FOTO: depositphotos.com

Ak hľadáte ideálny poznávací zájazd pre celú rodinu, vyberte sa na Srí Lanku. Obrovskú zásobu zážitkov si deti odnesú z množstva atrakcií, špeciálne vyberaných pre deti - napríklad jazda na slonoch, pozorovanie veľrýb, návšteva chrámu s ukrytým Budhovým zubom či výstup na Leviu horu, nazývanú aj ôsmy div sveta. Viete si predstaviť ich dokorán otvorené oči, keď sa budú pozerať ako sa 70 slonov, ktoré sú obyvateľmi slonieho sirotinca v Pinnawale, rozbehne k rieke, aby sa okúpalo? Súčasťou 11-dňového zájazdu na Srí Lanku je aj oddych na pláži a relax, ale ani ten nie je úplne obyčajný. Je to totiž príležitosť na pozorovanie veľrýb a delfínov. Silvestrovský večer je v cene zájazdu.

Srí Lanka nie je len ideálnou destináciou pre deti, ale aj pre páry, ktorá chcú osláviť Silvester v exotike. Poznávací zájazd Srí Lanka & Maledivy je kombináciou intenzívneho poznávania a následne zaslúženého relaxu na najkrajších plážach Malediv. Prvé dni roku 2019 tak môžete privítať s drinkom v ruke na bielej piesočnej pláži.


Prečítajte si aj:

Netradičný Silvester: Vyzliecť do plaviek a kokos do ruky


Silvester s vôňou orientu

Marakéš, Fez či Casablanca? Práve tieto mestá plné pestrofarebných látok, korenín a záhrad, navštívite počas 8-dňového poznávacieho zájazdu do Maroka. Ako prvé vás privíta mesto Marakéš prezývané aj „Perla juhu“ - navštívite všetky dôležité zastávky druhého najstaršieho kráľovského mesta. Vyberiete sa na starobylé námestie Djemma El Fna, kde sa stretávajú miestni umelci – tanečníci, hudobníci a zaklínači hadov. Mesto Casablanca si každý spojí s jedným z najznámejších romantických filmov. No okrem toho je aj obchodným a priemyselným centrom Maroka. Silvestrovskú noc strávite v meste Rabat, najzelenšom meste Maroka. V novom roku poznávanie pokračuje v mestách Meknes, Fez, Erfoud a Ouarzazate.

jema el fna v maroku
Azda najznámejší trh na svete spoznáte práve počas silvestrovskej poznávačky. FOTO: depositphotos.com

Počas 8-dňového poznávacieho zájazdu do Egypta môžete zažiť veľa zábavy. V Hurghade, ktorá bola kedysi len malým rybárskym mestečkom, budete mať možnosť využiť all inclusive služby, opaľovať sa na krásnej piesočnatej pláži alebo vyšantiť sa v mori. Nalodíte sa v tretí deň, v meste Asuán. Nečaká vás len plavba a prechádzky po Údolí kráľov či kráľovien, ale aj návštevy nádherných chrámov v mestách Kom Ombo, Edfu, Luxor a Karnak, kde na pár chvíľ nadobudnete pocit, akoby ste práve vy boli samotnými vládcami či bohmi starého Egypta.

plavba po nileVýletná loď bude vaším domovom počas plavby po Níle. FOTO: archív CK SATUR

Ak vás už po rokoch nebaví klasický Silvester na námestí, čo takto zažiť niečo úplne iné? Silvester môžete stráviť v ,,Ružovom meste" Práve historická Petra v Jordánsku, bude vašim cieľom v posledný deň roku 2018. Pred tým vás však čakajú návštevy zaujímavých miest ako napríklad mesto Ammán, ktoré je známe svojimi historickými pamiatkami, či mesto Jerash, ktorého pamiatky patria medzi najväčšie a najzachovalejšie na svete. V Madabe si môžete prezrieť nádhernú mozaiku z byzantských čias a prejsť sa na vrch Mt. Nebo. Vyvrcholením 8-dňového poznávacieho zájazdu bude jazda džípom najväčšou púšťou Jordánska, Wadi Rum, a následne presun do mesta Aqaba pri Mŕtvom mori, kde dobijete baterky na rok 2019.

petra v jordanskuPosledný deň v roku strávite v historickej Petre. FOTO: depositphotos.com

All inclusive Silvester na panenských plážach Indického oceánu môžete prežiť v Ománe. Počas 9-dňového poznávacieho zájazdu spoznáte tajomný Salalah. Omán je prepojený s esenciou kadidla – navštívite Múzeum kadidla, východzí bod kadidlovej cesty mesto Mirbat a park kadidlovníkov Wadi Dawka. Výnimočnou zastávkou je aj „piesková Atlantída mesto Ubar. Silvester oslávite slávnostnou večerou v 5* hoteli. Poznávací zájazd zakončíte oddychom na plážach Salalah.

jednohrab tava v omane
Láka vás jazda na jednohrbej ťave? V Ománe, žiadny problém. FOTO: depositphotos.com

Ďalšia TOP poznávačka pre rodiny s deťmi je 8-dňový letecký zájazd do Dubaja Ak vás láka svet modernej architektúry a nevšedných atrakcií vyberte sa do najznámejšieho emirátu, ktorý vyrástol z púšte za neuveriteľne krátky čas. A nebude to jediné „naj“ čo tu zažijete. Už pri vstupe do krajiny vás očarí moderná architektúra výškových budov - najvyššia budova sveta Burdž Chalífa s vyhliadkou vo výške 400 metrov vám odhalí celý Dubaj, ako na dlani. Deti sa môžu tešiť na stretnutie s tučniakmi v Ski Dubai. K zvieracím zážitkom môžete pridať aj návštevu Dolphin Bay, lagúny s delfínmi. Nový rok odpálite neopakovateľnými zážitkami v najväčšom indoorovom parku na svete – Ferrari World v Abu Dhabi. Po všetkých týchto zážitkoch si budete môcť odpočinúť v emiráte Ras Al Khaimah.

Silvester býva plný farieb tak prečo nenavštíviť krajinu, kde všetko hrá farbami? Zaujímavé miesta, ktoré dýchajú históriou spojenou s modernou architektúrou. Toto spojenie nájdete počas 8-dňového leteckého zájazdu v Indii. V hlavnom meste Dillí, navštívite napríklad Piatkovú mešitu, Prezidentský palác a poprechádzate sa touto metropolou rozdelenou na Nové a Staré Dillí. Následne vaše cesty povedú do mesta Agra a pozriete si čarokrásny legendami opradený Tádž Mahal a čakajú vás aj mestá Džajpúr a Amber. Svoj silvestrovský pobyt si môžete predĺžiť až na juh Indie, do oblasti Goa, kde sa nachádzajú ajurvédske centrá – ideálne na nabratie síl do nového roku.

juzna india goa
Áno, aj takáto môže byť India, ak si pobyt predĺžite a vyberiete sa na juh do oblasti Goa. FOTO: depositphotos.com

Krajina, v ktorej sa každodenne stretávajú viaceré kultúry a náboženstvá. Miesto, ktoré spája a rozdeľuje zároveň. Spoznajte všetky tváre Izraela vďaka 8-dňovému leteckému zájazdu. Milovníci histórie určite ocenia návštevu mesta Acre, ktoré je jedným z najstaršie osídlených oblastí na svete. Milióny veriacich ročne zase navštívia miesto krstu Yardenit, kde bol Ježiš pokrstený Jánom Krstiteľom. Spirituálne a pre kresťanov významné miesto doplní Tabgha, kde bol zase vykonaný zázrak rozmnoženia rýb a chleba.

mur narekov v jeruzaleme v izraeli
Atrakcia, ktorú nemôžete v Izraeli obísť. FOTO: depositphotos.com

Mestá a miesta ideálne na posledné dni v roku 2018

Kapské mesto je miestom, kde zažijete ten najkrajší ohňostroj v celej Afrike. Vychutnať si ho môžete po silvestrovskom programe v 4* hoteli, v ktorom budete ubytovaní. Ešte predtým navštívite malajskú štvrť ,,Bo Kaap" s typickou architektúrou spred 200 rokov, ktorá sa nachádza kúsok od známej Stolovej hory. Kapské mesto je okrem toho známe aj kvalitnými vínami, ktoré môžete ochutnať na vínnej ceste, ktorá vedie cez tri oblasti. V priebehu tohto 12-dňového leteckého zájazdu zájdete aj na Mys Dobrej nádeje, kde sa miešajú vody Indického a Atlantického oceánu a žijú viaceré druhy zvierat a dokonca aj tulene. Okrem tuleňov sa môžete vydať aj za veľrybami, ktoré žijú v blízkosti mestečka Hermanus v hojnom počte.

stolova hora a kapske mesto v juhoafrickej republike
V Kapskom meste na vás počas Silvestra čakajú netradičné zážitky a pravdepodobne aj príjemnejšie teploty ako u nás. FOTO: depositphotos.com

Zažiť Silvester v New Yorku vo vás zanechá magický pocit. Už nemusíte len počúvať o tom, aký je pohľad z Empire State Building či Flatiron Building, alebo aké je veľkolepé Rockefellerovo centrum. Zažijete to všetko na vlastnej koži počas 7-dňového poznávacieho zájazdu do Big Apple. Prejdete sa po Central parku, Broadway, Wall Street, Battery parku, uvidíte Sochu slobody, Brooklyn Bridge či Ground zero, ktoré bolo postavené na pamiatku obetí útoku z 11. septembra. Nákupné maniačky a maniaci sa vybláznia v nákupných centrách Macy's a Century 21. No hlavne si nenechajte ujsť odpočítavanie posledných sekúnd roka na Times square a magickú krištáľovú guľu.

ohnostroj nad new yorkomVeľkolepý ohňostroj a oslavy do ráno, to je Silvester v New Yorku. FOTO: depositphotos.com

Privítať nový rok na Islande pod polárnou žiarou počas 4-dňového leteckého zájazdu bude oslnivý zážitok. Po prílete do Reykjavíku sa okúpete v teplej vode Modrej Lagúny, ktorá vás pripraví na zbieranie ďalších zážitkov v Zlatom trojuholníku. Pozriete si svetoznáme gejzíry Geysir, Strokkur, vodopád Gulfoss aj kráter Kerid. Na ďalší deň si v Reykjavíku pozriete budovy Perlan, Höfdi a kostol Halgrímskirkja. Každá budova je iná no jedno majú spoločné - každá je niečím zaujímavá.

polarna ziara na islandeTakýto netradičný "ohňostroj" si môžete vychutnať na Islande. FOTO: depositphotos.com

Katalánska metropola si získa každého návštevníka. Nezáleží na tom, či je vašim cieľom návšteva futbalového štadióna FC Barcelona, alebo spoznávanie výnimočnej architektúry. Vďaka 4-dňovému poznávaciemu výletu spoznáte všetky tváre tohto pestrofarebného mesta. Gaudího mesto, ako sa Barcelona zvykne označovať, je plné architektonicky jedinečných budov. Casa Batló – rozprávkovo koncipovaný dom, alebo Casa Milá, prezývaná la Pedrera (kameňolom). Azda najkrajšou Gaudího „stálou expozíciou“ je Park Guell – park plný mozaikových terás a vežičiek. Najznámejšou a stále nedokončenou pýchou Barcelony je novogotický chrám Sagrada Família. Počas silvestrovskej večeri budete môcť ochutnať španielsku paellu – rizoto servírované v panvičke a následne osláviť príchod nového roka pri Spievajúcich fontánach paláca Montjuic. Čaká vás hra svetiel a svetoznámej hymny mesta – Barcelona naspievaná dvojicou Freddie Mercury a Montserrat Caballe.

zamok montjuc v barceloneMagická hymna olympiády v roku 1992 - Barcelona, zaznie aj v posledný deň roku 2018, pri fontánoch paláca Montjuc. FOTO: depositphotos.com

Ak máte radi romantiku, 5-dňový letecký zájazd do Nice spojený s návštevou Monaka je ako stvorený pre vás. Hneď v prvý deň sa prejdete po nádhernej dlhej Promenade des Anglais a uvidíte slávny hotel Negresco, v ktorom sa nachádza poschodie pre veľmi náročných hostí. Na ďalší deň vás čaká prehliadka malého štátu Monako spojená s prehliadkou Monte Carla. Po prehliadke týchto miest, kde cítiť prepych priam vo vzduchu si oddýchnete v dedinke Eze, kde zároveň aj privítate nový rok s polnočným prípitkom v pokojnej atmosfére na streche hotela, kde budete mať Nice ako na dlani. Ak budete chcieť, v prvý novoročný deň si môžete dopriať individuálny program a v deň odletu ešte stihnete prehliadku Chagallovho múzea.

vianocny stromcek v nice
Aj takúto krásu môžete obdivovať počas osláv nového roka v Nice. FOTO: depositphotos.com

Chcete stráviť Silvester netradične? Poďte objaviť skryté poklady Kaukazu počas 6-dňového leteckého zájazdu. V Gruzínsku nie je zaujímavé len jeho hlavné mesto, Tbilisi, ale aj iné mestá. V meste Gori sa napríklad narodil Stalin, kde sa nachádza aj jeho múzeum. Ďalším zaujímavým mestom je Uplistsikhe, kde ľudia žili v obydliach vytesaných zo skál. Opakom skalného mesta je mesto lásky, Signagi, ktoré je známe výrobou vín a kobercov. Netradičné budú aj oslavy, keď si budete môcť vychutnať novoročný obed u miestnej rodiny. Pokračovať budete do Mtskhety, ktoré patrí ku najstarším mestám v Gruzínsku a navštívite v ňom viacero zaujímavých náboženských miest.

hlavne mesto gruzinska tbilisiPrežite Silvester v najkrajšom meste Kaukazu. FOTO. depositphotos.com

Vyberte si z najširšej ponuky poznávacích, ale aj pobytových zájazdov a využite na ne zľavové kupóny až do výšky 860 EUR. Limitovaná ponuka je platná len do 31.08.2018. Skúsení cestovatelia sa rozhodujú, kde budú tráviť Silvester, už teraz.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR