8 dôvodov prečo sa stať animátorom v CK SATUR

CK SATUR - 18.01.2021

Ak túžiš cestovať, spoznávať nových ľudí, máš pozitívny vzťah k deťom a športu, tak práve pre teba sme pripravili 8 dôvodov prečo vycestovať s nami ako animátor rodinného klubu Planet Fun!

Animátori planet fun na severnom cypre
Zaži leto na ktoré nezabudneš! FOTO: archív CK SATUR

1. Leto plné zážitkov a zábavy

Prázdninová práca snov, aj tak by sa dala nazvať práca animátora v jednej z 15-tich dovolenkových destinácií v roku 2021. Nekonečné množstvo zážitkov a skúseností, noví priatelia a zábava počas celého dňa, to je v skratke to, čo bude tvojou úlohou. „Každý deň je niečím iný a výnimočný. Zaujímavý program počas dňa, večerné diskotéky, ako aj možnosť spoznávať krajinu, v ktorej sa nachádzaš“ takto zhrnula výhody dlhoročná animátorka Stanka, ktorá učila plávať deti na Severnom Cypre a na Slovensku. A naozaj, len pri cestovaní prežiješ, to čo ti nik nezoberie. Ak aj tvojim snom je spoznávať iné krajiny a ich kultúru, no ešte nemáš dosť prostriedkov, tak toto je spôsob ako začať.

VIDEO: Zaži leto plné zábavy

 

2. Forma a opálenie, ktoré vydrží

Vitamín D, pobyt na slnku každý deň, čerstvý morský vzduch, ako aj pravidelný pohyb počas aquagymu či športovej akadémii zaručia, že po návrate budeš vo forme ako nikdy pred tým. Nemusíš sa báť, opálenie po dvoch (v niektorých prípadoch aj troch) mesiacoch tak skoro nevybledne.

3. Noví ľudia = nové kontakty

Staneš sa súčasťou medzinárodného tímu animátorov a spoznáš mladých ľudí z viacerých krajín. Aj šéf-animátor Rišo, animátorika Romča, či Luky si cenia kontakty, vďaka ktorým už navštívil viaceré miesta vo svete a mnohé rodinky na Slovensku, pretože vzťahy, ktoré si s klientmi počas dovolenky vybuduješ často krát prinášajú osobné stretnutia aj po skončení dovolenky. Ako oni sami hovoria: „Všade kam na Slovensku ideme sa vždy stretávame s rodinami, alebo kolegami, ktorých sme spoznali práve počas leta na Severnom Cypre, minulý rok na Slovensku alebo tento rok na Maldivách. Rodičia náš často pozývajú aj na narodeninové oslavy detí, rôzne výlety alebo spoločne chodíme napríklad na Vianočné trhy.“

Spoznávať nové miesta a ľudí počas môžeš už počas letných prázdnin. FOTO: archív CK SATUR

4. Priestor pre sebarealizáciu – budúci herci, učitelia, aktívni športovci

Závodne plávaš, tancuješ, hráš futbal, alebo sa venuješ divadlu? Medzi animátormi sa nájdu študenti vysokých i stredných škôl s pedagogickým, umeleckým i športovým zameraním, ale aj študenti cestovného ruchu, ktorí si chcú teoretické poznatky vyskúšať v praxi. Práca animátora sa tak môže stať odrazovým mostíkom pre tvoju ďalšiu kariéru. Počas školenia, ako aj v samotnej destinácií, sa naučíš pracovať v tíme a budeš schopný aktívne komunikovať a nadväzovať kontakt s ľuďmi. Preberieš zodpovednosť sám za seba i za ostatných, vyriešiš prípadné konflikty, ale hlavne zistíš, ako im predchádzať. Budeš mať priestor pre rozvoj svojej kreativity, a to všetko navyše v cudzom jazyku.

Futbal s animatormi ck satur v xbionic hoteli

Športové akadémie sú v rámci animačného programu planet fun veľmi obľúbené. FOTO: archív CK SATUR

5. Koľko lásky dáš, toľko sa ti vráti späť... a možno aj viac!

Deti sú nekonečným zdrojom energie, ale aj úprimných emócií. Počas práce animátora spoznáš množstvo detí ... miňásov, maxáčov a tínedžerov ..., ale aj a rodičov. Každodenné aktivity a spoločné strávené chvíle sú, pri tých najmenších, zárukou, že pri rozlúčke častokrát neostane jedno oko suché. S tými väčšími si budeš písať aj po skončení sezóny alebo sa staneš ich vzorom a rok sa prihlásia na konkurz animátora. Dokonca sa s mnohými deťmi budeš v destináciách stretávať opakovane, pretože práve ty sa staneš dôvodom, prečo si dovolenku v danom rezorte vybrali.

Animacie satur planet fun v hoteli park

Láska, ktorú deťom ako animátor dáš, sa ti vráti sto krát. FOTO: archív CK SATUR

6. Koľko jazykov ovládaš...

...toľko krát si človekom. Známe príslovie naberá pri práci animátora ešte viac na význame. Zdokonaliť si jazykové znalosti ide najlepšie práve každodennou praxou. Ak ťa jazyky bavia a angličtinu máš už zmáknutú, môžeš pridať do svojho portfólia aj jazyky domácich, ako napríklad turečtina, taliančina alebo gréčtina. Samozrejme, základnou podmienkou pre vycestovanie je práve znalosť angličtiny na komunikatívnej úrovni. Pýtaš sa prečo, keď je tvojou úlohou zabávať najmä slovenských dovolenkárov? Vo väčšine hotelov sa nachádzajú hostia z rôznych kútov Európy, rovnako aj hotelový personál a medzinárodné tímy animátorov s ktorými budeš potrebovať spolupracovať.

Na leto ťa vybavíme, ty si len pribaľ dobrú náladu. FOTO: archív CK SATUR

7. Žiadne vstupné náklady, len odmena, čo poteší

Možno si už v minulosti zvažoval prácu animátora, ale po zistení, že si treba uhradiť letenku, alebo víza tvoje nadšenie vyprchalo. V našej cestovnej kancelárii nepotrebuješ, okrem zbaleného kufra a dobrej nálady, nič navyše. Vybavíme za teba víza (ak sú potrebné), uhradíme cestu do aj z destinácie, zabezpečíme stravu a poistenie počas pobytu a navyše ťa vybavíme všetkým, čo budeš k práci potrebovať (tričká, šortky, športové pomôcky a pod.) a samozrejme si aj slušne zarobíš.

8. Ak vycestovať do zahraničia, tak so skúsenou cestovkou

V minulom roku sa síce animácie robili na Slovensku, ale aj doma bola animačná sezóna perfektná, ak nie lepšia, pretože animátori pracovali v 10 až 18 členných tímoch čo im prinieslo úplne novú skúsenosť. Pred dobou „kovidovou“ odchádzalo cez našu CK do destinácií ako sú Grécko, Turecko, Cyprus, Taliansko, Chorvátsko, Rakúsko alebo Emiráty či Omán okolo 70 animátorov. V tomto roku plánujeme do zahraničia, ale aj na pobyty na Slovensku opäť vyslať približne 70 animátorov, pričom nachádzať sa budú až v 30 hoteloch. Animátori rodinného klubu Planet Fun sú v CK SATUR spokojní, viacerí z nich sa tento rok vyberú už na svoju tretiu, štvrtú, či dokonca až šiestu sezónu.

Tí, ktorí z akýchkoľvek dôvodov nebudú môcť vycestovať na celú sezónu, sa môžu zúčastniť aj poznávacích zájazdov ako Animátor na palube. Bude tak môcť spoznať viaceré miesta v Európe a zabaviť deti i dospelých počas kratších výletov po okolitých krajinách. Tých, ktorí nebudú chcieť vycestovať do zahraničia, čakajú rezorty na Slovenskudenný detský športovo-zábavný tábor.

Animatori  ck satur planet fun v hoteli x-bionic

 

Čo musíš spraviť, aby si zažil neopakovateľné leto, či teraz v zime teplú exotiku?

Prehľad voľných animátorských pozícií nájdeš na webe v časti kariéra. Ak ťa ponuka zaujala, pošli svoj životopis a motivačný list spolu so súhlasom na spracovanie osobných údajov do 15. februára 2021 na adresu: planetfun@ba.satur.sk.

V motivačnom liste sa nám krátko predstav. Pomôcť si môžeš nasledovnými otázkami:

  • Uveď aký vzťah máš k deťom a športu.
  • Pracoval si už s deťmi?
  • Máš umelecké nadanie?
  • Pracoval si už v kolektíve? 

Ak nás tvoj životopis osloví, budeš pozvaný na online pohovor, kde sa o tebe dozvieme viac. Po jeho úspešnom absolvovaní sa zúčastníš školenia, kde sa s tebou o svoje skúsenosti, rady a tipy podelia už skúsení animátori. Psychologička ti poradí ako zvládať rôzne situácie a komunikáciu s klientami.

Tento rok obsadzujeme pozície animátorov v destináciách: Omán, Maldivy, Emiráty, Dominikánska republika, Zanzibar, Taliansko, Cyprus, Turecko, Egypt, Chorvátsko, Grécko, Bulharsko a naše milované Slovensko. Rozdelenie do destinácií sa uskutoční práve na základe školenia a osobnostných predpokladov jednotlivých uchádzačov. Tvojou jedinou úlohou tak bude, zbaliť si kufor a vydať sa na dobrodružstvo.

„The tan will fade away, but the memories will last forever!“

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR