10 dôvodov prečo sa vybrať do hotela Alm-resort Frühauf

CK SATUR - 02.03.2020

Zimná edícia športovej akadémie má svoj domov – je ním hotel Alm-resort Frühauf ****. Práve tu sme v roku 2018 úspešne odštartovali lyžovanie s animátormi a inštruktormi rodinného klubu Planet Fun. Počas týchto jarných prázdnin tu klienti mohli stráviť už 3.sezónu a veru viacerí sa tak aj opakovane rozhodli. Čím si ich hotel získal?

1. Rodinná atmosféra v hoteli

Áno rodinná atmosféra je to, čo z tohto hotela Alm-resort Frühauf **** robí nielen obľúbenú zimnú zastávku pre našich klientov, ale aj ideálne zázemie pre našich animátorov a inštruktorov rodinného klubu Planet Fun. Majiteľ hotela je aktívny pán, ktorý je ochotný pomôcť a vybaviť aj nevybaviteľné. Slovákov si veľmi obľúbil a tak sa postará aj o poriadnu slovenskú párty na svahu, či poradí aj miesta na výlet v okolí hotela.

Mama s dieťaťom a snehuliakom
Deti i dospelí si rodinnú atmosféru hotela užívajú. Foto: archív CK SATUR

2. Ideálna poloha pod kopcom

Poloha hotela azda už ani nemôže byť lepšia. Nachádza sa priamo pod svahom v lyžiarskom stredisku Innerkrems. Stredisko Innerkrems sa nachádza v najjužnejšej časti Álp a je miestom kde sa stretáva elita lyžiarskeho sveta počas pretekov Svetového pohára. Stredisko je tiež tréningovou základňou pre lyžiarsky národný tím Rakúska. Nájdete tu 45 kilometrov zjazdoviek všetkých stupňov náročnosti, 12 vlekov a lanoviek (z toho 2 sedačkové), ale aj 15 kilometrov bežkárskych tratí. Na svahu priamo pri hoteli nebýva tlačenica, a tak si tu môžete užiť pohodové lyžovanie bez stresu, čo ocenia najmä rodiny s deťmi. Na svahoch nechýbajú „Hütte“ na občerstvenie a opaľovanie sa pri peknom počasí.

Hotel vedľa vleku
Hotel sa nachádza 20 metrov od lanovky. Foto: archív CK SATUR

3. Chutná korutánska strava

Hotel poteší aj gurmánov. Stravovať sa môžete formou plnej penzie (raňajky, obed, poobedný snack, 4-chodová večera), zloženej zo špecialít korutánskej kuchyne – kvalitné mliečne produkty, chrumkavý korutánsky chlebík, kvalitné hovädzie mäsko z oblasti Nock Mountain. Večere sú servírované formou bufetových stolov a niekedy aj výberom à la carte. Navyše z reštaurácie a baru máte výhľad priamo na svah a krásnu alpskú prírodu.

Reštaurácia hotela fruhauf
Chutné jedlo, ale aj drinky nesmú chýbať. Foto: archív CK SATUR

4. Rozdelená wellness zóna

Po náročnej lyžovačke je ten správny čas na relax. Súčasťou hotela je wellness centrum, ktoré je prakticky rozdelené na dve časti – pre rodiny s deťmi a pre dospelých (16+). V rodinnej časti nájdete krytý bazén, rodinnú saunu, parný kúpeľ, infračervenú kabínu, relax miestnosť a v časti pre dospelých: vonkajšia sauna, soľný parný kúpeľ, masážny pavilón. V poobedňajších hodinách sa môžete osviežiť aj vo vonkajšom bazéne s príjemnou 30-stupňovou vodou a romantickým výhľadom na zasnežené okolie a hviezdy.

Vonkajší bazén vo fruhaufe
Po lyžovačke si treba oddýchnuť, napríklad v tomto bazéne. Foto: archív CK SATUR

5. Deti zabavíme i mimo svahu

Okrem spomínaného bazéna a relax zóny, sa deti môžu tešiť na veľký a vybavený mini klub s preliezkami, ale aj bowlingovú dráhu, či spoločenské hry. Toto všetko nemusíte absolvovať s nimi, ak si vyberiete termín počas jarných prázdnin, deti zabavia animátori rodinného klubu Planet Fun, a vy sa tak môžete venovať zaslúženému oddychu.

6. Výuka lyžovania s inštruktormi a animátormi

Ale keďže zimná dovolenka je najmä o lyžovaní, tak pre (zatiaľ) nelyžiarov, ale aj tých, ktorí sa chcú v lyžovaní zdokonaliť, sú počas jarných prázdnin k dispozícii aj slovenskí animátori - inštruktori lyžovania, ktorí sa venujú deťom 6x do týždňa. Deti sú rozdelené podľa veku a schopnosti do skupín, čo je výhoda aj pre dospelých, lebo im vzniká čas len pre seba. Doobedie patrí pokročilým kvôli lepším podmienkam na svahu a malým lyžiarskym začiatočníkom sa animátori a inštruktori venujú poobede, keď sú svahy prázdnejšie a sneh poddajnejší. Na záver každého turnusu organizujú animátori preteky, pri ktorých si rodičia môžu obzrieť aké pokroky ich detičky spravili, a kto má z dospelákov chuť, môže sa do pretekov zapojiť tiež. Kopec je rezervovaný len pre našich lyžiarov, bránky nastavené  a na účastníkov pretekov čaká večer vyhlasovanie víťazov a odmena. Počas tréningu sa deti môžu osviežiť v bufete vyhradenom len pre deti. Pre dospelých je priamo na svahu Aprés Ski, v ktorom sa môžu zabaviť a osviežiť počas dňa, ale aj v noci.

VIDEO: Ako prebiehali lyžovačky v hoteli Alm Resort Frühauf počas jarných prázdnin?

7. Zábava pre všetkých

Okrem oddychu v saune, alebo pri parnom kúpeli, sa môžete tešiť aj na večerný program – párty na svahu pred hotelom organizovaná majiteľom, prechádzka a zjazd nočnou zasneženou krajinou s fakľami, živá hudba, večerná sánkovačka a súťaž s klientami ostatných hotelov s vyhodnotením a medajlami, alebo ohňostroj. Čo si vyberiete vy?

8. Komfort pred a po lyžovaní

Po dolyžovaní sa zo svahu presuniete do lyžiarne, ktorá sa nachádza priamo v hoteli len 20 metrov od lanovky. Odložíte si lyže, dáte sušiť lyžiarky, ale aj oblečenie, čo ocenia rodiny s deťmi. V hoteli tiež nechýba kompletne vybavená požičovňa lyží s milým a skúseným personálom, ktorý sa o všetko postará.

9. 100%-ná garancia snehu

Nemusíte sa obávať ani nestálosti počasia. Stredisko Innerkrems sa rozprestiera vo výške 1500 metrov nad morom, a preto vedia v sezóne od novembra do apríla garantovať, že snehu bude dostatok. Keď sa o dostatočnú nádielku nepostará Perinbaba, pomôže jej 25 snežných diel.

Stredisko innerkrems zhora
Od novembra do apríla môžu sneh na svahoch strediska Innerkrems garantovať. Foto: archív CK SATUR

10. To najlepšie na záver

Niekedy sú všetky opisy zbytočné a za všetko povie najviac priama skúsenosť a referencia od vás - našich klientov. Túto nám poslala klientka Eva, prečítajte si sami, ako prežili týždeň v Innerkremse:

"Dobrý deň, touto cestou by som vám rada poslala feedback na animáciu a animátorov, ktorí boli v týždni 15.-22.2.2020 v Innerkrems v hoteloch Berghof a Frühauf. Išli sme 3-členná rodina s 12-ročným už pubertiakom...Išli sme ešte aj s našimi známymi - 4-členná rodina (7, 12 ročne deti). Náš pubertiak vyhlásil, že na animáciu chodiť nebude, že je to už trápne. Tak sme mu sľúbili, že nech si ide iba raz zalyžovať s animátormi a potom sa uvidí. Prišiel nadšený, aj keď on v tomto veku sa moc do skupín s malými deťmi nehrnie. Animátor Richard si ich zobral na svah a zvládol aj našich pubertiakov a aj menšie deti. Takisto pri iných aktivitách ako plávanie, sánkovanie, lyžovanie s fakľami si vedeli animátori poradiť a zabaviť malé deti a aj tie naše väčšie. Dokonca aj dospelí sa výborne zabavili. Keďže naši chlapci sa skôr motali pri animátoroch chlapcoch, tak musím vyzdvihnúť naozaj profesionálne správanie Ríša a Lukyho. Naši kamaráti mali aj 7-ročne dievčatko a tá bola spokojná aj s animátorkami Romčou, Miškou a Nikou. Ale aj s animátormi. Chcela by som vyzdvihnúť aj akciu preteky na lyžiach. Veľmi dobre postavili bránky, vybavili svah a Rišo aj komentoval cez reproduktor, bola hudba, povzbudzovanie. Večerné vyhlásenie má fakt prekvapilo v dobrom, všetky deti dostali ocenenie a boli spokojné. Na každej akcií s nimi bola sranda, zábava, jašenie, deti mali pod kontrolou, nemôžem nič vytknúť. Takýchto perfektných animátorov sme ešte nezažili a to sme vaši dlhoroční klienti.

Ja ako matka som nadšená z ich prístupu, pretože to naozaj nemali ľahké a makali celý deň a večer. Ani raz neboli podráždení, ani na rodičov, ani na deti. A všetci vieme, že aj deti a aj rodičia dajú zabrať so svojimi požiadavkami a správaním. Napriek ich srdečnosti ich deti vždy rešpektovali. Keď som sa hocikoho z animátorov niečo opýtala, vždy milo a podrobne odpovedali, aj keď boli napríklad v časovom tlaku.

Som úplne nadšená a aj náš syn a najradšej by som vám rozprávala o všetkých pocitoch a zážitkoch celý deň.

Týmto by som sa na záver chcela poďakovať všetkým animátorom, hlavne Rišovi, potom Lukymu, že sa tak fantastický postarali o naše deti.

Budúci rok by sme znovu chceli prísť a určite zavoláme ďalšie dve rodiny, lebo aj oni boli nadšení z nášho rozprávania. Dúfam, že to bude mať na starosti znovu Rišo. Nás “malý” pubertiak teraz dúfa, že Rišo bude ako animátor aj v lete v našom hoteli v turecku. A povedal, že sa na neho teší aj o rok na jarných prázdninách zase v Innerkrems."

VIDEO: Ako prebiehalo lyžovanie s animátormi tento rok?

Tak s kým sa ešte vidíme na v Hotel Alm-resort Frühauf **** aj o rok?

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR