Zo špičky talianskej čižmy na Sicíliu

Taliansko

4.1 17 recenzií

Tropea, kostol, Sicília, poznávací zájazd, Taliansko
Katedrála, Reggio Calabria, poznávací zájazd, Taliansko
Dóm, Katánia, poznávací zájazd, Taliansko
Messina, ruiny antického mesta, Sicília, poznávací zájazd, Taliansko
Taormina, Sivília, poznávací zájazd, Taliansko
Taormina, Sicília, poznávací zájazd, Taliansko
Liparské ostrovy, poznávací zájazd, Taliansko
Príroda Zo špičky talianskej čižmy na Sicíliu
Taormina s výhľadom na Etnu, poznávací zájazd, Taliansko

Podrobné info o pobyte


Úvod

8-dňový letecký zájazd

Doprava

Letecky a počas pobytu autobusom.


Strava

7x polpenzia


Cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň - Lamezia Terme - Viedeň, transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava, autokarovú dopravu počas pobytu, 7x ubytovanie v hoteli 3* s polpenziou, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy, fakultatívne výlety, pobytovú taxu a cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 190 EUR.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 98 EUR, za výlet na Liparské ostrovy 58 EUR.

Upozornenie

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.


Ubytovanie

7x v hoteli 3*

Lokalita

Taliansko

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jeden strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Program zájazdu

Úvod

8-dňový letecký zájazd

Program

1. deň:

Odlet z Viedne do Kalábrie, na letisko Lamezia Terme. Po prílete transfer na ubytovanie. Individuálne voľno na oddych pri mori, večera.

2. deň:

Raňajky. Predpoludním si vychutnáme voľno a oddych na pláži. Popoludní začneme spoznávať okolie. Najprv sa pokocháme výhľadom z mysu Capo Vaticano. Ďalej sa presunieme do mestečka Pizzo, kde ochutnáme slávnu zmrzlinu tartufo. Ide o orieškovú zmrzlinu, obalenú kakaom, s tekutou tmavou čokoládou vo vnútri. Jej názov je odvodený od vzácnej huby hľuzovky, na ktorú sa vzhľadom podobá. Okrem zmrzliny ponúka Pizzo aj ďalšie lákadlá. Nájdeme tu hrad z 15. storočia, kde bol väznený neapolský kráľ Joachim Murat a odkiaľ je prekrásny výhľad na celý záliv omývaný Tyrhénskym morom. Pri prehliadke nevynecháme ani kostolík Chiesetta di Piedigrota, ktorý v 17. storočí vytesali do skaly neapolský námorníci po tom, čo sa zachránili z nebezpečnej búrky. Deň zakončíme v Tropei, starobylom meste, zavesenom na strmom úbočí útesu. Návrat na ubytovanie, večera.

3. deň:

Raňajky, individuálne voľno, alebo fakultatívny výlet na Liparské ostrovy. Najprv sa preplavíme na ostrov Vulcano, kde budeme môcť na vlastnej koži vyskúšať prírodný bahenný kúpeľ zo sírnym bahnom, ktorý je vraj „lekárom“ pre celé telo. Pokračovať budeme na hlavný spomedzi Liparských ostrovov – ostrov Lipari. Prezrieme si rovnomenné malebné mestečko Lipari, niekdajšie biskupské sídlo. Výlet  zakončíme na ostrove Stromboli, so stále činnou sopkou, ktorá má pravidelné erupcie v 15 až 30 minútových intervaloch. Na ostrove si urobíme aj krátku prestávku na kúpanie. Návrat  na ubytovanie, večera.

4. deň:

Po raňajkách sa presunieme do mesta Villa San Giovanni, kde sa nalodíme na trajekt na Sicíliu. Na Sicílii si spravíme krátku zastávku v Messine, kde navštívime katedrálu s najväčším orlojom na svete. Pokračovať budeme do Taorminy, jedného z najkrajšie položených miest na Sicílii. Z gréckeho divadla si vychutnáme nádherný pohľad na stále činnú sopku Etnu, ktorú si na nasledujúci deň budeme môcť pozrieť celkom zblízka. Po prehliadke odchod na ubytovanie v okolí Taorminy, večera.

5. deň:

Po raňajkách sa vyberieme na celodenný výlet do oblasti Etny, najvyššej a najaktívnejšej sopky Európy, ktorá bola Rimanmi pokladaná za kováčsku dielňu boha Vulkána. Autobusom sa dopravíme do nadmorskej výšky 1900 m n.m., odkiaľ možno lanovkou a následne terénnymi autami pokračovať až do výšky 2900 m n.m. do oblasti lávových polí (fakultatívne). Popoludní sa prejdeme po botanickom a geologickom parku Golle dell´Alcantara pozdĺž kaňonu, vyhĺbenom riečkou Alcantara vo vulkanickej hornine. Návrat na ubytovanie, večera.

6. deň:

Raňajky. Dnes spoznáme Syrakúzy, podľa rímskeho konzula Cicera najkrajšie grécke mesto (3.–5. storočie p.n.l.). Prezrieme si Katakomby San Giovanni, archeologický park Neapolis so slávnym Dionýzovým uchom a prekrásnym gréckym divadlom a ďalšie zaujímavosti. Prejdeme sa historickým centrom na ostrove Ortigia s Apolónovým chrámom a katedrálou. Našou ďalšou zastávkou bude Katánia. Pri prehliadke určite nevynecháme Dómske námestie s krásnou katedrálou, kostol San Benedetto, záhradu Giardino Bellini, archeologický park a zastavíme sa aj na známom trhu. Návrat na ubytovanie, večera.

7. deň:

Raňajky. Presun trajektom späť do Kalábrie. Po ceste zastávka v Reggio di Calabria - meste s krásnou pobrežnou promenádou, lemovanou palmami a magnóliami. Za návštevu stojí dóm na triede Corso Garibaldi, ktorý bol po zemtrasení v roku 1908 prestavaný v románskom štýle, a najmä archeologické múzeum Museo Nazionale, v ktorom sú sústredené najvýznamnejšie zbierky archeologických nálezov z oblasti Kalábrie. Jeho najznámejším exponátom sú "Hrdinovia z Riace", dve antické bronzové sochy bojovníkov z 5. stor. p.n.l., náhodne objavené v mori neďaleko mestečka Riace až v roku 1972. Presun do hotela, večera.

8. deň:

Raňajky. Podľa časových možností voľno na oddych pri mori. Transfer na letisko a odlet do Viedne.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness