Za krásami Francúzskej riviéry

Francúzsko, Francúzska riviéra

4 30 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
30 5

Prístav v Saint Tropez
Fontána na námestí Place Masséna
Monako
Azúrové pobrežie
Nice
Saint Tropez
Antibes, Francúzsko

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Francúzska riviéra patrí medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie miesta v celom Francúzsku a bezpochyby si získa každého, kto túto lokalitu navštívi. Jej jedinečné čaro tkvie v azúrovej vode, podľa ktorej je pomenované aj jej pobrežie ako Azúrové. Navštívime perlu francúzskej riviéry Nice, luxusné Monako, Cannes preslávené filmovým festivalom, Saint Tropez preslávené žandárom Louisom de Funésom aj francúzske „Benátky“ v podobe mestečka Port Grimaud.

7-dňový autokarový / 5-dňový letecký / 6-dňový zájazd kombinovanou dopravou.

Ubytovanie

4x v hoteli 3*.

Stravovanie

4x raňajky.

Celková cena zahŕňa

4x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK. Pri autobusovom zájazde dopravu luxusným autokarom. Pri leteckom zájazde leteckú dopravu Viedeň – Nice – Viedeň, transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, autokarovú dopravu počas pobytu. V prípade leteckej dopravy servisné poplatky október 190 EUR / osoba, júl 150 EUR. Pri kombinovanej doprave je cesta tam letecky z Viedne a cesta späť autokarovou dopravou do Bratislavy.

Celková cena nezahŕňa

Za 1/1 izbu 148 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR. Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Poznámka

Pri leteckom zájazde v októbrovom termíne začína program v 2. deň príletom do Nice. 3. až 5. deň sú identické. V 6. deň presun na letisko a návrat domov.

Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Doprava

Autokar alebo letecky.

Francúzsko

Francúzsko ako krajina s prímorským pobrežím ako aj významnou históriou láka turistov práve tým. Spoznávajte Paríž, hlavné mesto módy a viacerých historických udalostí a oddychujte na francúzskej riviére v mestách ako Nice, Saint Tropez.

Územie Francúzska, ktoré leží v Západnej Európe, a po Rusku je druhou najväčšou krajinou Európy, je z väčšej časti vymedzené prirodzenými hranicami. Územie Francúzska zaberá rozlohu 535285 km2, územie Korziky má rozlohu 8680 km2. K Francúzsku patria i iné kolónie a závislé územia ako napr. Martinik, Fr. Guyana, Guadeloupe, Réunion, Mayotte, Fr. Polynézia, Nová Kaledónia, Wallis a Futuna. Na severe ho ohraničuje Lamanšský prieliv a Severné more, na západe Atlantický oceán, na juhu hrebene Pyrenejí a dlhým pobrežím sa dotýka Stredozemného mora a vďaka ostrovu Korzika zasahuje hlboko do jeho západnej časti. Východné hranice sledujú hrebene Álp a pohoria Jury a ďalej na dlhom úseku tok Rýna. Na území Francúzska sa vyvinuli veľmi rozdielne krajinné celky. Oblasť Massif Central je pramennou oblasťou viacerých veľkých francúzskych riek (Loire, Dordogne). V Západných Alpách, bohatých na výskyt ľadovcov, sa vypína najvyšší bod Francúzska i Európy, Mont Blanc (4807 m). Medzi pohoria (Pyreneje, Alpy, Massif Central, Ardeny, Vogézy) sa vkliňujú panvy a úvaly (Parížska panva, panva rieky Garoonne atď.).Podnebie 
Vo Francúzsku sa vyskytujú 3 typy podnebia, oceánske, stredomorské a kontinentálne. 

Oceánske podnebie
Oceánske podnebie na západe sa vyznačuje vysokou mierou zrážok prinášaných atlantickou tlakovou nížou, bývajú tu mierne zimy a chladnejšie letá a počasie sa často mení. 

Stredomorské podnebie
Stredomorské podnebie na juhozápade je charakteristické teplejšími letami a poskytuje aj viac jesenného slnka. Na juhovýchode stredozemská klíma garantuje horúce a suché letá a mierne zimy. Slnko tu svieti viac ako 2500 hodín ročne, daždivé obdobie prichádza väčšinou na jar a na jeseň. Mráz a sneh sú tu veľmi neobvyklé. 

Kontinentálne podnebie
Alsace a Lorraine v strednom a východnom Francúzsku majú podnebie kontinentálneho charakteru s horúcimi a búrkovými letami, chladnejšími zimami s menšou mierou zrážok. 

Hlavné mesto: Paríž
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands