Srí Lanka - plná zážitkov

Srí Lanka

4 2 recenzie

Celkové
hodnotenie
4
2 5

Srí Lanka - plná zážitkov -
Srí Lanka - plná zážitkov -
Srí Lanka - plná zážitkov -
Srí Lanka - plná zážitkov -
Srí Lanka - plná zážitkov -
Srí Lanka - plná zážitkov -
Srí Lanka - plná zážitkov -
Srí Lanka - plná zážitkov -
Srí Lanka - plná zážitkov -
Srí Lanka - plná zážitkov -
Srí Lanka - plná zážitkov -
Srí Lanka - plná zážitkov -
Srí Lanka - plná zážitkov -
Srí Lanka - plná zážitkov -
Srí Lanka - plná zážitkov -
Srí Lanka - plná zážitkov -
Srí Lanka - plná zážitkov -
Srí Lanka - plná zážitkov -
Ostatné Srí Lanka - plná zážitkov
Video – Srí Lanka - TA3 za hranicami

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

2 deti do 12 rokov zdarma

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Národné parky

Slovenský sprievodca

Vstupy v cene

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Spoznajte tajomnú Srí Lanku spolu s vašimi deťmi. Pozrieme sa spolu na čajové plantáže, do Národných parkov, na voľne žijúce stáda slonov. Sprevádzať nás všade budú malé nezbedné opice.

11-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

3*/4*/5* hotely.

Stravovanie

Polpenzia.

Poznámka

PRE DETI • Sloníky v sloňom sirotinci • Dobrodružné safari v NP Minneriya • Hra na tradičných farmárov • Jazda na byvolom záprahu • Návšteva „kokosovej rodinky“ • Pozorovanie zvierat • Návšteva čajovníkových plantáží • Nezabudnuteľná jazda vlakom • Vystúpenie kandijskej tanečnej skupiny

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Servisné poplatky. Transfery BA – letisko – BA. Miestne transfery. Cestu vlakom. 9 x ubytovanie v 3*/4*/5* hoteloch s polpenziou. Vstupy a výlety podľa programu. Miestneho sprievodcu CK SATUR. Vstupné vízum 60 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Príplatok za jednolôžkovú izbu 550 EUR. Fakultatívne aktivity. Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov.

Doprava

Letecká z Viedne.

Program zájazdu

1. deň

Myslíme aj na tých najmenších a preto vás pozývame do krajiny plnej zázrakov, na Srí Lanku. Z Viedne odletíme do Colomba, hlavného mesta Srí Lanky.

2. deň

Po prílete sa presunieme do hotela, kde si po dlhej ceste oddýchneme, aby sme nabrali sily na naše poznávanie.

3. deň

Po raňajkách vyrážame smerom do vnútrozemia, naprieč krásnou tropickou prírodou okolo nás. Budeme mať možnosť zoznámiť sa s miestnou dopravou, také niečo sa nevidí len tak bežne. Po pár hodinách prídeme do hotela v Habarane, ubytujeme sa, ak budeme mať čas, deti sa môžu trošku osviežiť v bazéne. Popoludní sa vydáme na safari dobrodružstvo na džípoch, kde na vlastné oči uvidíme nespočetné množstvo slonov a krásnu prírodu v NP Minneriya. Večer si rodičia môžu zájsť na tradičnú ajurvédsku masáž do toho naj centra široko ďaleko (fakultatívne).
1

Národný park Minneriya

Národný park Minneriya, Srí Lanka

Príroda

Národný park Minneriya sa nachádza v severnej suchej oblasti Si Lanky. Práve vďaka tomu do tejto oblasti radi zavítajú slony, ktorých tu je 150 až 200. Niektoré sa však rady schovávajú a údajne ich je tu až 700, takže nejaké slony tu určite stretnete. Takýto veľký skok v počte slonov je kvôli tomu, že migrujú z druhého národného parku Wasgamuwa za potravou. Okrem slonov sa v národnom parku nachádzajú aj rôzne druhy opíc či dokonca druh srílanského jeleňa.

Viac Menej

4. deň

Ráno zdoláme skalnú pevnosť, Leviu Horu, ôsmy div sveta, Sigiriyu. Budeme sa „šplhať“ na 200 metrov čnejúcu sa skalnú pevnosť, čaká nás 1 200 schodov. A na konci to najlepšie, samotný vrchol skalnej pevnosti a jedinečný výhľad, ktorý určite stojí za tu trošku námahy. V Habarane budeme mať možnosť skúsiť si jazdu na slonoch, ktorá určite nesmie chýbať pri návšteve Srí Lanky (fakultatívne). Ďalšou „špecialitkou“ bude hra na tradičných farmárov, k tomu jazda na vozoch zapriahnutými byvolmi pomedzi krásne zelené ryžové políčka, plavba v kanoe po jazere, až k miestnemu farmárovi, ktorý nás uvíta s velikánskym úsmevom, prevedie nás jeho skromným príbytkom, hrdo nám ukáže svoju záhradu plnú rôzneho exotického ovocia a zeleniny, v priamom prenose uvidíme ako sa varí národné jedlo ostrova – ryža a kari. Spoločne si na tom pochutíme opäť tradičným spôsobom – podávané na banánovom liste, žiadne príbory, jeme ako lokálci a to pravou rukou, aby sa tie chute lepšie premiešali, veľká sranda. Rozlúčime sa s naším hostiteľom a na záver nás čaká ešte prekvapenie. Po skvelom zážitku sa presúvame smerom na Východné pobrežie do oblasti Passikudah, ktoré je tiež prezývané ako miestne Maldivy. Užijeme si sladké ničnerobenie a relax na pláži.
2

Passikudah

Passikudah, Srí Lanka

PlážePríroda

Pláž Pasikudah sa nachádza na východnom pobreží Srí Lanky medzi Kalkudou a Indickým oceánom, neďaleko mesta Batticaloa. Tyrkysovo modré vody zálivu priťahujú miestnych i zahraničných turistov na toto široké piesočné miesto pod horúcim tropickým slnkom na surfovanie, plávanie alebo len také šantenie vo vode. Na tejto pláži môžete robiť aj viacero ďalších aktivít od kite surfingu, cez surfovanie až po plachtenie na kanoe. Pobrežie tejto oblasti zdobia kokosové palmy a stromy palmyrah. Na toto miesto dlhú dobu ľudská noha nevkročila kvôli konfliktu na Srí Lanke avšak teraz sa vďaka tomu môžete kochať krásnou prírodou.

Viac Menej

5. deň

Pobyt na pláži.

6. deň

Pobyt na pláži.

7. deň

Dáme si výdatné raňajky a pokračujeme ďalej v našom poznávaní. Presúvame sa smerom do mestečka Matale, kde navštívime čarovnú záhradu korenia. Po ceste uvidíme aj pestrofarebný hinduistický chrám, zastavíme sa aj u miestnej „kokosovej rodinky“, ktorá nám ukáže, čo všetko z kokosu vyrábajú. Dostaneme sa až do posledného kráľovského mesta Kandy, ktoré je zapísané v zozname UNESCO. V obchode s hodvábom si vyskúšame typický srílanský odev pre ženy saree a pre mužov sarong a urobíme si pekné fotky na pamiatku. K večeru si dáme trošku kultúrnej vložky a budeme svedkami predstavenia tradičných kandyjských tancov, na konci bude aj ohňová šou. Po predstavení navštívime azda napojsvätnejší budhistický chrám Dalada Maligawa – chrám Buddhovho Zubu.
3

Matale

Matale, Srí Lanka

Gastro

Malebná dedinka ležiaca v srdci Srí Lanky, medzi mestami Dambulla a Kandy, ponúka príležitosť vyskúšať miestne ovocie a koreniny, ktorých sú tu plné záhrady. Dozvedieť sa môžete aj podrobnosti o ich pestovaní. Pozrieť si možno aj miestny chrám, dýchajúci typickou srílanskou architektúrou a sakrálnosťou.

 

Viac Menej
4

Kandy

8. deň

Ráno sa prejdeme po kráľovskej Botanickej záhrade, je to najväčšia botanická záhrada na ostrove. Následne sa presúvame do najmalebnejšej oblasti Srí Lanky. Zelené stromy, všade naokolo hory a kopce, vodopády, úchvatná scenéria krajiny, podmanivá vôňa čaju, nespočetné množstvo čajových plantáží, zberačky čaju, chladnejšia klíma, zeleninové políčka a tzv. Malé Anglicko, mesto Nuwara Eliya, so silným nádychom Britského vplyvu. Trošku si to spestríme a túto cestu absolvujeme vlakom. Pár hodín trvajúca cesta typickým miestnym vlakom, plným domácich ľudí, je zážitkom. Táto cesta cez hory a kopce je vraj z jednou najkrajších na celom svete. Príchod do horského mesta Nuwara Eliya.
5

Nuwara Eliya

Iné atrakciePríroda

Táto horská komunita sa často označuje aj ako „Malá Anglicko“, pre rozkošný, vidiecke domy a bungalovy z koloniálnej éry, hotely v štýle Tudor, dobre udržiavané živé ploty a pekné záhrady. V skutočnosti bola Nuwara Eliya kedysi obľúbeným únikom pre ťažko pracujúcich a ťažko pijúcich anglických a škótskych priekopníkov čajovníckeho priemyslu na Srí Lanke.

Viac Menej

9. deň

Po neskorších raňajkách sa presúvame cez čajové plantáže a zastavíme sa vo fabrike na výrobu čaju. Prejdeme sa po plantážach, vysvetlíme si celý proces výroby čaju a samozrejme ochutnáme originálny Cejlónsky čaj preslávený po celom svete. Vrátime sa do mesta Kandy, kde sa prejdeme po centre, vyjdeme si na kopec na peknú vyhliadku.

10. deň

Ráno pokračujeme do slonieho sirotinca v Pinnawele. Uvidíme veľké počty slonov v tesnej blízkosti. V sirotinci žije momentálne okolo 70 slonov, vrátane malých sloníčat. To najkrajšie je hromadné kúpanie sa slonov v rieke a pozorovanie ako sa títo „obri“ hrajú a šantia. Presúvame sa smerom na pobrežie do mesta Negombo / Wattala. V závislosti od letových časov sa ubytujeme a pred nami je už len transfer na letisko a odlet do Viedne.
6

Pinnawala

Pinnawala,

Príroda

Sloní sirotinec sa nedá vidieť len tak, kdekoľvek, no na Srí Lanke je možné zažiť aj takúto skúsenosť. Okolo 70 slonov každého veku zachránených po rôznych zraneniach z džungle, ktoré môžete pohladkať, nakŕmiť či vidieť presúvať sa cez dedinu k rieke, kde si užijú svoj obľúbený kúpeľ a vy pohľad na ne. Tento rozľahlý areál uchváti svojou jedinečnosťou a poskytne nezabudnuteľný zážitok.

Viac Menej

11. deň

Prílet do Viedne.

Zmena programu vyhradená.

Ostrov čaju, bohov, klenotov, perla Indického oceánu – takýmito menami je Srí Lanka nazývaná už od pradávna. V preklade Srí Lanka znamená Prekrásna krajina a takou aj skutočne je. Bývalá britská kolónia Cejlón (Levia krajina) je ako kvapka visiaca z južného cípu Indie. Hlboké doliny na severovýchode oddeľujú až 2 500 m vysoké hory od tropických pralesov na juhozápade. 

Pozdĺž pobrežia sa tiahnu zlaté pláže. Pri východe slnka sa vracajú rybári so svojimi úlovkami na pevninu. Je to zvláštny zážitok, tak ako aj cesta zo starého kráľovského mesta Kandy do vnútrozemia, kde kopce pokrývajú sýtozelené čajové plantáže, v ktorých svietia pestrofarebné sárí domorodých žien, zberajúcich čaj. Vysoko hore, v Nuwara Eliya, v meste nad oblakmi, môžete prejsť cez Horton Plains až na Koniec sveta (World´s End). Medzi kokosovými plantážami, ryžovými poliami a políčkami s korením leží množstvo kultúrnych pokladov.

Na miestach ako Anuradhapura, Polonnaruwa, Sigiriya, Dambulla, Panduwasnuwara či Yapahuwa, sa na Srí Lanke formovali dávne civilizácie pod vplyvom budhizmu, ktorého najčistejšiu podobu na ostrove nachádzame dodnes. Rozľahlé umelo vybudované jazerá, parky, svätyne, chrámy a kláštory sú dôkazom bohatej, kultúrnej minulosti Srí Lanky.

Za návštevu určite stojí večerný ceremoniál v chráme Budhovho zubu v Kandy, ako aj nočný výstup na Adamovu horu (Adam´s Peak).

Hlavné mesto: Kolombo
Časový posun: +3,5h

Mena: Srílanská rupia
Kurz: 1€ = 208,637 LKR

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR