Pucciniho operný festival

Taliansko

5 5 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
5 5

Galéria Pucciniho operný festival
Pucciniho operný festival - predstavenie
Pucciniho operný festival - pamiatky a architektúra
Pucciniho operný festival - pamiatky a architektúra
Pucciniho operný festival - pamiatky a architektúra
Pucciniho operný festival - pamiatky a architektúra
Pucciniho operný festival - pamiatky a architektúra
Pucciniho operný festival - pamiatky a architektúra
Pucciniho operný festival - predstavenie
Pucciniho operný festival - pamiatky a architektúra
Pucciniho operný festival - pamiatky a architektúra
Pucciniho operný festival - pamiatky a architektúra
Pucciniho operný festival - pamiatky a architektúra
Pucciniho operný festival - pamiatky a architektúra

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vstupy v cene

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Taliansko dalo svetu mnoho vynikajúcich hudobných skladateľov a k najznámejším určite patrí aj Giacomo Puccini, s menom ktorého je späté mestečko Torre del Lago, kde slávny umelec žil a skomponoval niekoľko opier. Každoročne sa tu v amfiteátri na brehu jazera koná prestížny hudobný festival, zameraný na Pucciniho operné diela.

3-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

1x v hoteli 3*.

Stravovanie

1x raňajky.

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 1x ubytovanie s raňajkamiv hoteli kat 3*, vstupenku na operné predstavenie vo 4. sektore,sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa

Doplatky: za 1/1 izbu 15 EUR, za vstupenky na operu vyššej kategórie: 3. sektor 32 EUR, 2. sektor 68 EUR, 1. sektor 116 EUR (na vyžiadanie). Vstupy, komplexné cestovné poistenie.

Doprava

Autokarová.

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenskav ranných hodinách (z Bratislavy o 6,00 h). Tranzit do Talianska cezRakúsko, príchod do kúpeľného mestečka Montecatini Terme, ubytovanie. Transfer doTorre del Lago, prímorského mestečkaspätého s menom skladateľa GiacomaPucciniho, ktorý tu vo Villa Puccini žil a stala sa aj miestom jehoposledného odpočinku. V Torre del Lago našiel Puccini umeleckú inšpiráciu  a skomponoval tu viaceré opery. Veľkolepýamfiteáter v areáli na brehu jazera Massaciuccoli bol dokončenýv roku 2008, pojme 3 200 divákov a každoročne sa tu v letekoná presížny hudobný festival zameraný na operné diela slávneho skladateľa. Návštevaoperného predstavenia La Bohéme (začiatok predstavenia o 21:15). Návrat na ubytovanie.
1

Bohéma

Torre de Lago, Toskánsko

Iné atrakcie

Bohéma (La bohème) z roku 1896 je Pucciniho najpopulárnejšouoperou a patrí do kmeňového repertoáru všetkých svetových operných scén. Paríž,hýriví umelci, veľká láska, krutý osud – to je krátka charakteristika dejavykresľujúceho lásku chudobného básnika Rodolfa k nežnej krajčírke Mimi,ktorých na chvíľu spojí náhoda, ale navždy rozdelí krutá choroba. Námetomlibreta opery bol slávny román Henriho Murgera „Scènes de la vie debohème" (Scény zo života bohémy), na ktorý upozornil Giacoma Puccinihojeho priateľ Ruggiero Leoncavallo už v roku 1892. Puccini v tom čase o tútolátku neprejavil záujem a Leoncavallo sa teda pustil do kompozície sám.Nakoniec sa ku komponovaniu odhodlal aj samotný Puccini a jeho spracovanie sa staloonedlho po prvom uvedení v Turíne veľmi obľúbeným a často hraným opusom.

Viac Menej

2. deň

Poraňajkách sa vyberieme do malebného mesta Lucca, rodiska G. Pucciniho, kde siprezrieme námestia Piazza San Michele, Piazza Napoleone, či Piazzadell'Anfiteatro, katedrálu Duomo di San Martino a ďalšie pamiatky. Presun do Pisy, mesta presláveného vďaka Námestiu Piazza dei Miracoli (UNESCO) a jehoštyrom dominantám, ktorými sú: Dóm, baptistérium, Camposanto a svetoznáma Šikmá veža s odklonom vrchnej časti odpäty väčším ako 4 metre.V podvečerných hodinách odchod na Slovensko.
2

Lucca

Lucca, Toskánsko

Fakultatívny výletHistória

Známe mesto v Toskánsku a hlavné mesto v provincii Lucca, bolo založené Etruskami. V roku 180 pred naším letopočtom ho dobyli Rimania a v roku 56 pred naším letopočtom tu uzavrel Ceasar zmluvu s Pompeiom a Crassom. Z tohto obdobia sa tu zachovala pravidelná sieť ulíc, staroveké fórum, ako aj mestské hradby. Mesto Lucca sa preslávilo najmä spracovaním a farbením hodvábia a má tiež zachovalé historické centrum s historickými budovami, ako napr. Piazza Anfiteatro, románska katedrála San Martino, románsky kostol San Michele, kostol San Frediano, San Giusto, renesančná radnica, rada renesančných a barokových palácov a víl.

Viac Menej

3. deň

Príchod na Slovenskov skorých ranných hodinách.

Zmena programu vyhradená.

Obľúbené letoviská, už od 600 km od Bratislavy, piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, živé promenády s obchodíkmi, kaviarňami, pizzeriami, reštauráciami a barmi, talianska zmrzlina, chutná talianska kuchyňa, komfortne vybavené apartmány s kuchynkami a rodinne vedené hotely v blízkosti pláží, zábavné a vodné parky a historické mestá. Vitajte na talianskom Jadrane.

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jednej strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2019 pre CK SATUR