Kráľovstvo dánske, švédske, nórske

Dánsko, Nórsko, Švédsko

5 44 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
44 5

Hrad Örebro
Prístav Nyhavn v Kodani
Hrad Örebro vo Švédsku
Národné divadlo v Osle, Nórsko
Prístav-Škandinávia
Architektúra mesta Malmö
Staré mesto-Škandinávia
Hamletov hrad Kronborg
Farebné domy v Kodani
Zámok v Kodani
Socha v Kodani
Pohľad na Kodaň
Video – Dánsko - TA3 za hranicami

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Spoznajme škandinávsky trojuholník Kodaň, Oslo, Štokholm a zistime, v čom sú odlišní Škandinávci od ostatných Európanov. Pamiatky z čias Vikingov, katedrála kráľov v Roskilde, fjord Iddefjorden, Kráľovský palác v Oslo, Malá morská víla v Kodani, či Štokholm - farebné mesto na 14 ostrovoch. Vydajte sa s nami do sveta skutočných kráľovstiev.

10-dňový autokarový resp. 8-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

7x v hoteli 3*/4*

Stravovanie

7x polpenzia

Celková cena zahŕňa

Pri autokarovom zájazde dopravu luxusným autokarom, pri leteckom zájazde letenku Viedeň – Kodaň – Viedeň, servisné poplatky a transfer Bratislava –  Viedeň – Bratislava, 7x ubytovanie v hoteli 3*/4* s polpenziou, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za 1/1 izbu 268 EUR,vstupy, cestovné poistenie.

Poznámka

Pri leteckom zájazde program začína druhý deň príletom do Kodane a končí deviaty deň odletom z Kodane do Viedne. Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava

Autokarová, resp. letecká

Program zájazdu

1. deň

Odchod z Bratislavy v poobedných resp. večerných hodinách, tranzit cez Českú republiku a Nemecko.

2. deň

Príchod do nemeckého Puttgardenu, trajekt cez Baltské more do prístavu Roedby v Dánsku, zastávka na letisku a vyzdvihnutie leteckých klientov, večera a ubytovanie v Kodani. Večer prechádzka hlavnou pešou zónou Stroget, fakultatívne návšteva zábavného parku Tivoli.
1

Stroget

Stroget, Dánsko

Iné atrakcie

Najobľúbenejšou turistickou atrakciou v Kodani je jednoznačne nákupná pešia zóna Stroget. Okrem toho, je dokonca aj najdlhšou nákupnou ulicou v celej Európe, je dlhá až 1,1 kilometra. Nachádza sa v centre starého mesta a patrí k najvýznamnejším uliciam mesta Kodaň. Cez leto sa na tejto ulici denne pohybuje približne 80 000 ľudí. Na tejto ulici nájdete veľa luxuných a drahých obchodov, ktoré lákajú nejednu ženu aspoň vstúpiť dovnútra a pokochať sa nádhernými módnymi kúskami.

Viac Menej
2

Tivoli

3

Kodaň

3. deň

Raňajky. S históriou Dánska sa zoznámime počas cesty po ostrove Sjaelland. Najprv navštívime starodávne mesto Roskilde, kde sa nachádza katedrála s hrobmi 37 kráľov. Nasleduje prehliadka najkrajšieho dánskeho zámku – Frederiksborg. Je postavený v štýle holandskej renesancie na troch ostrovoch jazera Slotso. Skôr ako preplávame Oresundskú úžinu (cesta trajektom cca 15 min.), zastavíme sa na Hamletovom hrade Kronborg. Odchod na ubytovanie a večera.
4

Sjælland

Sjælland, Dánsko

Iné atrakciePríroda

Sjælland je najväčším ostrovom Dánska a 95. najväčším ostrovom sveta. Podľa mytológie bol ostrov vytvorený bohyňou Gefion po tom, čo podviedla švédskeho kráľa Gylfiho. Odobrala kus pozemku a prepravila ho do Dánska. Voľná ​​oblasť bola naplnená vodou a bola nazvaná Mälaren. Sjælland je dokonca najľudnateľším ostrovom Dánska. Nachádzajú sa tu mestá ako Kodaň, Greve, Roskilde alebo Taastrub. Najnavštevovanejším mestom je bezpochybne hlavné mesto, Kodaň.

Viac Menej
5

Roskilde

6

Zámok Frederiksborg

7

Kronborg

4. deň

Po raňajkách odchod do druhého najväčšieho švédskeho mesta Göteborg. Prejdeme sa pozdĺž kanálu Stora Hamn, radnici Radhuset až ku katedrále Gustava Domkyrka. Popoludní pokračujeme cez ostrov Orust na sever, do oblasti s pravekými skalnými kresbami Tanumshede (UNESCO). Do Nórskeho kráľovstva vojdeme po moste Svinesundsbron ponad fjord Iddefjorden. Ubytovanie a večera.
8

Göteborg

Göteborg, Švédsko

Fakultatívny výletKultúra

Druhé najväčšie mesto Švédska, ktoré je preplnené krásnymi zelenými parkami. Nachádza sa tu najväčší prístav v celej Škandinávii a dve letiská. V Göteborgu sa nachádza jediná výšková budova Utkiken, z ktorej budete mať výhľad na celé mesto. Ak sa chcete prejsť po podobnej ulici ako je Avenue des Champs-Élysées v Paríži, tak vám odporúčame prejsť sa po ulici Kungsportsavenyn, taktiež prezývanej Avenyn. Veľkým turistickým lákadlom je rybia tržnica Feskekorken, kde sa predávajú rôzne druhy rýb a morských plodov.

Viac Menej

5. deň

Po raňajkách sa bližšie oboznámime s malebným hlavným mestom Nórskeho kráľovstva. Oslo, to je Edvard Munch, Henrik Ibsen či Vikingovia. Prejdeme sa po pešej zóne a pozrieme si historické budovy – katedrálu, parlament, národné divadlo, knižnicu a na jej konci Kráľovský palác. Vo Vigeland parku sa poprechádzame medzi viac ako 200 sochami z bronzu, žuly či železa. Vytvoril ich vynikajúci sochár Gustav Vigeland a predstavujú jeho celoživotné dielo. Ďalej smerujeme na polostrov múzeí Bygdoy. Vďaka expozíciám Vikingského múzea si prezriete 1100 rokov staré plavidlá úplne zblízka. Na ostrove si možno pozrieť aj polárnu loď FRAM, najsilnejšiu na svete, ktorá doplávala k južnému aj severnému pólu. Odchod na ubytovanie vo Švédsku a večera.
Oslo, Nórsko

HistóriaKultúra

Ten, kto sem zavíta, zistí, že aj chladné severské mestá majú svoju príťažlivosť. Oslo leží na juhovýchode Nórska. Je to hlavné mesto, kde sa medzi historické stavby stále viac vnárajú moderné architektonické skvosty. Keďže Oslo je zároveň prístavným mestom, dýcha voľnosťou mora a diaľok. Nechajte sa uniesť krásou Oslofjordu a severskej zimy. Oplatí sa však nevynechať Oslo s mestskou radnicou, ktorá je jeho symbolom.

Viac Menej
10

Kráľovský palác

11

Vigeland park

12

Vikingské múzeum

13

Polárna loď Fram

6. deň

Raňajky, zastávka na stredovekom obrannom hrade Örebro. Príchod do najväčšieho mesta Škandinávie a súčasne hlavného mesta Švédska – Štokholmu. Krátka autobusová prehliadka mesta, ležiaceho pri pobreží Baltského mora na 14 ostrovoch. Pozrieme si Radnicu, kde sa každoročne koná slávnosť na počesť udeľovania Nobelovej ceny. Vydáme sa do súčasného sídla švédskej kráľovskej rodiny – paláca Drottningholm (UNESCO), kde si pozrieme jeho záhrady. Ubytovanie a večera.
14

Štokholm

Štokholm, Švédsko

HistóriaIné atrakcie

Hlavné a najväčšie mesto Švédska. Mesto je sídlom kráľovskej rodiny, švédskeho parlamentu a vlády. Okrem toho je takisto sídlom Švédskej Akadémie, ktorá každý rok udeľuje Nobelove ceny významným osobnostiam sveta. Úplne prvými obyvateľmi mesta boli kmene Švédov a Gótov. Prvá zmienka o Štokholme pochádza z roku 1252. Najväčším turistickým lákadlom sú úzke uličky a skanzen na ostrove Djurgården. Najpopulárnejším miestom v lete je Kungsträdgården. Táto kráľovská záhrada je celoročne prístupná verejnosti a je to takisto miesto, kde sa usporadúva množstvo koncertov.

Viac Menej
15

Štokholmská radnica

16

Drottningholm

7. deň

Raňajky. Po raňajkách nám úzke uličky, múzeá a impozantné paláce rozpovedia svoju históriu. Dva ostrovy – Gamla Stan (Staré Mesto) a Riddarholmen – tvoria najväčšie a najlepšie zachované stredoveké jadro severnej Európy. Dominantou je Kráľovský palác. Nakukneme aj do Štokholmskej katedrály. Vo Vasa múzeu objavíme v pôvodnej veľkosti zrekonštruovanú vojnovú loď Vasa, ktorá sa v r. 1628 potopila pár minút po vyplávaní. Navštívime Skansen – najstaršie múzeum pod holým nebom, so 160 domami a dvormi, ktoré boli zozbierané z celej krajiny, aby dokumentovali život v minulosti. Ubytovanie, večera.
17

Gamla Stan

Gamla Stan, Švédsko

HistóriaKultúra

Prehliadkou Gamla Stanu alebo Starého Mesta zahájite jednu z najkrajších prehliadok v Štokholme, a to priamo v jej jadre. Jedná sa o miesto, na ktorom sa písali dejiny hlavného mesta. Gamla Stan vtiahne turistov svojou atmosférou do dejín Štokholmu a hoci je rozloha Starého Mesta zhruba 0,36 km², deň strávený na tomto krásnom mieste je bezpochyby nutnosťou. Historická časť Starého Mesta upúta návštevníkov stredovekými uličkami plnými suvenírov zo severu, Kráľovským palácom, najlepšími reštauráciami s typickými švédskymi jedlami a najkrajším námestím s kupeckými domami stredovekého charakteru.

Viac Menej
18

Riddarholmen

19

Vasa múzeum

8. deň

Raňajky. Ako prvé miesto navštívime univerzitný Lund. Katedrála s astronomickými hodinami, botanická záhrada. Potúlame sa kúzelnými uličkami. Presun do mesta Malmö a prehliadka jeho modernej architektúry. Uvidíme najvyššiu stavbu Škandinávie – mrakodrap „Turning torso“. Do Dánska prejdeme cez unikátnu stavbu ponad Oresundskú úžinu – most Oresundsbro (v kombinácii s tunelom a s umelým ostrovom meria 18 km). Prehliadku hlavného mesta Kodaň začneme pri modernej stavbe Opery. Večer plavba loďkou z idylického prístavu Nyhavn k Malej morskej víle. Večera a ubytovanie.
20

Kanál Nyhavn

kanál Nyhavn, Dánsko

Kultúra

Nyhavn je miestna ulica, alebo presnejšie celý lem vodného kanálu bývalého rušného prístavu, na ktorom sa počas decembra konajú vianočné trhy, počas leta rôzne koncerty a vystúpenia a vôbec ide o jednu z najznámejších ulíc, ktorá patrí medzi miestne nezameniteľné miesta. Môže za to farebná architektúra domčekov postavených hneď vedľa seba v tesnosti a pred nimi sa nachádza dlhý vodný kanál cez ktorý prechádzajú loďky s turistami, či celé vyhliadkové plavby.

Viac Menej

9. deň

Raňajky, individuálne voľno, v poobedňajších hodinách odchod autobusom na trajekt do Nemecka (v prípade leteckej varianty odlet z Kodane do Viedne a transfer do Bratislavy).

10. deň

Príchod na Slovensko v doobedňajších hodinách.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 21.5.2020 - 30.5.2020 9 nocí

Termín 22.5.2020 - 29.5.2020 7 nocí

Termín 5.7.2020 - 14.7.2020 9 nocí

Termín 6.7.2020 - 13.7.2020 7 nocí

Marcel Šmátrala

Marcel Šmátrala

Zanechať po sebe svet lepší a krajší ako bol pred mojim príchodom (alebo sa o to aspoň pokúsiť).

Cestovanie neuveriteľným spôsobom rozširuje obzory, buduje charakter a celkovo prispieva k väčšiemu rozhľadu o svete, pretože je niekoľkonásobne lepšie ho zažiť na vlastnej koži, ako si o určitých krajinách len niečo naštudovať, či prečítať. Nestačí len vidieť historické pamätihodnosti, či prírodné krásy a počuť ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR