Írsko - zelený ostrov

Írsko, Veľká Británia

4 9 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
9 5

Cliffs of Moher pobrežie s útesmi
Trinity College, najstaršia írska univerzita
Zátoka na polostrove Kerry
Cliffs of Moher pobrežie s útesmi
Chatka v Adare
Záhrady Dublinského Zámku
Temple bar V Dubline
Prístav-Irsko

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Priamy let

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Ostrov, kde cesty sú natoľko zaujímavé ako samotný cieľ. Oostrov, kde tráva je vždy zelená a ľudia priateľskí, pohostinní s jedinečným zmyslom pre humor. Objavte Dublin, Cork, Galway, Belfast - mestá nasiaknuté históriou, zachovalé hrady a zrúcaniny kláštorov s monumentálnymi keltskými krížami, mohutné útesy Cliffs of Moher na západnom pobreží, či obrov chodník v severnom Írsku.

9-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

8x v hoteli 3*.

Stravovanie

8x raňajky.

Celková cena zahŕňa

Spiatočnú leteckú dopravu do Dublinu, servisné poplatky, letiskové transfery (v prípade odletu mimo Bratislavy), autokarovú dopravu počas pobytu, 8 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, ochutnávku whisky, vstup na Mohérove útesy, sprievodcu CK SATUR.


Celková cena nezahŕňa

Vstupy a cestovné poistenie. Doplatok za 1/1 izbu 330 EUR, doplatok za 8 večerí 200 EUR.


Poznámka

Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Doprava

Letecká doprava, autokarová doprava počas pobytu.

Program zájazdu

1. deň

Odlet do Dublinu. Prehliadku hlavného mesta Írska začneme v návštevníckom centre pivovaru Guiness, kde si každý môže načapovať svoju vlastnú pintu piva. Odhalíme tajomstvá výroby tohto tmavého moku a na záver nás čaká panoramatický výhľad na celý Dublin zo strechy pivovaru. Ubytovanie a fakultatívne večera.
1

Dublin

Dublin, Írsko

Fakultatívny výletIné atrakcie

Dublin, hlavné a najväčšie mesto Írska sa nachádza v provincii Leinster pri ústí rieky Liffey. Dublin je mesto, ktoré má bohatú kultúru a najmä literárnu históriu. Produkuje množstvo literárnych osobností vrátane laureátov Nobelovej ceny ako napríklad George Bernard Shaw, Samuel Beckett a iní. Medzi ďalších vplyvných spisovateľov a dramatikov patria napríklad Oscar Wilde alebo Jonathan Swift. V centre sa nachádza niekoľko divadiel, v ktorých hrali známi herci. Dublin má bohatý nočný život a patrí medzi najmladšie mestá Európy, pretože približne 50% obyvateľov má pod 25 rokov.

Viac Menej

2. deň

Raňajk. Dnes nás čaká návšteva Trinity College, najstaršej írskej univerzity, založenej ešte kráľovnou Alžbetou I., pozrieme si jej najväčšiu pýchu, knižnicu, kde sa ukrýva okolo 200 tisíc kníh, najmä Book of Kells - krásne zdobený evanjeliár starý viac ako 1 200 rokov. Parlament, Christ church cathedrale, Dublin castle, Halfpenny Bridge, O´Connel street, The Spire a zábava v známom Temple bar. Fakultatívne večera.
2

Trinity College

Trinity College, Írsko

Kultúra

Dublinská univerzita Trinity College je najstaršou írskou univerzitou, ktorá bola založená na mieste augustiánského kláštora, anglickou kráľovnou Alžbětou I. v roku 1591. Historický komplex univerzitných budov sa nachádza na pravom brehu Liffey. Univerzita hrala dôležitú rolu v anglo-írskych vzťahoch. Za návštevu stojí už aj samostatná prehliadka areálu univerzity. Dominujú jej veľkolepé fakultné budovy medzi ktorými sú pomerne rozsiahle nádvoria a parky.

Viac Menej
3

Christ Church Cathedral

4

Dublinský hrad

5

Halfpenny Bridge

3. deň

Po raňajkách sa vydáme južne od Dublinu, čakajú nás krásne scenérie Wicklow mountains. Zastavíme sa v údolí dvoch jazier Glendalough, kde už v rannom stredoveku sv. Kevin založil kláštor a okolité usadlosti. Ďalej nás čaká impozantná zrúcanina hradu Rock of Cashel, kedysi sídlo kráľov z Munsteru. Pokračujem do malebného prístavu Cobh, ktorý bol v r. 1912 poslednou zastávkou parníka Titanic. Je tu prístavná budova, mólo, po ktorom nastupovali poslední írski pasažieri na vytúženú cestu za veľkú mláku. Ubytovanie, fakultatívne večera.
6

Glendalough

Glendalough, Írsko

HistóriaKultúra

Tento významný kresťanský írsky kláštor sa rozprestiera v ľadovcovom údolí, v pohorí Wicklow Mountains. Glendalough vzniklo náhodne, keďže je to len skomolenina írskeho „Gleannn dá Loch“, čo v preklade znamená údolie dvoch jazier. Väčšie Horné jazero sa dá obísť za niekoľko hodín a zabezpečí Vám celkom dlhú, no peknú túru. V okolí sa nachádzajú pozostatky najstaršieho osídlenia mníchov – pustovníkov.

Viac Menej

4. deň

Raňajky, prehliadka hradu Blarney. Podľa povesti, ak pobozkáte tunajší čarovný kameň, bude vám udelený dar výrečnosti. Pokračovanie popri Atlantickom oceáne najznámejšou panoramatickou cestou v krajine – Ring of Kerry s krátkymi zastávkami na vyhliadkových bodoch a v tunajších mestečkách (Ladies View či Sneem). Polostrov Kerry patrí k najmalebnejším oblastiam Írska, v prípade pekného počasia možnosť kúpať sa v zátokách. Ubytovanie, fakultatívne večera.
8

Ring of Kerry

Ring of Kerry, Írsko

HistóriaKultúra

Ring of Kerry je 179 kilometrov dlhá turistická trasa nachádzajúca sa v grófstve Kerry, v juhozápadnom Írsku. Medzi obľúbené miesta na tejto trase patrí Muckross House, kamenná pevnosť Staigue a Derrynane House, Ross Castle alebo Ladies View. Na tejto trase sa nachádza naozaj veľké množstvo zaujímavých zastávok, ktoré sa oplatí vidieť. K dispozícii je aj pešia zóna s názvom The Kerry way, ktorá má vlastnú trasu a takisto aj cyklotrasu.

Viac Menej

5. deň

Raňajky, zastávka na stredovekom hrade Bunratty, ktorý vďaka zrekonštruovanému interiéru dodnes hostí stredoveké bankety. Blízky ľudový park zasa dokumentuje život obyvateľov v minulosti cez dobové domčeky, chalúpky a farmy. Pokračovanie ku Cliffs of Moher, 8 km pásu pobrežia s útesmi vyššími ako 200 m, ktoré sa zvažujú kolmo do mora (miesto patrí k najkrajším úsekom pobrežia západnej Európy). Cesta cez región Burren (národný park) – oblasti holých vápencových skál, medzi ktorými boli odkryté megalitické hroby a stavby z doby kamennej. Ubytovanie v okolí mesta Galway, fakultatívne večera.
9

Hrad Bunratty

Hrad Bunratty, Írsko

HistóriaKultúra

Hrad je klasickou stredovekou stavbou, ktorá sa týči pri ústí rieky Shannon. Vchod do hradu až na 1. nadzemnou poschodí, pretože v stredoveku plnil obrannú funkciu pred útočníkmi. Nad hlavnou bránou je ešte aj malý otvor, ktorým sa liala živica alebo horúca voda na útočníkov. Vnútri v budove hradu na nás čakajú točité strmé schody, ktoré vedú do všetkých štyroch veží tohto hradu. Zaujať vás môže i miestny skanzen, ktorý ukazuje dobre zrekonštruovanú typickú írsku dedinu. Keď sa po ňom prechádzate máte pocit, že ste sa presunuli v čase do 19. storočia.

Viac Menej
10

Cliffs of Moher

6. deň

Raňajky, prejazd oblasťou krásneho Írskeho vidieku. Zastávka pri jednom z najdôležitejších írskych kláštorov, kde boli pochovávaní aj králi – Clonmacnoise. Prejazd do Severného Írska, Londonderry, jediného opevneného mesta v Írsku, dejiska smutne známej Bloody Sunday. Ubytovanie, fakultatívne večera.
11

Clonmaacnoise

Clonmaacnoise, Írsko

HistóriaPríroda

Clonmacnoise - najdôležitejšie írsky kláštorný areál je skvele umiestnený na vyvýšenom mieste nad riekou Shannon. Na okolitých močaristých pôdach a poliach sa darí netradičným druhom kvetov i vtákov. Je to jedno z miest, vďaka ktorým sa stalo Írsko ostrovom svätcov a učencov, zatiaľ čo Európa zažívala dobu temna. Kláštor založil svätý Ciarán v roku 548 a 12. storočím sem prichádzali študovať a modliť sa mnísi z celej Európy. Cez Pustošiace nájazdy Vikingov aj domorodých Keltov sa zachovalo v areáli obohnanom múrov mnoho ranných kostolíkov, keltských krížov, okrúhlych veží a hrobov v pozoruhodne dobrom stave.

Viac Menej
12

Londonderry

7. deň

Raňajky, návšteva Giant’s Causeway,  Obrovho chodníka - obrovské stĺpovité skalné útvary vulkanického pôvodu. Pokračovať budeme návštevou najstaršej licencovanej pálenice na svete, Bushmills Distillery – jedinečná možnosť okúsiť pravú írsku whiskey. Odvážlivci sa môžu prejsť po Carrick-a-rede - hojdacom lanovom moste zavesenom 25 m nad morskou hladinou. Návrat na ubytovanie v okolí Belfastu, fakultatívne večera.

8. deň

Raňajky, prehliadka metropoly severu – mesta Belfast, v ktorom sa zrodil Titanic, ale aj dobre známy konflikt, na ktorý už dnes, našťastie, len spomíname. Odchod na ubytovanie v okolí Dublinu, fakultatívne večera.

9. deň

Raňajky, transfer na letisko, odlet z Dublinu.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR