Hrady a zámky v severných Čechách

Česká republika

5 8 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
8 5

Radnica v Liberci
Hrad a zámok Frýdlant
Pohľad na Zámok Opočno
Interiér zámku
Hrad a zámok Frýdlant
Zámok Opočno
Hrad Pernštejn

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

V moravskom hrade Pernštejn možno zazrieme bielu pani, renesančný zámok Častolovice s nádherným parkom, historické centrum Hradca Králové, zámok Opočno, zámok Hrubý Rohozec, neogotický zámok Sychrov známy z filmov Zlatohlávka a Nesmrteľná teta, krátka prehliadka Liberca, hrad a zámok Frýdlant – najstaršie hradné múzeum v strednej Európe.

3-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

2x ubytovanie v hoteli 3*

Stravovanie

2x raňajky

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za 1/1 izbu 24 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR,vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Autokarová

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 07:00 h). Príchod na hrad Pernštejn, ktorý je jedným z najnavštevovanejších moravských hradov. Prehliadka mramorového hradu nás zoznámi s jeho dejinami i povesťami a možno sa nám podarí zazrieť aj miestnu bielu pani. Presun na renesančný zámok Častolovice, ktorý je majetkom Diany Phipps Sternbergovej. Pýchou zámockej expozície je Rytierska sála s maľovaným kazetovým stropom a v areáli nás privíta nádherný park s prastarou lipovou alejou, či zverinec s lamami, poníkmi, göttingenskými prasiatkami a kamerunskými kozami. Odchod do mesta Hradec Králové, prehliadka historického centra s gotickou katedrálou sv. Ducha na Veľkom námestí, Bielou vežou a Starou radnicou. Ubytovanie.
1

Pernštejn

Pernštejn, Česká republika

HistóriaKultúra

Pernštejn je hrad na skale nad obcou Nedvědice a nad riekami Svratky a Nedvědičky, vzdialený asi 40 kilometrov severozápadne od Brna. Založili ho páni z Medlova pravdepodobne v rokoch 1270-1285. Od začiatku v ňom sedela rodina, ktorá prijala vtedajšie módne meno Pernštejn, čo je pravdepodobne česká verzia odvodená od nemeckého mena Bärenstein – Medvedia skala. Jeho história je úzko spätá s pánmi z Pernštejna a ich potomkami. Pernštejn je jedným z najlepšie zachovaných hradov v susednej Českej republike.

Viac Menej
2

Častolovice

3

Hradec Králové

2. deň

Raňajky. Návšteva zámku Opočno, ktorý je jedinečným súborom pamiatok, dokladujúcich spôsob života a vkus spoločnosti v priebehu piatich storočí. Najväčším lákadlom tejto národnej kultúrnej pamiatky sú bohaté zbierky obrazov a zbraní. Presun na zámok Hrubý Rohozec, obklopený anglickým parkom. Počas prehliadky nahliadneme do priestorov, ktoré slúžili ako reprezentačné a obytné miestnosti príslušníkov pôvodom francúzskej grófskej rodiny Des Fours Walderode. Odchod do Sychrova. Neogotický zámok Sychrov bol v minulosti rezidenciou francúzskeho rodu Rohanovcov a preslávili ho rozprávky Zlatovláska, či Nesmrteľná teta (prehliadka). Návšteva mesta Liberec, odchod na ubytovanie.
4

Opočno

Opočno, Česká republika

HistóriaKultúra

Zámok Opočno je komplex budov, ktorý zahŕňa aj bývalé šľachtické sídlo. Jeho vonkajšie arkády sú cenným príkladom renesančnej architektúry v Čechách. Prvé opevnené hradisko bolo na tomto mieste postavené v roku 1068. V roku 1425 bol hrad dobytý východočeskými husitmi a neskôr bol zrekonštruovaný. Kruhová studňa je jedinou súčasťou pôvodného stredovekého hradu. V súčasnosti je hrad otvorený pre verejnosť a slúži ako múzeum s mnohými historickými interiérmi, galériou, knižnicou, etnografickými zbierkami a zbrojnými zbraňami zo 16. až 19. storočia vrátane orientálnych zbraní.

Viac Menej
5

Hrubý Rohozec

6

Sychrov

7

Liberec

3. deň

Raňajky. Prehliadka hradu a zámku Frýdlant. Pôvodný hrad, rozšírený v 16. storočí o renesančný zámok, sa stal po Bitke na Bielej hore majetkom slávneho vojvodu Albrechta z Valdštejna. Poslednými vlastníkmi hradu boli Clam-Gallasovci, ktorí ho už v roku 1801 sprístupnili verejnosti. Frýdlant sa tak stal najstarším hradným múzeom v strednej Európe. Popoludní nás privíta zámok Zákupy, ktorý slúžil poslednému korunovanému českému kráľovi Ferdinandovi V. V zámockej kaplnke sa v roku 1900 konala svadba následníka rakúsko-uhorského trónu Františka Ferdinanda d‘ Este so Žofiou Chotkovou (prehliadka). Odchod na Slovensko, príchod o cca 21:00 h.
8

Frýdlant

Frýdlant, Česká republika

HistóriaKultúra

V priebehu času bol pôvodne gotický hrad Frýdlant prestavaný na veľký renesančný zámok s bohatou výzdobou a veľkými a mimoriadne hodnotnými zbierkami. Okrem samotného hradu sú zaujímavé aj historické domy pred hradom. V roku 1800 bolo vo Frýdlante otvorené prvé hradné múzeum a zámok v strednej Európe. Výstava v hradnom múzeu je zameraná na tridsaťročnú vojnu a osobnosť Albrechta z Valdštejna a zbrojnica, ktorá predstavuje ďalšiu novú výstavu, ukazuje návštevníkom viac ako 1 000 poľovníckych a vojenských zbraní.

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Česká republika

Hlavné mesto Praha, "Zlaté mesto" na Vltave, ležiace v srdci Európy, je obľúbeným cieľom cestovateľov z celého sveta. Karlov most, Hradčany, Dóm Sv. Víta a Staromestské námestie s radnicou a orlojom sú svedkami starej kultúry a slávnej minulosti. Praha v turistovi vyvoláva dojem, že celé mesto je jedno jediné múzeum. Príbeh o dobrom vojakovi Švejkovi znovu ožije pri príjemnej prechádzke, a takisto ako on, aj By sa vrátite do slávnych starých hostincov a pochutnáte si na vynikajúcej českej kuchyni.

Hlavné mesto: Praha
Časový posun: 0h

Mena: česká koruna
Kurz: 1€ = 26,691 CZK

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR