Hrady a zámky v okolí Brna

Česká republika

5 13 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
13 5

Zámok Slavkov u Brna
Zámok Kunštát
Hrad Veveří
Zámok Rájec nad Svitavou
Hrad Veveří
Hrad Pernštejn

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Iba kúsok za našími hranicami sa nachádzajú poklady, ktoré by mal každý navštíviť aspoň raz -  Veveří, Pernštejn, Kunštát, Lysice, Rájec nad Svitavou a Slavkov u Brna v spojení s krásnou prírodou Vás presvedčia o tom, že na Morave je vždy dobre.

2-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

1x ubytovanie v hoteli 3*

Stravovanie

1x raňajky

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 1x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za 1/1 izbu 15 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR,vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Autokarová

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách (z Bratislavy o 07:00 h). Naša prvá zastávka bude Veveří, jeden z najrozsiahlejších hradných areálov v Česku. Prehliadku ukončíme na terase, z ktorej budeme mať nádherný výhľad na brnenskú priehradu. Pokračujeme na hrad Pernštejn, ktorý stojí na vysokej skale už vyše 800 rokov a nikdy sa ho nepodarilo dobiť. Do tretice nás čaká zámok Kunštát, kde si prejdeme celé južné krídlo zámku, nevynechajúc rytiersku sálu a veľkolepú zámockú knižnicu. Odchod na ubytovanie.
1

Veveří

Veveří, Česká republika

História

Jeden z najrozsiahlejších hradných areálov v Česku vznikal postupne až počas 800 rokov. Z pôvodného loveckého zámku sa postupne prebudoval a rozšíril na hrad, priblližne v 14. storočí za vlády Jána Henricha - mladšieho brata cisára Karola IV., ktorý si tu vybudoval sídlo. 

Viac Menej
2

Pernštejn

3

Kunštát

2. deň

Po raňajkách sa vydáme na pôvodne vodnú pevnosť, dnes zámok Lysice. Zámok vyniká bohato zdobenými interiérmi, ktoré pochádzajú hlavne z 19. storočia. Presunieme sa na renesančný zámok Rájec nad Svitavou a absolvujeme veľký okruh (reprezentatívne miestnosti, zámocká kaplnka, súkromné a hosťovské apartmány a klenotnica). Cestou späť na Slovensko navštívime posledný zámok v našom itinerári, Slavkov u Brna. Po prehliadke odchod na Slovensko (príchod do Bratislavy o cca 20:00 h).
4

Lysice

Lysice, Česká republika

História

Zámok má v súčasnosti barokovú podobu, ale vznikol na mieste renesančnej tvrdze. Okrem interiérov je možné navštíviť okrasnú záhradu s oranžériou a skleníkmi. Poslednými súkromnými vlastníkmi boli potomkovia rodu Dubských, ktorým bol zámok zhabaný a neskôr sprístupnený verejnosti.

Viac Menej
5

Rájec nad Svitavou

6

Slavkov u Brna

Zmena programu vyhradená.

Česká republika

Hlavné mesto Praha, "Zlaté mesto" na Vltave, ležiace v srdci Európy, je obľúbeným cieľom cestovateľov z celého sveta. Karlov most, Hradčany, Dóm Sv. Víta a Staromestské námestie s radnicou a orlojom sú svedkami starej kultúry a slávnej minulosti. Praha v turistovi vyvoláva dojem, že celé mesto je jedno jediné múzeum. Príbeh o dobrom vojakovi Švejkovi znovu ožije pri príjemnej prechádzke, a takisto ako on, aj By sa vrátite do slávnych starých hostincov a pochutnáte si na vynikajúcej českej kuchyni.

Hlavné mesto: Praha
Časový posun: 0h

Mena: česká koruna
Kurz: 1€ = 26,665 CZK

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR