Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova

Spojené arabské emiráty

bez recenzií

Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - ťavy na púšti
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - Pamiatky a architektúra
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - starci sedia vonku
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - hory
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - Piesočnatá pláž
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - Pohľad na okolie
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - Pohľad na okolie
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - ťavy na lúke
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - ťavy v prírode
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - púšť
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - kráter s vodou
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - Pamiatky a architektúra
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - Pamiatky a architektúra
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - Pohľad na okolie
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - príroda a okolie
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - Pohľad na okolie
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - trhy s ovocím
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - Pohľad na okolie
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - príroda a okolie
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - príroda a okolie
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - príroda a okolie
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - zbrane na trhu
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - príroda a okolie
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - balené potraviny
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - more a pohľad na okolie
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - príroda a okolie
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova -  more a pohľad na okolie
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - Pamiatky a architektúra
Dubaj - Omán, perly Arabského polostrova - príroda a okolie

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Veľkosť skupiny max 16 osôb

S pobytom pri mori

Slovenský sprievodca

Vstupy v cene

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Dubaj, metropola svetového obchodu. Pulzujúce mesto s hektickým spôsobom života a s množstvom architektonických skvostov. Omán, krajina, kde život plynie svojím pokojným tempom. Navštívte s nami tieto dve, tak protichodné, perly Arabského polostrova.

11-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

4* hotel v Dubaji, 3*/4* hotely a púštny kemp v Ománe.

Stravovanie

Polpenzia v Dubaji, raňajky v Ománe.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne na trase tam priamym letom a na trase späť s prestupom. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. Miestny prelet. 5 x ubytovanie v 4* mestskom hoteli v Dubaji s polpenziou. 4 x ubytovanie v 3*/4* hoteloch s raňajkami v Ománe, 1 x ubytovanie v púštnom kempe s polpenziou. 3 x obed v Ománe. Vstupy a výlety podľa programu. Sprievodcu CK SATUR a miestnych sprievodcov.

Celková cena nezahŕňa

Povinné doplatky: vstupné vízum 20 OMR (platí sa po prílete na letisku). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu 550 EUR, fakultatívne aktivity a cestovné poistenie.

Doprava

Letecká z Viedne.

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Viedne do Dubaja. Prílet vo večerných hodinách, presunieme sa do hotela.

2. deň

Dubaj, turistická perla Stredného Východu. Kultúrne a obchodné centrum, ktoré každoročne navštívi niekoľko miliónov turistov. Zvláštna, no fascinujúca zmes luxusu a pretrvávajúcich tradícií. A my sa všetky tieto stránky Dubaja budeme snažiť spoznať. Vystúpime na najvyššiu budovu sveta, 828 metrov vysokú Burj Khalifu, prevezieme sa po známej Sheikh Zayed Road. Užijeme si plavbu loďkou po Dubai Marina a vystúpime na novinku Dubaja, Frame.
1

Dubaj

Dubaj, Dubaj

Iné atrakcie

Mesto, ktoré vyrástlo z púšte, je dnes mezinárodnou križovatkou, centrom obchodu so strategickou polohou a turistickou destináciou Stredného východu. Vezmeme vás na prehliadku mesta neskutočných kontrastov: moderné - s dychberúcími mrakodrapmi, ikonické - s výhľadom na hotel Burj Al Arab, prezývanim aj plachetnica, alebo tu tradičnú - na trhu s korením, látkami a zlatom. Uvidíte najväčšie a najznámejšie stavby sveta a možno si vypočujete modlitbu behom zastávky pri mešite Jumeirah. Ochutnáte a ovoniate najrôznejšie korenia, alebo si kúpite najchutnejšie oriešky všetkých druhov, v Národnom múzeu nahliadnete do celej histórie štátu a cez Dubajskú zátoku vás prepraví miestny vodný taxík - Abra. Toto všetko ponúka Dubaj, jedno z najunikátnejších miest sveta! Výlet je zakončený návštevou nákupného centra.

Viac Menej

3. deň

Dopoludnia si užijeme voľno pri bazéne alebo na pláži. Popoludní na nás čaká púštne dobrodružstvo, safari na džípoch. Užijeme si jazdu na pieskových dunách, navštívime beduínsky kemp, kde sa dáme pomaľovať henou a ochutnáme vodnú fajku. Vychutnáme si krásny západ slnka nad púšťou a deň zakončíme večerou sprevádzanou vystúpením brušnej tanečnice.

4. deň

Abu Dhabi, hlavné mesto Emirátov, ktoré si napriek modernizácií udržiava svoj tradičný kolorit a kultúru. Navštívime múzeum Louvre, v ktorom sa pokocháme dielami svetových umelcov, nesmieme vynechať ani druhú najväčšiu mešitu na Strednom Východe, a highlightom dňa bude návšteva hotela ako z rozprávok Tisíc a jednej noci, Emirates Palace, kde si vychutnáme svetoznámu kávu.
2

Louvre Abú Dhabí

Louvre Abú Dhabí, Abú Dhabí

História

Múzeum Louvre vzniklo zo spolupráce Abu Dhabí a Francúzska . Múzeum bolo založené v roku 2017 a nachádza sa v ňom najväčšia zbierka umenia na celom Arabskom polostrove. V múzeu sa prezentujú umelecké diela z celého sveta s osobitým dôrazom na preklenutie rozdielov medzi západným a východným umením. Najdrahším obrazom v zbierke je Salvator Mundi od Leonarda da Vinciho, ktorý bude vystavený tento rok a múzeu bol darovaný.

Viac Menej
3

Moderné Abu Dhabi

5. deň

V dnešný deň budeme relaxovať v plážovom parku La Mer. Okrem nádhernej piesočnatej pláže sa tu nachádza viac ako 130 reštaurácií, obchodov a kaviarní, športoviská, bežecká dráha i aquapark. Vstup do parku je zdarma (ležadlá a slnečníky za poplatok na mieste).

6. deň

Presunieme sa na letisko a pred nami je krátky let do hlavného mesta Ománu, Muscatu. Muscat je jedným z najkrajších miest Arabského polostrova a zároveň je rýchlo sa rozvíjajúcou metropolou. Po prílete sa vydáme objavovať hlavné mesto. Prvou zastávkou bude veľká mešita sultána Qaboosa. Architektonický skvost dominuje celému mestu. Hlavnou atrakciou je ručne tkaný perzský koberec v 28 farbách. Nad kobercom visí 14 metrov vysoký luster, zdobený zlatom. Pekné fotky si urobíme pri Royal opera House, . V starom meste zavítame na Mutrah souk, tradičný trh, ktorý ponúka ománske výrobky. Malé múzeum Bait Al Zubair nám odhalí čo to z ománskej histórie a archeologických nálezov. Prehliadku ukončíme pri Sultánskom paláci, ktorý je obklopený pevnosťami Mirani a Jalali.
4

Muscat

Muscat, Omán

HistóriaKultúra

Hlavné a najväčšie mesto Ománu. Metropolitná oblasť sa rozkladá na ploche približne 3500 km2 a zahŕňa 6 vilájetov (administratívne jednotky). Mesto leží na pobreží Arabského mora pozdĺž Ománskeho zálivu. Prvé zmienky o tomto meste pochádzajú z 1. storočia a opisujú ho ako významné prístavné mesto medzi západom a východom. V 18. storočí sa vplyv Muscatu rozšíril až k východnému pobrežiu Afriky a Zanzibaru. Ako dôležité prístavné mesto pritiahoval Muscat zahraničných obchodníkov. Od čias kedy začal vládnuť sultán Kábus bin Saíd, prešiel Muscat veľkým rozvojom infraštruktúry, začal sa rozrastať a umožnil vznik multietnickej spoločnosti. V októbri roku 2011 bola postavená Royal Opera House Muscat, prvá operná budova na Arabskom polostrove.

 

Viac Menej

7. deň

Pred nami je okruh po známych mestách Nizwa, Bahla a Jabreen. Do centra Nizwy vedie vyschnuté údolie plné veľkých kameňov. Mesto bolo po dlhé roky známe ako najkonzervatívnejšie miesto celého Ománu a aj keď sa postupom času otvorilo, stále má tento primát. Hrdo nesie prezývku „perla islamu“. Za návštevu patrí impozantná pevnosť zo 17. storočia, ktorej 40m vysoká veža čnie nad celkovou architektúrou. Pozrieme sa i na tradičný trh, kde sa dá kúpiť takmer všetko – od ománskeho striebra, halwa, tradičné dýky a mnoho iných suvenírov. Bahla je malé mesto cca 40 km od Nizwy. Je domovom najznámejšej ománskej pevnosti (UNESCO). Poslednou zastávkou bude osamote stojaci hrad Jabreen.
5

Nizwa

Nizwa, Omán

HistóriaIné atrakcie

Nizwa je najväčšie mesto v regióne Ad Dakhilliyah. Je jedným z najstarších miest v Ománe a bolo centrom obchodu, náboženstva, vzdelania a umenia. Nachádza sa tu Jama – hlavná mešita, ktorá bola centrom učenia Islámu. Nizwa sa stala modernejším mestom od roku 1970, keď bola pod vplyvom vlády sultána Qaboosa. Vylepšenia, ktoré zahrňovali spojenie s Muscatom pomocou dvojprúdovej dialnice rozprúdili aj turizmus.

Viac Menej
6

Bahla

7

Jabreen

8. deň

Navštívime mestečko Ibra so známou mešitou, ktorá má ako jediná 2 strany určujúce smer modlenia, jedna strana je smerom k Mekke, druhá smerom k Jeruzalemu. Vychutnáme si pokoj a siestu v nádhernej oáze Wadi Bani Khalid. Pozrieme sa aj do nádhernej a najznámejšej arabskej púšte Wahiba Sands. V púšti stále prebývajú beduínske rodiny, vedú pravý nomádsky život a živia sa predajom svojich ručných výrobkov. Zážitkom bude určite nocľah v púšti.
8

Wadi Bani Khalid

Wadi Bani Khalid, Omán

PrírodaIné atrakcie

Najznámejšie údolie v regióne Sharqiyah. Jeho potok si udržal nemenný tok vody počas rokov. Jaskyne sú jednou zo zaujímavých črtov na Wadi. Jaskyňa Kahf Maqal, ktorá je jednou zo sultánových podzemných komnát.

Viac Menej
9

Wahiba sands & Wabi Bani Khalid

9. deň

Privíta nás mesto Sur, ktoré zohrávalo dôležitú úlohu v ománskom námorníctve. Práve o histórií námorníctva sa dozvieme v miestnom múzeu. Navštívime i miesto, kde sa do dnešných čias vyrábajú tradičné drevené lode dhows. Večer sa vyberieme do korytnačej rezervácie Ras Al Jinz.
Sur, Omán

PrírodaIné atrakcie

Sur je hlavné mesto regiónu Ash Sharqiyah na pobreží ománskeho zálivu. Historicky je mesto známe ako dôležité prístavné mesto. V 16. storočí bol Sur pod vládou Portugalcov a mesto sa stalo centrom obchodu s Indiou a Východnou Afrikou. Sur je jedna z najznámejších miest v Perzskom zálive, kde sa stavajú drevené lode, ktoré sa využívajú aj na lov periel. 

Viac Menej

10. deň

Z mesta Sur sa vydáme po pobreží do Muscatu. Cesto sa zastavíme v oáze Wadi Tiwi, z nádhernými prírodnými scenériami a krištáľovo čistou vodou. Zážitkom bude i zastávka pri prírodnom závrte Bimakh Sinkhole, ktorý je známy svojou tyrkysovou vodou a hĺbkou až 20 metrov. Pred nami sú posledné chvíle strávené v Ománe.
11

Wadi Tiwi

Wadi Tiwi, Omán

PlážePríroda

So svojími smaragdovými jazerami môže Wadi Tiwi konkurovať Wadi Shap v kráse, hlavne na jar, kedy sa tráva zmení na krásne zelenú. WadiT iwi je tiež známy ako Wadi Deviatich Dedín, ktoré sú vynikajúcou možnosťou na prechádzku. 

Viac Menej
12

Bimmah Sinkhole

11. deň

Posledná rozlúčka a pred nami je odlet do Viedne.

Zmena programu vyhradená.

Spojené arabské emiráty tvorí 7 emirátov – Abu Dhabi, Dubaj, Sharjah, Ras Al Khaimah, Fujairah, Ajman, Umm al Quwain. Emiráty sú krajinou kontrastov – orientálnej nádhery a futuristickej architektúry, starých bazárov a elegantných nákupných centier, starých rybárskych člnov a nablýskaných limuzín, jednoduchého života beduínov a luxusu hotelových komplexov. Dovolenka v Spojených arabských emirátoch je určite nezabudnuteľná. Devízou okrem výhodnej vzdialenosti a dĺžky letu sú exotická atmosféra, exkluzívna úroveň služieb a celoročná teplá klíma a teplé more. O zábavu sa starajú aquaparky, množstvo atrakcií, ťavie preteky, zaujímavé výlety, vynikajúce golfové ihriská, luxusné wellness a spa centrá a samozrejme veľké množstvo nákupných centier. Po necelých 6 hodinách letu z Viedne sa môžete poprechádzať po bielych pieskových plážach, kúpať sa vo vodách Arabského zálivu, nechať sa rozmaznávať službami exkluzívnych hotelov, zažívať púštne dobrodružstvá či brázdiť orientálne bazáre a nákupné centrá.

Hlavné mesto: Abu Dhabi
Časový posun: +4h

Mena: Dirham SAE
Kurz: 1€ = 4,116 AED

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR