Čarovné Toskánsko

Taliansko, Toskánsko

4 90 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
90 5

Toskánska architektúra, poznávací zájazd, Taliansko
Toskánska architektúra, poznávací zájazd, Taliansko
Šikmá veža v pise
Siena, poznávací zájazd, Taliansko
Toskánska architektúra, poznávací zájazd, Taliansko
Čarovná toskánska krajina, poznávací zájazd, Taliansko
Toskánsky vidiek, poznávací zájazd, Taliansko
Toskánska architektúra, poznávací zájazd, Taliansko
Toskánska krajina, poznávací zájazd,  Taliansko
Toskánska architektúra, poznávací zájazd, Taliansko
Toskánska architektúra, poznávací zájazd, Taliansko
Toskánska architektúra, poznávací zájazd, Taliansko
Toskánska architektúra, poznávací zájazd, Taliansko
Toskánska architektúra, poznávací zájazd, Taliansko
Toskánska architektúra, poznávací zájazd, Taliansko
Video – Toskánsko - TA3 za hranicami

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Toskánsko, nesporne najznámejšia a najromatickejšia oblasť Talianska - to je idylická zelená krajina s malebnými kopcami posiatymi vinohradmi, olivovníkmi, stredovekými kláštormi a starobylými usadlosťami, no sú tu aj mestá a atrakcie, ktoré patria k najkrajším a najvýznamnejším v Taliansku: Florencia, Šikmá veža v Pise, Siena a krásne malé mesto Lucca. Niet divu, že každý sníva o dovolenke v Toskánsku.

6-dňový autokarový alebo letecký zájazd

Ubytovanie

4x v hoteli 3* pri autokarovom zájazde, alebo 5x v hoteli 3* pri leteckom zájazde.

Stravovanie

4x raňajky pri autokarovom zájazde, alebo 5x raňajky pri leteckom zájazde.

Celková cena zahŕňa

Pri autobusovom zájazde:

Dopravu luxusným autokarom, 4x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, ochutnávku vína, sprievodcu CK.

Pri leteckom zájazde:

Leteckú dopravu na trase Viedeň – Florencia – Viedeň, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, dopravu autobusom v destinácii podľa programu, 5x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, ochutnávku vína, sprievodcu CK. Servisné poplatky 190 EUR.


Celková cena nezahŕňa

Pri autokarovom zájazde:

Doplatky: za 1/1 izbu 73 EUR, za 4 večere 57 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, vstupné do galérie Ufizzi 28 EUR, kumulatívnu vstupenku vo Florencii (Dóm, Baptistérium, Dómske múzeum) 23 EUR (nutné objednať pri kúpe zájazdu). Ostatné vstupy, pobytovú taxu a poistenie.

Pri leteckom zájazde:

Doplatky: za 1/1 izbu 105 EUR, za 5 večerí 77 EUR, vstupné do galérie Ufizzi 28 EUR, kumulatívnu vstupenku vo Florencii (Dóm, Baptistérium, Dómske múzeum) 23 EUR (nutné objednať pri kúpe zájazdu). Ostatné vstupy, pobytovú taxu a poistenie. 


Doprava

Autokarová, alebo letecká.

Obľúbené letoviská, už od 600 km od Bratislavy, piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, živé promenády s obchodíkmi, kaviarňami, pizzeriami, reštauráciami a barmi, talianska zmrzlina, chutná talianska kuchyňa, komfortne vybavené apartmány s kuchynkami a rodinne vedené hotely v blízkosti pláží, zábavné a vodné parky a historické mestá. Vitajte na talianskom Jadrane.

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jednej strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Toskánsko je región, ktorý sa nachádza v srdci Talianska a disponuje naozaj všetkým, čo na letnej dovolenke v Taliansku potrebujete. Nádherné pláže sú samozrejmosťou, niektoré sú obklopené aj píniovými hájikmi, takže ani slnečníky nebudú potrebné. Ak sa vám morská voda náhodou zunuje, Toskánsko ponúka riešenie – vyberiete si aquaparky, termálne kúpele alebo sa pozriete radšej na zasnežené vrchy hôr v blízkosti mesta Lucca? Máte chuť na umenie, prípadne by ste chceli vidieť najkrajšie talianske mesto? Nech sa páči, Florencia vás očakáva s otvorenou náručou. Považujete sa za gurmána a k vychutnávaniu krásnej architektúry potrebujete aj pohár naozaj dobrého vína? Vitajte v krajine vychýrenej svojím vínom, spomenieme len známe Chianti Classico. Veď už dávni Etruskovia (mimochodom, pamiatky na nich nájdete v krajine aj dnes) nazývali Toskánsko „Enotria“, v preklade „zem vína“. Jedna legenda dokonca tvrdí, že tri staré toskánske mestá – Castellina, Radda a Taille, založili politickú stranu liga del Chianti. Víno je jedným z hlavných potravín toskánskej kuchyne. Okrem neho do „základnej štvorky“ patrí extra panenský olivový olej, chlieb a rôzne druhy mäsa. Takto vzniká množstvo delikates, s ktorými sa stretnete aj na rôznych festivaloch a slávnostiach organizovaných v Toskánsku. Vyberte sa do tohto nádherného kraja a vychutnajte si všetko, čo vám ponúka.

Taliansko má veľmi dobre vybudovanú sieť železníc, ktoré sa tiahne pozdĺž celého pobrežia. Takmer všetky letoviská sú spojené miestnou železnicou, vedúcou tesne popri pobreží. Klientom, ktorí uprednostňujú pohodlie, zabezpečíme leteckú dopravu priamym letom z Viedne do Florencie.

AGROTURISTIKA V TOSKÁNSKU
Prázdniny v Toskánsku bol vždy romantický sen tých, ktorí milujú cestovanie. Stovky nádherných kamenných domčekov, ktoré v minulosti obývali poľnohospodári, boli kompletne zrekonštruované s bazénom a maximálnym komfortom. Dnes sú vyhľadávaným miestom turistov, ktorí prichádzajú z celého sveta objaviť krásu tejto krajiny, ochutnať pravú taliansku kuchyňu a vybrané toskánske vína. V absolútnej relaxácii, ďaleko od turistického ruchu.Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands