Covid mapa
aktualizované 23.05.2022
Vstup v režime OTP
Krajina - umožňujúca vstup len očkovaným osobám
Obmedzený vstup
Krajina - neumožňujúca vstup
aktualizované 23.05.2022

Cestovanie a podmienky vstupu do Talianska

Odoslať podmienky vstupu na e-mailOdoslať podmienky vstupu na e-mail
Cestovanie do Talianska je pre Slovákov možné, pričom podmienky pre vstup do krajiny sú nasledovné: 

Pri vstupe do krajiny sa vyžaduje preukázať Green Pass t.j. digitálny COVID preukaz EÚ, ktorý potvrdzuje:

  • ukončený cyklus očkovania (pri vstupe platnosť 9 mesiacov, pre vnútroštátne použitie platnosť 6 mesiacov, v prípade tretej dávky neobmedzená platnosť)
  • alebo prekonanie COVID-19 (po prekonaní ochorenia s platnosťou potvrdenia 180 dní od prvého pozitívneho testu)
  • alebo preukázanie sa negatívnym antigénovým (platnosť 48 hodín, prevedený výterom z nosohltanu) alebo PCR testom (platnosť 72 hodín)

Deti od 6 rokov musia mať pri vstupe test alebo preukaz EÚ, deti do 6 rokov sú vyňaté z povinnosti predkladania testu (pri pobyte platia pre deti nad 12 rokov rovnaké podmienky ako pri dospelých).

NOVINKA!

S účinnosťou od 1. mája 2022 nie je povinné preukázať sa zeleným pasom na prístup k podnikom a službám v Taliansku  (t.j. miestnej a vnútroštátnej verejnej doprave, barom a reštauráciám, obchodom, múzeám, divadlám, kinám, štadiónom, telocvičniam, kúpeľom atď. Na vstup do Talianska z cudzej krajiny je však stále povinný digitálny COVID preukaz EÚ. Od 1. mája 2022 sa nevyžaduje vyplniť ani digitálny formulár pre vstup. 

Používanie masiek FFP2 zostáva povinné na nasledujúcich miestach: lietadlá lode a trajekty, vlaky, autobusy, vnútorné predstavenia v divadlách, kinách, koncertných sálach, zábavných miestach, halové a športové podujatia.

 

PODMIENKY NÁVRATU: 

Od 6. apríla 2022 sa ruší vyhláška, ktorou sa upravoval režim na hraniciach. Zaniká tak povinnosť registrácie na eHranici aj povinná karanténa pre nezaočkované osoby. Návrat na Slovensko je teda možný bez akýchkoľvek obmedzení a to pre všetkých bez ohľadu na očkovanosť.

Dôležitá informácia:

Informácie o podmienkach vstupu do konkrétnej krajiny, tranzitu a podmienkach návratu na územie SR, sú aktuálne ku dňu a času zobrazenia webovej stránky. Vzhľadom na aktuálnu situáciu a možné zmeny týchto podmienok prijímané aj bez prechodných období, sú cestujúci povinní sledovať sami aktuálne podmienky vstupu do krajiny/krajín, kam majú zakúpený zájazd, vrátane krajiny prepravy, a podmienky návratu na územie SR a nesú plnú zodpovednosť za splnenie podmienok vstupu do týchto krajín a návratu. Za týmto účelom odporúčame sledovať hlavne podmienky vstupu zverejnené priamo jednotlivými štátmi a podmienky návratu zverejnené SR.

 

Destinácie

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR